Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Uzivatele z vice domen v jedne skupinove adrese [Vyreseno]
  •  
ma_rtin je nyní offline ma_rtin

Odeslat poštu tomuto uživateli
Jak umistim 2 ruzne uzivatele napr. uzivatele novak<at>test.sk a novak<at>test.cz do jedne skupinove emailove adresy skupina<at>test.cz ?

[Aktualizováno: Út, 10 říjen 2006 14:42] od Moderátora

•  
Anonym
Toto je mozne pouze u e-mailove konference.
  •  
L@DIK je nyní offline L@DIK

Myslim, ze podobnou skupinu by bylo mozne vytvorit i pomoci vicenasobneho aliasu.
  •  
soukupl je nyní offline soukupl

L<at>DIK napsal dne St, 04 říjen 2006 18:40

Myslim, ze podobnou skupinu by bylo mozne vytvorit i pomoci vicenasobneho aliasu.

To je sice pravda, ale pokud tímto způsobem nahradíde třeba 5 skupin každou s 20 uživateli tak bude v aliasech opravdu dost "narváno" a jejich administrace se stane extrémně nepřehlednou.

Stejným problém řešíme také a jsou 3 řešení:

1. emailová konference
2. neřešit to skupinou, ale emailovým účtem s nastaveným přeposíláním (to už není také úplně jednoduché na správu)
3. přesvědčit vývojáře KERIA, aby členem skupiny mohl být i alias ;) (asi nejlepší řešení hned po konferenci).

Ladislav Soukup
Radio CITY / Radio BLANÍK
+420 246 046 159
  •  
howard je nyní offline howard

Chtel jsem se zeptat, zda-li je jiz mozne v nejnovejsi verzi Kerio Mailserveru vytvaret skupiny a zarazovat do nich i uzivatele z jinych domen nebo aliasy?

Resime to tak, ze vytvarime uzivatele s preposilanim, jenze kazdy uzivatel spotrebuje licenci a tech se nyni nedostava. Chapu, ze takto je to financne vyhodnejsi pro Kerio, ale kdo si pouze kvuli chybejici funkcnosti bude kupovat dalsi licence?
  •  

jdou k tomu pouzit aliasy... resp. zalozite stejnou skupinu ve vice domenach a pak na te jedne "hlavni" staci udelat treba 5 aliasu, ktere preposlou emaily na skupiny v jednotlivych domenach...

KMS zpracovava email tak, ze ho nejdrive doruci na vsechny aliasy, pak na vsechny skupiny a pak na konkretni email. Tzn. "test<at>domena.cz" muze byt 5x alias, 1x skupina a 1x emailovy ucet. KMS posle email smerovany na test<at>domena.cz vsem prijemcum z aliasu, skupiny a primo na emailovy ucet.

Ladislav Soukup
+420 246 046 159
  •  

Dekuji moc, vyzkousim. Nikdy me nanapadlo zkusit zalozit alias/skupinu/uzivatele s duplicitnim nazvem, myslel jsem, ze to byt nemuze. Kdybych vedel, ze to lze, tak by me takove reseni asi napadlo.
  •  

take me to nenapadlo, ale pak jsem to jednou udelal omylem a fungovalo to Wink
Jinak mam pocit, ze to je napsano v manualu (ale ruku na srdce, kdo ho cetl cely?)

Ladislav Soukup
+420 246 046 159
  •  

Ja ho ctu opravdu cely vzdycky jednou za rok kvuli certifikaci, ale tohle reseni me opravdu nenapadlo Wink
  •  

Tak jsem zkusil vytvorit alias, skupinu i uzivatele stejneho jmena. Uz pri zakladani skupiny me to vynadalo, ze emaily budou dorucovany pouze na ten alias, a vskutku to dojde pouze na alias, takze takhle postupne to nefunguje. Nicmene je mozne vytvorit treba 50 aliasu stejneho jmena a dorucovat na ruzne adresy. Rozhodne by nam Kerio spravu mailserveru ulehcilo, kdyby do skupin sly dat emaily i rucne zadane jako do aliasu. Asi nyni tusite, co ted budu muset udelat - z 15 uzivatelu s nastavenym preposilanim o prumernem poctu 8 lidi udelat aliasy. Mam tedy na vecer o zabavu postarano.
  •  
L@DIK je nyní offline L@DIK

Nezkousel jsem to a nevim, jestli to muze fungovat, ale co zkusit ty adresy, ktere do skupiny nejdou pridat z Admin Console, natvrdo dopsat do konfiguracniho souboru?
  •  
sappa je nyní offline sappa

no priznam sa ze ja v konfiguraku priamo menim iba ads.map a to pri reinstalacii akekolvek dalsie zastavky pri vyse 1000 uzivateloch su dost problemove

hlavne ak sa mail aktivne pouziva cca 21 hodin denne
tym padom by mi to vyhovovalo viacej priamo cez konzolu

popripade by sm bol za to aby sa do konzoly dala pridat vlastnost reload configuration files tym padom si to mozem upravit a takto aktivovat

Kerio Connect (win32)
~1000 users

Kerio Control (win32)
~1000 users
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

howard napsal dne Út, 04 listopad 2008 21:43

Tak jsem zkusil vytvorit alias, skupinu i uzivatele stejneho jmena. Uz pri zakladani skupiny me to vynadalo, ze emaily budou dorucovany pouze na ten alias, a vskutku to dojde pouze na alias, takze takhle postupne to nefunguje. Nicmene je mozne vytvorit treba 50 aliasu stejneho jmena a dorucovat na ruzne adresy. Rozhodne by nam Kerio spravu mailserveru ulehcilo, kdyby do skupin sly dat emaily i rucne zadane jako do aliasu. Asi nyni tusite, co ted budu muset udelat - z 15 uzivatelu s nastavenym preposilanim o prumernem poctu 8 lidi udelat aliasy. Mam tedy na vecer o zabavu postarano.

No ono je uz asi s "krizkem po funuse", ale neslo by to zkombinovat?
tzn. udelat skupinu z lidi co jsou ve stejne domene, te skupine priradit nahodnou adresu (treba skupina-vse<at>firma.cz) a pak udelat aliasy na pozadovanou adresu (vse<at>firma.cz) ktery jeden nasmerovat na skupinu (skupina-vse<at>firma.cz) a pridavat dalsi aliasy jen pro maily mimo domenu?. Pripadne pokud jsou dalsi maily v jine "kerio" domene, tak v ni opet vytvorit skupinu s "nahodnym" mailem a alias smerovat na ni.

Pocet alias zaznamu by se tak mohl redukovat jen na nezbytne nutny. Takhle jsem to delal v jedne domene, kdyz jsem potreboval aby jeden alias sel na vice lidi v domene + 1 adresu mimo domenu.

Samozrejme porad plati, ze idealni by bylo, kdyby skupina mohla mit i clena "mimo domenu", pripadne aby se zadavani aliasu odehravalo v podobnem rozhrani jako preposilaci adresy v uzivateli (tzn. k jednomu aliasu mit moznost pridat vice ruznych adres - uzivatelu, skupin, verejnych slozek, adres mimo domenu) a nemusely se vytavret vicenasobne aliasy.
Soucasny stav, pokud se ma jeden alias dorucovat na vetsi pocet ruznych mist, je dost neprehledny (a nedejboze kdyz podobynch aliasu je vice).

P. Zichovsky
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

zichovsky napsal dne Čt, 06 listopad 2008 11:55

Samozrejme porad plati, ze idealni by bylo, kdyby skupina mohla mit i clena "mimo domenu", pripadne aby se zadavani aliasu odehravalo v podobnem rozhrani jako preposilaci adresy v uzivateli (tzn. k jednomu aliasu mit moznost pridat vice ruznych adres - uzivatelu, skupin, verejnych slozek, adres mimo domenu) a nemusely se vytavret vicenasobne aliasy.
Soucasny stav, pokud se ma jeden alias dorucovat na vetsi pocet ruznych mist, je dost neprehledny (a nedejboze kdyz podobynch aliasu je vice).

Primarnim ucelem definice skupiny uzivatelu neni je zastresovat jednou skupinovou adresou, ale umoznit spolecnou konfiguraci atributu, jako jsou napr. pristupova prava. Pri dorucovani na takto vytvorenou skupinu vznikaji nektere zajimave situace, ktere RFC doporucuje neresit (napr. komu se ma vlastne posilat informace pokud se nepodari jednom clenu skupiny dorucit email? Odesilateli? clenum skupiny?).
Pro pouziti jedne skupinove adresy, ktera ma dorucovat urcite mnozine uzivatelu a externich adres se nejlepe hodi mailing list.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

Kerio_pdobry napsal dne Ne, 09 listopad 2008 08:55

Primarnim ucelem definice skupiny uzivatelu neni je zastresovat jednou skupinovou adresou, ale umoznit spolecnou konfiguraci atributu, jako jsou napr. pristupova prava. Pri dorucovani na takto vytvorenou skupinu vznikaji nektere zajimave situace, ktere RFC doporucuje neresit (napr. komu se ma vlastne posilat informace pokud se nepodari jednom clenu skupiny dorucit email? Odesilateli? clenum skupiny?).
Pro pouziti jedne skupinove adresy, ktera ma dorucovat urcite mnozine uzivatelu a externich adres se nejlepe hodi mailing list.

Chápu, že záměr skupin byl zejména pro přístupová práva k veřejným složkám apod. Nicméně jsem si jist, že vzhledem k "přílišné jednoduchosti" aliasů jsou skupiny využívany převážně pro účely skupinových adres.

Co se týče chyb, neznám daná konkrétní RFC, ale podle mě je reakce vcelku jednoduchá, pokud byl mail doučen alespoň na jednu cílovou adresu, tak bylo doručení úspěšné a není potřeba posílat "nedoručenku" nikomu. Obdobně s potvrzením doručení. A pokud už chcete "nedoručenku" posílat, tak určitě odesilateli.

Nesouhlasím, že pro dané účely je nejvhodnější mailing list. Sice se dá nasatvit, aby fungoval obdobně, ale základní účel mailing listů je imho přece něco úplně jiného, a to zejména komunikace mezi členy listu, volitelná účast (možnost se přihlásit, odhlásit apod.). A navíc mailing listy běžně zcela přepisují hlavičky, z původního mailu se vytváří maily úplně nové (nevím jestli toto dělá i kerio, v něm jsme mailing list ještě nezkoušel).

Stále jsem přesvědčen, že pro účely "skupinových mailů" je nejlepší používat aliasy. Ale současná funkcionalita nastavování aliasů je v keriu hodně omezená (každý záznam 1:1). Kdyby bylo možné aliasy nastavovat 1:n, celý systém by se zjednodušil pro správce, a byl by mnohem použitelnější.
Například v Sendmailu můžu každý alias nastavit na doručování na konkrétní adresu (nebo další alias), na seznam adres, ukládat došlý mail do souboru, odeslat nějaký soubor jako odpověď apod.
Kdyby v Keriu bylo možné k jednomu aliasu (jeden záznam v tabulce) přidat více různých "cílů" (více adres, veřejné složky apod.) vyřešila by se většina problémů s adresováním, co zde píšící uživatelé mají.

P. Zichovsky
  •  

zichovsky napsal dne Čt, 06 listopad 2008 11:55

howard napsal dne Út, 04 listopad 2008 21:43

No ono je uz asi s "krizkem po funuse", ale neslo by to zkombinovat?
tzn. udelat skupinu z lidi co jsou ve stejne domene, te skupine priradit nahodnou adresu (treba skupina-vse<at>firma.cz) a pak udelat aliasy na pozadovanou adresu (vse<at>firma.cz) ktery jeden nasmerovat na skupinu (skupina-vse<at>firma.cz) a pridavat dalsi aliasy jen pro maily mimo domenu?. Pripadne pokud jsou dalsi maily v jine "kerio" domene, tak v ni opet vytvorit skupinu s "nahodnym" mailem a alias smerovat na ni.

Pocet alias zaznamu by se tak mohl redukovat jen na nezbytne nutny. Takhle jsem to delal v jedne domene, kdyz jsem potreboval aby jeden alias sel na vice lidi v domene + 1 adresu mimo domenu.

Měl jsem předtím více přemýšlet, než jsem tam nabouchal asi 60 aliasů. Ale já se otrocké práce nebojím Wink

Teď by mě ale čekalo změnit skupinu o 80 lidech na aliasy a to už opravdu dělat nebudu, ale použiju ten trik se změnou názvu skupiny a vytvořením nezbytně nutných aliasů a alias pro změněný název skupiny Smile

Diky za tip.
  •  

Dodatek:

Mel jsem tedy skupinu skupina<at>domena a vyvstal pozadavek na zarazeni 3 lidi z jine domeny.

Tak jsem prejmenoval skupina<at>domena na skupina_<at>domena a vytvoril 4 aliasy skupina<at>domena smerovane na:
- skupina_<at>domena
- aaa<at>jinadomena
- bbb<at>jinadomena
- ccc<at>uplnejinadomena Smile

Funguje to. Budu to takhle ted delat standardne - tedy kazda skupina bude mit vzdycky na konci podtrzitko a vytvorim k ni alias bez podtrzitka.

Jen mě mrzí, že musím takové ptákoviny dělat Sad

Nicméně stále platí, že KMS je vynikající software Smile
  •  
exic je nyní offline exic

No a je uz nejake riesenie ? Napriklad hromadny alias, alebo moznost pridat externu domenu do skupiny ?

Ake je spravne riesenie podla Keria ???

Předchozí téma: Kerio 7.4 chyba pri instalaci
Další téma: Kerio do Samsung Galaxy Tab
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 02:33:42 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.04896 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.