Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » globální kontakty (jaké je jejich využití)
  •  
Leosenko je nyní offline Leosenko

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dnes mi na technické podpoře řekli, že většina zákazníků si přála současnou implementaci veřejných kontaktů jak je to ve verzi 6.7.1. Osobně si myslím, že je to nesmysl.
Co mi vadí? Do předchozí verze jsem měl veřejné kontakty a ty jsem mohl plnit při vytváření uživatele, jejich správce tam potom dodal další údaje, telefon apod. Teď najednou zmizela možnost ručního publikování uživatelů do zvolené veřejné složky a všechno se automaticky (pokud je správná volba zaškrtlá) sype do jakéhosi globálního adresáře nad kterým naprosto nemám kontrolu a už nemám možnost volby, kam ty kontakty chci. Když už měl někdo děsnou potřebu implementovat globální kontakty, proč tam nenechal možnost ručního publikování do zvolené veřejné složky a nepřidal možnost úplného vypnutí globálních kontaktů.
Nehodlám propojovat KMS s AD ani znovu plnit nějakou další databázi kontaktů. Jak teď budu pracovat? Do našich veřejných složek hezky ručně budu muset navíc založit nový kontakt vypsat jméno, příjmení, emailovou adresu a pak tam někdo může teprve dopsat další údaje. Děkuji Vám v Keriu, opravdu úžasné ulehčení. A na námitku, že se mohu vrátit k nižší verzi, kterou jsem slyšel od technické podpory, nebudu reagovat, bo by celý můj příspěvek byl smazán z důvodu vulgárnosti.

A vlastně dostávám se k dotazu. Kdo opravdu vyžadoval implementaci veřejných kontaktů v současném stavu? (škoda že nelze připojit hlasovací tlačítka...)
  •  
Kerio_lmaly je nyní offline Kerio_lmaly

Hezký den,

Přidat/odebrat uživatele nebo skupinu do/z globální veřejné složky s kontakty lze v administračním rozhraní Kerio MailServeru v sekci "Uživatelské účty" nebo "Skupiny" - "Publikovat ve veřejném adresáři". Pokud chcete GAL úplně vypnout, stačí při vypnutém mailserveru změnit v konfiguračním souboru "mailserver.cfg" proměnnou "GalEnabled" v sekci "Gal" na 0.
Zvolit veřejnou složku skutečně není možné, ale je možné vaše veřejné kontakty přesunout ručně (na úrovni souborů) do libovolné jiné složky a ty pak upravovat. Pokud nevíte jak, kontaktujte technickou podporu.

..............................
Kerio Technologies s.r.o.
tel. +420 377 338 901, fax +420 377 338 921
www.kerio.com
..............................
  •  
vlada je nyní offline vlada

Musím se zde přihlásit do skupiny "Většina Zákazníků" a uvést, že mi naopak velmi VYHOVUJE nynější způsob publikování veřejných kontatků s možností zapínat/vypínat publikování kteréhokoli uživatele přímo v nastavení vlastností jeho uživatelského účtu.

Takže abych zodpověděl Vaši otázku "Kdo opravdu vyžadoval implementaci veřejných kontaktů v současném stavu?", musím se přiznat: "Já (také) ..."

Personální computery fungují jako computery jedině bez personálu
  •  
jura je nyní offline jura

Jsem taky asi ""většina". Takto si hrát s kontakty lze při malém počtu lidí. Když ale spravujete server ve větší firmě, kde přijde a odejde měsíčně několik zaměstnanců, pak nynější řešení ve spojení se synchronizací s AD umožňuje podstatně lépe udržet pořádek.
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

Chápu, že nový "Globální adresář" je lepší při větším počtu uživatelů a provázání KMS s AD.
Ovšem co už nechápu, proč bylo zcela "zlikvidováno" původní řešení publikace kontaktů do vybrané veřejné složky, které je naopak výhodnější v případě menšího počtu uživatelů a když není KMS provázán s AD.

Kdyby byl "globální adresář" přidán jako nová funkcionalita, s tím, že stávající funkčnost (veřejná složka) zůstane zachována, tak by myslím nikdo nic nenamítal a spokojení by byli všichni.

btw patřím do těch "malých" KMS neprovázaných s AD, takže globální adresář mi zrovna moc nevyhovuje. Uživatelé jsou za tu dobu navyklí hledat kontakty v konkrétní veřejné složce, a ruční vytváření nebo přesouvání kontaktů je zbytečná práce navíc. Naštěstí ta fluktuace lidí tady není tak vysoká.

[Aktualizováno: Po, 10 srpen 2009 14:51]

P. Zichovsky
Předchozí téma: Vydán Kerio MailServer 6.7.1
Další téma: KMS 6.7.0 a Seamonkey - WebmailMini
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So srp 19 20:43:52 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00395 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.