Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Odesílání zpráv pomocí SMTP ADSL
  •  
khooca je nyní offline khooca

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím,

pročetl jsem forum, i nápovědu, ale odpovědi jsem se nedopátral.

Mám nainstalované KMS v6.7.0.7695 na win serveru 2003R2 64bit.
Připojení je od o2 adsl, smtp vyžaduje ověření.

Jakým způsobem jej mám nastavit, abych mohl odesílat emaily pomocí smtp od o2? Nastavil jsem jej v SMTP, vč ověřování, ale emaily se neodešlou, vrátí se s chybovou hláškou "smtp.o2isp.cz: Failed (530 Authentication required)". Mám pevnou IP, ověřoval jsem, že relay na o2 mám povolené.

Co dělám špatně?

Děkuji za pomoc

Petr Kočandrle
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Pomoc je pomerne jednoducha. Zapnete debug logovani SMTP klienta v Administracni konzoli (navod je v manualu), zkuste poslat email a debug log spolu s popisem dejte do ticketu na http://support.kerio.cz. Na technicke podpore se na log podivaji a poradi.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

To bych rád, bohužel se při pokusu o registraci trial verze zobrazí první formulář "načítání" a dál nic. Pomůže jen restart Sad
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

A mate nejaky duvod odesilat pres nadrazeny SMTP server?

BoBik
  •  

No potřebuji emaily posílat přes SMTP svého ISP. Měl jsem za to, že to musím udělat jako nadřazený server. Nebo se pletu?
  •  
Wosic je nyní offline Wosic

Ano je potřeba nastavit to jako nadrazeny SMTP server ktery vyzaduje overeni coz nejspis podle hlasky 530 Authentication required nemate.
  •  

Přihlašovací údaje mám vyplněné (určitě správně). Proto mi hláška o selhání autorizace nejde do hlavy..
  •  
ozana je nyní offline ozana

khooca napsal dne Pá, 11 září 2009 16:48
No potřebuji emaily posílat přes SMTP svého ISP. Měl jsem za to, že to musím udělat jako nadřazený server. Nebo se pletu?

A proč nemůžete posílat emaily přímo na koncové SMTP servery příjemců?
S KMS nadřazený SMTP server ISP nepotřebujete. KMS si v DNS zjistí MX kam to poslat sám.
  •  

ozana napsal dne Po, 14 září 2009 08:57
A proč nemůžete posílat emaily přímo na koncové SMTP servery příjemců?
S KMS nadřazený SMTP server ISP nepotřebujete. KMS si v DNS zjistí MX kam to poslat sám.
Protože to provozuji doma (v rámci testování, trial) a ikdyž mám veřejnou IP, tak není zaregistrovaná v DNS. Mám tedy za to, že jediný způsob, jak zasílat emaily je přes SMTP svého providera.
Nebo je tento krok opravdu zbytečný?
  •  
ozana je nyní offline ozana

To pak bude asi lepší zeptat se u O2 jak to správně nastavit.

Jako metodu Ověřování máte v KMS nastaveno SMTP příkaz AUTH? Máte zapnoto Použít SSL?
  •  

Zkoušel jsem obě varianty ověřování + s a bez SSL a výsledek byl stejný.
Na o2 jsem volal a ptal se, jestli mám povolený relay, tvrdili mi, že ano.

edit: přes outlook mi SMTP samozřejmě funguje. Je ještě něco jiného, kromě povolené relay, co může zhatit odesílání?

[Aktualizováno: Po, 14 září 2009 10:45]

•  
Wosic je nyní offline Wosic

khooca napsal dne Po, 14 září 2009 10:35
Zkoušel jsem obě varianty ověřování + s a bez SSL a výsledek byl stejný.
Na o2 jsem volal a ptal se, jestli mám povolený relay, tvrdili mi, že ano.

edit: přes outlook mi SMTP samozřejmě funguje. Je ještě něco jiného, kromě povolené relay, co může zhatit odesílání?

Pokud vám funguje odeslání z Outlooku via SMTP server který máte nastavený v KMS jako nadřazený SMTP server tak jednoduše hledejte problém u sebe Smile Brání Vám něco konkrétního v tom abyste zapnul logování SMTP klienta v KMS a podíval se že z KMS odešel příkaz SMTP AUTH a s jakým výsledkem? Smile
Předchozí téma: zachovani emailu pri stahovani POP3 na serveru
Další téma: Sdílení kalendářů
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt srp 17 21:07:46 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00486 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.