Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » KOF (offline connector) a vytváření schůzky nefunguje [Vyřešeno]
  •  
orcladmin.dibaq je nyní offline orcladmin.dibaq

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím fórum.

Outlook 2003 SP3
KOF 6.6.1.7069 T0

V naší firmě jsme předělali KOC na KOF. Po teto akci nám přestalo fungovat plánování schůzek v aplikaci Outlook.

Pokud dám vytvořit novou pozvánku na schůzku, přepnu se na záložku plánování a zadám uživatele, napíše mi Outlook.
"Při čtení dat s informacemi o volném čase v síti internet došlo k chybě. ..." pak je uvedena url adresa (https://server.cz/freebusy/domena.cz/uzivatel).

Postupoval jsem následovně:
1. v aplikaci internet explorer jsem nastavil úroveň serveru na "úplně důvěřovat".
2. naistaloval jsem certifikát ze serveru a označil jej jako důveryhodný
3. docílil jsem toho, že aktuálně pokud přistoupím přes IE na danou url adresu (https viz nahoře) tak se mi stahuje soubor.

Pokud tento soubor dám otevřít v aplikaci outlook, tak mi program napíše, že daný soubor se nepodařilo otevřít.

Danz soubor zasílám v příloze.

Prosím, nevíte jak toto vyřešit?

Děkuji, Ondřej Šeda

• Příloha: seda.txt
    (Velikost: 0.69KB, Staženo 373 krát)

[Aktualizováno: Čt, 29 leden 2009 21:53] od Moderátora

•  
orcladmin.dibaq je nyní offline orcladmin.dibaq

Vyřešeno:
musí být splněny VŠECHNY podmínky

1. V IE nastavit adresu serveru do trusted zony (https://server/)
2. V IE zobrazit a nainstalovat certifikát (pokud změníte certifikát, nebo máte certifikát pro jiný název server [např. alias jako tomu bylo u nás], musíte jej přegenerovat, nebo přepsat server v nastavení outlooku)
3. Viz 2. Outlook musí mít název serveru ke kterému se připojuje stejný jako název pro který je vytvořen certifikát v kerio.

[Aktualizováno: Čt, 29 leden 2009 21:53] od Moderátora

•  
itbee je nyní offline itbee

Dobrý den,
řešíme stejný problém, přidání serveru do trusted zóny a instalace certifikátu nepomohla...

MS Outlook 2010
KOF 8.1.1.1374 T0

K tomu se přidal problém, kdy v plánování nejsou vidět schůzky ani u uživatelů, kterým tato chyba nevyskakuje...

Zajímavé je, že ve webovém rozhraní informace o volném čase vidět jsou, v MS Outlook nikoliv...

Schůzky v plánování nevidím ani u uživatelů, kteří mi kalendář sdílí...

BTW: Před přechodem na kerio8 vše fungovalo správně...

[Aktualizováno: Čt, 01 srpen 2013 11:06]

•  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Nestaci mit certifikat nainstalovany, musi byt duveryhodny. Tedy jeho korenovy certifikat musi byt v seznamu Duveryhodnych korenovych certifikacnich autorit. Pokud pouzivate self-signed certifikat, pak musi byt on sam nainstalovany jako Duveryhodna korenova autorita.

Jinak pokud Vam nefunguje free-busy ani u uzivatelu, kde nehlasi Outlook stejnou chybu, nemusi to jeste znamenat, ze k problemu s certifikatem nedochazi. Zkuste napred vypnout v KOFFu SSL a overit, ze se nadale data o volnem casu neobjevuji.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
itbee je nyní offline itbee

Provedl jsem test na třech PC:
- povolil na serveru Kerio HTTP komunikaci na portu 80 (Standardně nešifrovaně nekomunikujeme)
- Odškrtl v MS Outlook volbu zabezpečeného spojení ve vlastnostech emailového účtu - přímo v KOFF tuto volbu nevidím...
- restartoval MS Outlook

free-busy nezobrazuje schůzky...

BTW: Používáme certifikát *.domena.cz vydaný cerifikační autoritou. Je důvěryhodný i pro internetovou veřejnost...

[Aktualizováno: Čt, 01 srpen 2013 12:51]

•  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Myslim, ze by zde bylo lepsi se obratit na technickou podporu. Tak jen nekoli poznamek.

Free-busy informace nezajistuje Kerio Outlook Connector, nybrz si o nej rika Outlook sam primo na Connectu. KOFF pouze Outlooku rekne, kde free-busy hledat.

Z toho duvodu duveryhodnost certifikatu resi sam Outlook a pokud ma pocit, ze neni duveryhodny, nezbyva nez znovu zkontrolovat, ze mate nainstalovany spravny SSL certifikat (ktery je nastaven jako aktivni na Connectu) a ze je pro Vase Windows duveryhodny.

Jinak v zasade jsou 3 moznosti, proc se neobjevuje free-busy v planovani:

1.Outlook se pta na spatnem miste (resp. nepta se vubec)
2.Connect odpovida prilis dlouho (resp. neodpovida vubec)
3.Outlooku trva zpracovani free-busy informaci prilis dlouho

Prvni dve moznosti muzete overit napriklad pomoci Wiresharku, kde by se mely nechat odchytit dotazy na free-busy na portu 80 na adresu v podobe https://<server>:<port>/freebusy/<domena>/<uzivatel>
(pozor, Outlook vysledky free-busy cachuje, takze na jednoho uzivatele se zepta vzdy jen kdyz ho pridate jako ucastnika poprve a pak az zase za dost dlouhou dobu).

Treti moznost overite jednoduse tak, ze pridate ucastnika, ktery ma temer prazdny kalendar.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
Předchozí téma: Outlook Conector
Další téma: queue file write error
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 23:42:56 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.98333 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.