Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Export jednotlivých zpráv z Kerio WebMail
  •  
Zbynek

Příspěvky: 14
Odeslat poštu tomuto uživateli
Přeji pěkný den.

Začínáme používat Kerio WebMail. Je příjemné, že na straně klienta se nemusí nic instalovat. Velmi však postrádám možnost exportu jednotlivých zpráv do souboru (a samozřejmě i importu) a dále možnost vymazat některé přílohy, ale ponechat zprávu.

Prvním důvodem je možnost připojovat poštu k projektům, kterých se týká, aby bylo možné projekty uložit se vším co k nim patří (e-maily ukládat pod zadaným jménem, předmět není vždy to nejlepší).

Druhým důvodem je možnost odložit si již nepoužívané zprávy někam do archivu (každý uživatel sám pro sebe), aby stále jen nerostla velikost poštovních schránek. Případně ponechat ve schránce jen texty zpráv a přílohy (často mnoho MB) odložit k projektu.

Předem děkuji za odpověď, zda je něco takového v plánu pro příští verzi Keria.

Zbyněk
  •  
Anonym
Dobry den

Export je mozne udelat pres "Zobrazit zdroj zpravy" a ulozit takto zobrazeny text do textoveho soubory s priponou .eml
  •  
ondard je nyní offline ondard

Příspěvky: 1
Odeslat poštu tomuto uživateli
Toto téma nějak zapadlo, ale opravdu existuje celá řada uživatelů, kteří export zpráv potřebují a vehementně se dožadují emailových klientů, když to webmail neumí. Ukládání přes zdroj zprávy zdá se mi poněkud dřevěné, dnes i řada free mailů nabízí uložit zprávu jako (txt, eml nebo html) z kontextové nabídky. Nepřipravuje se něco takového do Kerio webmailu?

O.
  •  
Anonym
Dobrý den

Popsaný postup je samozřejmě určen pro řešení problémů nebo kontrolu hlaviček v mailu. Není určen pro export většího počtu zpráv. Pokud požadujete tuto funkci doporučuji požadavek zaslat na technickou podporu. Dále jej předáme k dalšímu zpracování.

  •  
jura je nyní offline jura

Příspěvky: 8
Odeslat poštu tomuto uživateli
Připojuji se. Snažíme se z důvodu centrální správy a archivace všem vnutit WEBový přístup. U těch, co se jim to nelíbí je to jedna z nejčastějších připomínek. Zároveň je to problém i když je nutíme uklidit svoji schránku.
Ještě jeden argument proti, který je rozumný - nejde si v nové poště otevřít přílohu tam si udělat poslední kontrolu, jestli posílám to správné.
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

Příspěvky: 60
Odeslat poštu tomuto uživateli
Přesně pro všechny tyto drobné problémy s webmailem (a pár dalších navíc) jsme u jednoho zákazníka nakonec kompletně přešli z webmailu na MS Outlook + Offline connector.
Takže centrální úložiště a zálohování zůstalo zachováno, komfort práce s poštou a dalšími výrazně vzrostl (zmizely problémy s přílohama, přetahováním zpráv/souborů mimo mail apod.) A když člověk není u "svého" PC s Outlookem, tak pořád může použít webmail jako alternativu odkudkoliv.
Samozřejmě vyrojily se jiné drobné potíže - například v Outlooku není možné při psaní zpráy jednoduše vybrat adresu odesílatele (někteří uživatelé používaji více adres) tak jako ve webmailu - ale v globále s časovým odstupem je už jasné, že se přechod vyplatil.

P. Zichovsky
Předchozí téma: Nod32- business edition
Další téma: nepoužívané mailboxy
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St čec 18 16:28:01 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.88720 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.