Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Výpadky klientských PC připojených přes KWF.
  •  
Evžen je nyní offline Evžen

Odeslat poštu tomuto uživateli
Měl bych dotaz, mám na serveru Win2003 SP2 naistalován KWF 6.5.0. Z vnitřní sítě se PC (WinXP SP3) připojují na internet. Celý den se normálně přistupuje na internet. Cca po 18:30 na cca polovine PC přestane fungovat internet. Toto je tak 3-4 do týdne. Server není nutno restartovat. Na ostatních PC Internet jde. Na těch klientských PC, na kterých internet nešel stačí restart PC. Koukal jsem se do logu a v inkriminovanou dobu se občas ojeví tyto ID chyby.

ID události: 1053
Systém Windows nemůže určit jméno uživatele nebo název počítače. (Pro dokončení operace není dostatečný prostor. ). Zpracovávání zásad skupin bylo zastaveno. Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na
http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

ID události: 1000
Chybující aplikace explorer.exe, verze 6.0.2900.5512, chybující modul kernel32.dll, verze 5.1.2600.5512, adresa chyby0x00012aeb.
Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Evžen.
  •  
sappa je nyní offline sappa

nemate vo firma niekde domenou politiku ktora zakazuje prihlasenie do siete po 1830 ?

niesu tam nastavene pravdla ze pristup na internet moze byt iba vo vybranych hodinach?

v KWF logoch nic nieje ?

neskusali ste debug log ?

Kerio Connect (win32)
~1000 users

Kerio Control (win32)
~1000 users
  •  
Anonym
Dobrý den

Vše vypadá, že problém je na jednotlivých stanicích v lokální síti. Není možné, že se problém projeví, když stanice běží určitou dobu? Přestane chodil jen internet nebo není možný přístup i do lokální sítě?

Z pohledu KWF zkuste zaznamenat zda komunikace ze stanic kde nejde internet doputuje na KWF. Nejpřehlednější je logovat ping zapnutím

Záznamy->Debug->Pravé tlačítko myši ve výpisu->IP komunikace->proto=icmp

a zkusit pingnout

- IP lokálního rozhraní
- nějaké zařízení před KWF směrem do internetu
- IP seznamu (77.75.72.3)
- seznam jménem (seznam.cz)

[Aktualizováno: Čt, 12 březen 2009 10:40] od Moderátora

•  

Dnes se připojím v inkriminovanou dobu na PC (pomocí VNC) na kterých nejde internet. A pokusím se ping-knout na Vámi navrhnuté servery a kouknu se do Záznam-> debag-logu. A jestli nejde jen webový prohlížeč či jiná síťová aplikace. Je vhodné v debag modu zapnout nějaké položky v Zaznamenávaných informací. Nějakou si zaškrtnout. Mám vše vypnuto. Takže je tam minimum záznamů. Pokud zapnu vše tak je tam mnoho záznamů. Předem děkuji za radu.
  •  

Dnes jsem se prihlásil pomocí VNC k PC, na kterém nefunguje prohlížení webových stránek. Při spuštění IE 7 nebo Firefox 3.07 tak se neotevře domovská stránka (www.seznam.cz) pocha je prázdná a ve stavové řádce je hotovo. Pokud vypíšu do pole adresa webovou stránku a Enter tak to samé. Pokod dám pocházet Místa v síti tak to Okolní PC a server s Keriem nalezne. Pustil jsem i debug na KFW a zaškrtal v debugu "Zprávy..." a zaškrtak všechny položky. cca 10 minut komunikace 10 MB dat ( Nevíte které polozky ve debugu zaškrtnou aby se dala nalézt chyba a nebyl log zbytešné dlouhé).
Ping na
- IP lokálního rozhraní
- nějaké zařízení před KWF směrem do internetu
- IP seznamu (77.75.72.3)
- seznam jménem (seznam.cz)
vždy odpověď. Na severu W2k3 na kterém je KFW naistalován Nejsou vy inkriminované době v "Prohlížeči událostí" žádné chyby.
Toto se děje cca u 20-30% PC v síti a cca 3-4 do týdne. Po 18 hodině ne vždy přesně. Restart "nefunčího" PC a vše je v pořádku.
V sekururity logu je záznam že byl na KFW proveden port scan. Předem Vám děkuji za Vaše odpovědi.
  •  

takze to robi iba web ?

v debug logu skuste zapnut funkciu "droped for some reason"

vyskusat nejake stranky a ak je nieco vyhodene s nejakeho dovodu bude to zaznamenane do debug logu

ak nefungujde
skontrolovat routovaciu tabulku
skusit zo stanice telnet www.seznam.cz 80

prejst si filter log, security log a debug log zo zapnutym parametrom "droped for some reason" a error log

Kerio Connect (win32)
~1000 users

Kerio Control (win32)
~1000 users
  •  

Ano je to pouze web. Spustím IE7 nebo Firefox 3.0x nebo byl zpuštěnej. Je tam pouze bílá stránka a v poli www adresa nic není a ve stavovém řádku je hotovo. Dám li domů aby se načetla domovská stánka opět to samé. Ping na www.seznam.cz běží ještě zkusím telnet www.seznam.cz 80 (měl by blikat pouze kurzor? , pokud to mám na PC bez KFW tak mi v CMD proběhne html kod, pokud to server nenalezne řekne nemohu najít cíl). A porovnám routovací tabulku pokud jde na klientském PC internet nebo nejde. Díky za Vaše odpovědi Evžen.
  •  

hej presne tak
no a v logoch neni nic ?

Kerio Connect (win32)
~1000 users

Kerio Control (win32)
~1000 users
  •  

Ve filtr logu, security a debug (neměl jsem tedy zapnuté "zprávy..." žádné položky (ani alespoň tebou doporučované "droped for some reason" )) Jenom to několikrát psalo, že je v alert logu port scan. Pořádně se ještě kouknu do logů, až bude výpadek, to není pravidelné.
  •  
stoupajc je nyní offline stoupajc

Ad ta hlaska co pisete .. ..
zkuste tam kde se objevuje dat gpresult /v

To vam napovi co se aplikuje za politiku .. ..

Jan Janecek
Správce sítě
VOŠ a SPŠ, Jičín
http://www.vos-sps-jicin.cz
  •  

Pánové dík Vám moc všem za Vaše připomínky a podměty. Omlouvám se za minulý prízpěvek, psal jsem ho za pochodu.

- Ve filtr logu, security a debug nebylo nic (neměl jsem tedy zapnuté "zprávy..." žádné položky (ani alespoň tebou doporučované "droped for some reason" ))

- Dnes se toto dopoledne ( ne jako obvikle k večeru ) stalo pouze na jednom PC. telnet na www.seznam.cz 80 šel. Jen v prohlížeči bílá polocha, adresa prázdná. Dám domovskou stránku a ve stavovém řádku bliknulo adresa na domovskou stránku. Ale než jsem si pustil KWF konzoli tak se to rozešlo. A v logu nic co by bylo nějaký divný.

- Teď to dalo večer 3 dny pokoj tak vím zas prd. Kouknu na to gpresult /v. Na inkriminovaných PC.

- jediný do se mi nelíbilo tedy mě tak na DHCP - W2K3 na na kterém běží též KFW (ale "keriacký" DHCP není puštěný), Doba trvání zápůjček klientům DHCP byla 1 hodina ??? Tak jsem dal 12 hodin. Ty klientké PC běží pouze od cca 9:45 do 19:00 denně. PC se skenujou Symantec antivirem a Nic. Díky za Vaše odpovědi Evžen.
  •  

Ohledně AD politik, jestli to chápu správné, tak časové vypínání nebo omezování prohlížeče jsme neaplikovali.
  •  

Zdravím tak jsem konečně "nachytal nefunční připojení k netu" a měl jsem nastaveno v logu debugu "droped for some reason" a byli tam tyto hlášky. Mohu Vás porosit o zhlédnutí logu. Chtěl jsem to dát do tohoto okna, ale bylo by to asi dost nepřehledné. Viz příloha. V alert, security a error logu nic v inriminovanou dobu nebylo. Ping na www.seznam.cz šel a telnet www.seznam.cz 80 občas še občas nešel.

- PC 192.168.3.40 41, 44, 20, 21 - nefunční internet.
- Připojený přes WI-FI 192.168.3.151

Děkuji Vám za Vaše odpovědi. S pozdravem Evžen.

• Příloha: Chyba01.txt
    (Velikost: 25.43KB, Staženo 511 krát)
Předchozí téma: Použití OpenDNS k blokování
Další téma: Pád Winroute
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Út pro 12 03:55:14 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.00356 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.