Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » pomala synchronizace posty + jde vybirat pres pop3 na NB a i tak mit postu na serveru v keriu?
  •  
petrsvoboda je nyní offline petrsvoboda

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Nekdo si vymyslel, ze by chtel svoji postu vybirat v NB pres pop3 a ne pres outlook connector (kvuli desnymu zpomalovani nacteni posty pri synchronzaci se serverem - nemam neco blbne nastaveny?!). JENZE, by ten clovek taky chtel, aby se to v keriu ukladalo a zustalo to tam ulozeny (aby se kdyz je mimo mohl pripojit pres web rozhrani). Dle me to nejde a vnucuji mu pri prijmu posty preposilani na jinej email, ale to se mu nelibi. Jsem desna lama, v keriu umim jen co potrebuji, budu moc rad za vse rady Confused A kdyby nekoho napadlo i neco skrze to desne pomaly zobrazovani posty (treba i 20 sekund, nez se to v outlooku objevi - nekdy je to ale "hned")... na serveru je asi 50 uzivatelu, objem ulozene posty cca 30gb (cca 100 tisic mejlu).
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

Příspěvky: 60
Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím,

co se POP3 týče, tak se dá klient nastavit tak, že zprávy z POP3 stahuje, ale nemaže je na serveru. Tím pádem tam zůstávají pro použití přes web či jiné spojení.

Nicméně POP3 řešení bych osobně zakázal, a uživateli nastavil IMAP. Díky IMAPu bude mít přístup ke všem svým složkám a zprávám, přitom pošta bude stále uložena na serveru.
Většina klientů umí i "offline" režim, čili si přes IMAP "stáhnou" zprávy (je to spíše "synchronizace") a pak lze s nimi pracovat bez připojení (a změny se promítnou při následném připojení).

Občasné "zpomalení" Outlook connectoru (KOFF) jsem při připojneí přes internet taky zaznamenal, ale jen u nových velkých zpráv. Podle grafu přenosu dat to vypadá, že KOFF nejdříve novou zprávu stáhne na lokál (na grafu běží download v objemu zprávy) ale po kliknutí na tu zprávu ji asi naopak uploaduje celou zpátky na server (na grafu běží upload v objemu zprávy, ale díky nižší "up" rychlosti to trvá mnohem déle), a dokud toto není dokončeno tak se zpráva nezobrazí, a Outlook jen čeká.
U již "přečtených" zpráv jsem si tohoto nevšimnul a zobrazují se ihned.

P. Zichovsky
Předchozí téma: Přeposílání emailů => i po vypnutí posílá dál
Další téma: Jak prohledávat archiv ?
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Út kvě 22 08:27:40 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.93304 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.