Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » nepoužívané mailboxy
  •  
oggo je nyní offline oggo

Odeslat poštu tomuto uživateli
Tušíte někdo jak zjistit (nějak lidsky), které mailboxy jsou nepoužívané?
  •  
jura je nyní offline jura

V uživatelských účtech je datum posledního přihlášení (pokud ne, tak se dá přidat pravým tlačítkem) a jde to i podle data setřídit - dobrý dotaz, když jsem si to zkoušel, tak jsem zjistil, že bych měl taky udělat úklid.
  •  

jura napsal dne St, 11 březen 2009 10:27

V uživatelských účtech je datum posledního přihlášení (pokud ne, tak se dá přidat pravým tlačítkem) a jde to i podle data setřídit - dobrý dotaz, když jsem si to zkoušel, tak jsem zjistil, že bych měl taky udělat úklid.

Ano, tato možnost je nasnadě. Nicméně není reálné, abych projižděl všechny účty na serveru. Zajímalo mne, jestli jsem někde nepřehlédl nějakou feature, kde by console přímo ukázala mailboxy vyhodnocené jako nepoužívané. Vyhodnocování je už implementováno - na úvodní obrazovce se zobrazuje počet aktivních mailboxů.
  •  
ozana je nyní offline ozana

Citát:

Zajímalo mne, jestli jsem někde nepřehlédl nějakou feature, kde by console přímo ukázala mailboxy vyhodnocené jako nepoužívané. Vyhodnocování je už implementováno - na úvodní obrazovce se zobrazuje počet aktivních mailboxů.

Takže 3 týdny nemocný člověk je pro Tebe mrtvý a na schránku nemá nárok?

To snad není tak náročné kouknout na schránky s nejstarším přístupem a u koho vím, že odešel toho zrušit !!!

Automatika nikdy nebude vědět jestli to není schránka která má zůstat, i když k ní už třeba rok nikdo nepřistoupil.
  •  
sappa je nyní offline sappa

ja mazem schranky unas podla toho ako sa prepusta zamestnanec

v druhej domene si raz za mesiac dam zoradit uzivatelov ktory sa naposledy prihlasili a pozriem ktore su starsie ako mesiac a deaktivujem deaktivovanych dalsi mesiac mazem

[Aktualizováno: Čt, 12 březen 2009 12:19]

Kerio Connect (win32)
~1000 users

Kerio Control (win32)
~1000 users
  •  

ozana napsal dne Čt, 12 březen 2009 07:54

Citát:

Zajímalo mne, jestli jsem někde nepřehlédl nějakou feature, kde by console přímo ukázala mailboxy vyhodnocené jako nepoužívané. Vyhodnocování je už implementováno - na úvodní obrazovce se zobrazuje počet aktivních mailboxů.

Takže 3 týdny nemocný člověk je pro Tebe mrtvý a na schránku nemá nárok?

To snad není tak náročné kouknout na schránky s nejstarším přístupem a u koho vím, že odešel toho zrušit !!!

Automatika nikdy nebude vědět jestli to není schránka která má zůstat, i když k ní už třeba rok nikdo nepřistoupil.

Hmm, ponechal bych si ve firemní infrastruktuře právo rozhodnout, která schránka je mrtvá a která ne.

Nicméně považuji za zahozený čas 2 hodiny prolézat mailbox po mailboxu a zjišťovat, kdy se kdo přihlásil. Navíc to nějakým způsobem KMS vyhodnocuje, tedy bych se k tomu nějak rád dostal.
A co tláček a srdíčko, všechno v poho? Příště klidně přidej 20 vykřičníků. Bývalo by mi stačilo odpovědět na mou otázku a ne hodnocení toho, jak moc něco potřebuju.

A co se automatiky týče - ať koukám jak koukám, nikde ani písmeno v mém dotazu vo automatice, která by měla něco dělat za mne. Ale jinak proč ne - automatika mi má dát jenom možnost. Jak s tím naložím je na mne. Nicméně mně jde o údaje.

•  
zichovsky je nyní offline zichovsky

oggo napsal dne Čt, 12 březen 2009 09:20

Nicméně považuji za zahozený čas 2 hodiny prolézat mailbox po mailboxu a zjišťovat, kdy se kdo přihlásil. Navíc to nějakým způsobem KMS vyhodnocuje, tedy bych se k tomu nějak rád dostal.

No nevím, jakým způsobem KMS admin ty aktivní schránky vyhodnocuje, ale zrovna ideální to určitě není Smile
Teď v tuto chvíli mám nadefinováno 25 schránek, KSM ukazuje, že aktivních je pouze 6, což je ale nesmysl, prootže z těch 25 se dneska nepřipojili pouze 2 uživatelé, a i nejstarší přístup je 3 dny zpět. Takže spoléhat se v tomto na KMS, tak mám před sebou pořád skoro kompletní seznam schránek, což je k ničemu.

Proč byste měl prolézat mailbox po mailboxu? Nic takového vám nikdo nenavrhoval. Řešení je naprosto jednoduché, v administraci nastavení domény - Uživatelské účty si do přehledu účtů přidejte sloupec "Poslední přihlášení" (přes pravé tlačítko - sloupce).
Podle tohoto sloupce si pak seznam setřiďte vzestupně, a máte hned navrchu schránky, do kterých nebylo nejdéle přistoupeno.
Co už s nimi uděláte je vaše věc. Nicméně na kontrolu 30ti schránek (jedna stránka) vám stačí 5 sekund, takže i kdybyste měl tisíce schránek, máte zkontrolováno během pár minut.

P. Zichovsky
  •  

zichovsky napsal dne Pá, 13 březen 2009 11:44

oggo napsal dne Čt, 12 březen 2009 09:20

No nevím, jakým způsobem KMS admin ty aktivní schránky vyhodnocuje, ale zrovna ideální to určitě není Smile
Teď v tuto chvíli mám nadefinováno 25 schránek, KSM ukazuje, že aktivních je pouze 6, což je ale nesmysl, prootže z těch 25 se dneska nepřipojili pouze 2 uživatelé, a i nejstarší přístup je 3 dny zpět. Takže spoléhat se v tomto na KMS, tak mám před sebou pořád skoro kompletní seznam schránek, což je k ničemu.

Proč byste měl prolézat mailbox po mailboxu? Nic takového vám nikdo nenavrhoval. Řešení je naprosto jednoduché, v administraci nastavení domény - Uživatelské účty si do přehledu účtů přidejte sloupec "Poslední přihlášení" (přes pravé tlačítko - sloupce).
Podle tohoto sloupce si pak seznam setřiďte vzestupně, a máte hned navrchu schránky, do kterých nebylo nejdéle přistoupeno.
Co už s nimi uděláte je vaše věc. Nicméně na kontrolu 30ti schránek (jedna stránka) vám stačí 5 sekund, takže i kdybyste měl tisíce schránek, máte zkontrolováno během pár minut.

Opět tvrdím, že je moje věc, proč takovou feature hledám. Jde o to, že na jednom ze serverů mám asi 40 domén. Některé dokonce ani nemají uživatele, ale to je fuk. Pokud by existoval celkový pohled na všechny uživatele ze všech, pak ano - opravdu stačí jen setřídit uživatele. Takže pokud někdo provozuje KMS pro 1 firmu s jednou, max dvěma doménami, pak nemá potíž. Jenže já ho provozuji pro blázny, co kupujou a prodávaj firmy jak na běžícím pásu. A když děláte pro blázna, tak se nedozvíte, která firma a kterej člověk už je passé. Tedy proto potřebuji nějaký celkový pohled na všechny mailboxy v rámci serveru. Takže najet na doménu, podívat se na uživatele, zapsat si, kdy se kdo přihlásil naposled a pak na další doménu a tohle všechno mockrát je blbý mrhání času.
Opravdu nechápu, proč posuzujete, zda opravdu potřebuji takovou feature. Hodila by se mi a tečka. Ptal jsem se, zda jsem něco někde nepřehlédl. Zdá se že nepřehlédl a že se vůbec nikomu taková funkcionality k ničemu nehodí, tedy ani nebudu zakládat ticket s návrhem nové funkce.
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

Ale já vůbec nehodnotím, jestli VY tu vámi popisovanou featuru (zobrazení seznamu schránek, které KMS považuje za "nekativní") potřebujete nebo ne, to (nejen mě) podsouváte něco, co vůbec není pravda.
Já jsem jen upozornil na to, že KMS ty "aktivní" schránky (což je údaj, na který jste se odvolával VY) vyhodnocuje nějak divně (bere aktivitu asi jen v pár posledních minutách) takže mě osobně to přijde jako nespolehlivé a nepoužitelné. Vy samozřejmě můžte mít jiný názor a ten vám nikdo nebere.

Poté vám jen nabízím alternativu, jak se k potřebným údajům o nekativitě dostat. Pokud vám tato alternativa nevyhovuje (a nemám problém uznat, že při 40 doménách to není tak jednoduché přestože ani tak to není "prolézání mailbox po mailboxu") tak bohužel, nic lepšího nevím a musíte se holt obrátit na Kerio.

Co se týče kompletního seznamu uživatelů přes všechny domény, tak to mi přijde jako rozumný požadavek, a to i pro 2 domény.
Stejně tak bych ho rozšířil ještě o "globálního uživatele" čili 1 uživatele existujícícho ve všech doménach (tzn. s jedním účtem může přijímat zprávy ze všech domén, má (dle oprávnění) přístup k veřejným složkám všech domén apod.)

[Aktualizováno: Pá, 13 březen 2009 12:32]

P. Zichovsky
  •  

Super, díky za názor k tématu...
  •  
smetana je nyní offline smetana

Požadovanou funkci KMS skutečně nemá.
Sledování aktivity v KMS adminu je pracné a má ještě tato omezení:
-v jedné doméně lze sledovat pouze prvních 2500 uživatelů, u ostaních je výpis prázdný
-mailbox vybíraný pouze přes sdílení neukazuje, že by do něj někdo přistupoval.
Předchozí téma: Export jednotlivých zpráv z Kerio WebMail
Další téma: Vydán Kerio MailServer 6.7.0 beta
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So srp 19 05:30:03 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00455 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.