Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Sdílení složek LAN přes VPN
  •  
zouhy je nyní offline zouhy

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
Zprovoznil jsem tunel VPN, dokážu pingnout v obou směrech jak na IP tak na doménu. Co mi nefunguje je připojení sdílených složek a disků. Když chci připojit sítovou jednotku tak mi to napíše "zařízení připojené k systému nefunguje" Nevíte kde je zaopaný pes? Dík
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

A mapujete pomoci FQDN nebo jen pres NetBIOS jmeno?

BoBik
  •  

Přes FQDN , napíše mi to cesta v síti nenalezena. Ale ping FQDN i tracers funguje.
  •  

Jaky je OS klienta?

BoBik
  •  

Všechny compy W XP prof. sp2
  •  

ještě jsem udělal snímky. Napadá mě že mám něco špatně v kom.pravidlech.

• Příloha: komunik.jpg
    (Velikost: 69.14KB, Staženo 1062 krát)
  •  

Zpráva nemá obsah

[Aktualizováno: Pá, 11 leden 2008 15:34]

•  

Pokud mate Active Directory domenu a ja chapu spravne, ze rozhrani JOFO je rozhranim do LAN, pak mate chybu v konfiguraci DNS serveru na tomto rozhrani. Mate tam verejny DNS server, musi zde pritom byt vas loklani DNS server. Nerikam, ze tohle zpusobuje Vase problemy, ale v kazdem pripade je to chyba (samozrejme za predpokladu ze DNS server bezi na jine masine nez KWF).

Jeste jedna vec, kdyz zkusite disk primapovat res IP adresu (napr. \\192.168.10.1\share_name), tak to funguje?

BoBik
  •  

DNS běží na stejném compu.
Mapovaní s IP hodí také chybu.

• Příloha: tracert.jpg
    (Velikost: 17.09KB, Staženo 687 krát)
  •  

Tak trošku jsem pokročil. Přes mapování IP \\192.168.10.1\c jsem dokázal připojit jednotku. Ale na ostatní compy v síti to nefunguje. Přeinstaloval jsem VPN klienta a nechal jsem DNS a IP na automat.

• Příloha: ip.jpg
    (Velikost: 110.17KB, Staženo 628 krát)
  •  

Jeste me napadly dve veci:
1. Rozsah IP adres musi byt na kazdem konci VPN tunelu ruzny. Tedy Vy mate v praci rozsah 192.168.10.0/24, takze doma nesmite mit totez.

2. Neshoduje se nahodou NETBIOS jmeno Vaseho domaciho PC se jmenen libovolneho PC v domene?

BoBik
  •  

Aha, to by mohlo být ono, je to totiž notebook který tahám mezi prací a domovem. a jméno jsem neměnil.
Dík za rady. Jdu to zkoušet.
  •  

Tak to tím jménem nebylo. Fakt nevím co s tím.

Super je licenční politika Keria.
Přikládám hlášku kterou mi poslali po žádosti o radu. A to máme legální kerio akorát bez předplatného. Pěkně slušně nás poslali do .....
Cituji
"Změna v poskytování technické podpory

V souladu s novou licenční politikou není od 1. ledna 2008 společností Kerio Technologies poskytována bezplatná technická podpora zákazníkům s vypršeným předplatným produktu" konec citátu

Super Twisted Evil
Petr Zouhar
  •  

No vite, kazda firma si muze urcit podminky, za kterych bude poskytovat sve sluzby. Takze brecet nad tim, ze nedostanete sluzbu, kterou jste si nezaplatili mi prijde usmevne. Navic IMHO nemate problem primo s produktem Keria - VPNka Vam prece funguje. Nefunguje Vam mapovani disku, coz nebude problem samotneho VPN pripojeni.

Psal jste, ze jste zkousel zmenit jmeno PC. A jak je to s tim rozsahem IP adres?

BoBik
  •  

Hmm všiml jste si datumu od kdy to neposkytují? Je to 15. dnů takže bych čekal že pro licence zakoupené před tímto datumem by měli platit podmínky při zakoupení licence. Přijde mi to značně neseriozní. Máme např autocad platime ročně upgrade přibližně 14 000,- a nemáme s tím problém. Ale toto mi přijde od Keria podivné a nefér.
A ted k mému problému. Napřed Vám chci poděkovat za pomoc, Vážim si zkušenějších kteří poradí méně zdatným.
Rozsah adres je jiný a přejmenování jména nepomohlo. Dokážu přes IP namapovat vše sdílené na PC s KWF ale ostatní PC v LAN ne. Nemohlo by to být, že mi něco chybí v komunikačních pravidlech? Něco jako komunikace WAN LAN??
Děkuji
  •  

A co ping na ty ostatni PC. V prvni prispevku pisete, ze jste schopen ping na IP adresu a na domenu - tomu trosku nerozumim.

BoBik
  •  

Na ostatní PC v LAN dokážu ping i tracert na IP i na FQDN.
  •  
humbert je nyní offline humbert

Dobrý den,

připojuji se k původnímu dotazu. Jsem ve velmi podobné situaci a jak se zdá, bylo nás již mnoho (po pročtení několika vláken na tomto fóru (cca 2 roky zpět), př. vlákno 2730 a další). Manuál mi nepomohl. KWF 6.2.1, KVC 1.2.2

moje situace:
LAN - 192.168.1.1/24; cca 12 PC s WinXP; není doména, ale jen prac.skupina; KWF běží taky na WinXP; KWF zajišťuje - DHCP, DNS, Bránu pro LAN do internetu
VPN - 192.168.2.1/24

VPN klient se připojí k VPN serveru a může pingat, traceovat na PC v LAN(FQDN, IP), klient může přes VPN spustit vzdálenou plochu PC v LAN(IP), ale "nevidí" okolní počítače a nefunguje sdílení souborů a tiskáren.

Pro úplnost jěště přiložím pár screeshotů z našeho nastavení:
KWF-pravidla(obr.); KWF-cesty (obr.)(4.řádek se objeví, jen pokud je aktivní aspoň jedno VPN připojení); KWF-ipconfig(obr.); Win Firewall je na stroji s KWF nefunkční na obou NIC (viz.obr.); nastavení na VPN klient (obr.);

Předpokládám, že zádrhel je v nastevení ve WIN (ne v KWF).

Takže moje otázky:

1) Jak a co přesně má být nastaveno na KWF (2xNIC)/klientech VPN u NIC. (klient sítě MS, sdílení souborů, NetBIOS, ...)
2) jaké WIN-služby musí/nesmí běžet pro správnou funkci sdílení souborů a tiskáren po KerioVPN

Pomalu by toto téma mělo být v FAQ.

Děkuji za všechny názory a snahy o pomoc, případně doplním chybějící info.

Lukáš
  •  

Já jsem dokonce psal maily uživatelů co to tady řešili před těmi 2 lety. Jeden přešel na jiný soft a druhý se neozval.
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

u mne se to chová prakticky stejně když se připojuji vpn klientem 6.x.x - vzdálená plocha jde, ale připojit disky nebo tiskárny nejde.
po instalaci vpn klienta 7.x najednou disky připojit jdou. Jinak se nic neměnilo.
Když nepořebuji pripojené disky tak stále používám staršího klienta protože nový zas nemá rozšířený režim...
Předchozí téma: Nastavenie Keria pre sluzbu Smart od T-Com
Další téma: SW apliance a úpravy v linuxu
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne lis 19 07:48:43 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00604 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.