Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Mazání ve Frontě zpráv (Popsané metody mazání zpráv ve frontě KMS nefungují)
  •  
vhon

Odeslat poštu tomuto uživateli
Provozujeme KMS 6.7.0, ale níže popsaný problém je dlouhodobý. V okně Fronta zpráv je popsán způsob mazání zpráv po 1 nebo hromadně, ale žádná z těchto metod nám nefunguje. Zprávy zůstávají ve frontě nejen po stisku tlačítka Obnovit, ale i po restartu KMS či celého počítače. Přicházejí nám stížnosti na zdržování pošty. Máme podezření na souvislost se spamy, ale neumíme je z Fronty zpráv vymazat. Používáme AVG mail server edition. Máte někdo zkušenosti s čištěním front zpráv?

[Aktualizováno: Út, 13 říjen 2009 08:27]

•  
ozana je nyní offline ozana

Do konce roku 2008 jsem používal KMS s AVG a žádné problémy s mazáním zpráv ve frontě jsem nikdy nezaznamenal. Pár infiltrací spojených s odesíláním spamu z LAN jsem zažil.
  •  
vhon

Děkuji za reakci, poraďte mi prosím, jak zprávy mažete. Já to dělám takto: ve frontě zpráv kliknu levou myší na zprávu, potom na Odstranit zprávy, Odstranit vybrané zprávy, Ano, Obnovit. Zobrazí se hlášení "1 zpráva byla označena pro odstranění z fronty", ovšem žádná zpráva se z fronty neodstraní.
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

No ten postup je správný, a běžně funguje.
Asi bych se spíš zaměřil na to, proč ty zprávy vůbec ve frontě zůstávají, to je totiž to divné. Zpráva má frontou "profrčet" a zůstat mají běžně jen zprávy, u kterých při odesílání došlo k 4.x chybě.

Pokud se vám tam zadržují všechny zprávy (nebo většina), tak je něco shnilého jinde, a nejdřív bych šel po tomhle (logy, zapnutí různých debug logování apod.)

jinak zprávy ve frontě jsou uloženy jako soubory na disku. Může tak být třeba problém s nedostatečnými právy nebo s tím, že má soubor zamčená jiná aplikace, a proto KMS nemůže zprávu z fronty smazat.

Na jedné instalaci se mi taky stalo, že se "zasekl" externí antivir (starý ClamAV), a KMS na něj furt čekalo a hromadilo zprávy ve frontě.

Příčin může být více, v každém případě se do toho musíte "ponořit" hlouběji, jen mazání zpráv z fronty to nevyřeší.

P. Zichovsky
  •  
vhon

Instalace KMS 6.7.2 situaci nijak nezlepšila. Když ve frontě bylo již 4100 mailů, nevydržel jsem to a vypnul SpamAssassin. Fronta byla za několik minut prázdná. Snad 1660000 známých spamů plus 420000 známých vyžádaných zpráv je již příliš. Zdá se, že ani neklesl podíl detekovaných spamů, takže jsem to nechal tak. Jak jsem se díval, tento problém byl již řešen v roce 2003 a v prosinci 2008.
  •  

máte vypnutu volbu Konfigurace, Filtrování obsahu, Filtr spamu, Hodnocení spamu - Povolit hodnocení zpráv přijatých z důvěryhodných serveru def. v nastavení SMTP serveru ?
  •  
vhon

Ano, mám a měl jsem ji vypnutou.
  •  

Vypadá to tedy, že problém "zaseknutí ve frontě" způsobuje spamová kontrola.

Takže zuapnout v debug logu logování spamové kontroly a spamassassinu, a v nem pak hledat chyby a problemy. (Pripadne s tim debug logem kontaktovat support keria.)

Anebo "ofotit" obrazovky nastavení filtru spamu, a muzem na to kouknout zde, jeslti tam neni neco coby mohlo zpusobit kolaps.
(Předpokládám, že dsbl.org blacklist máte zrušen.)

P. Zichovsky
  •  

Můj Spamassassin má statistiku:
Známých spamů 6554
Počet známých vyžádaných zpráv 139854
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

ozana napsal dne Pá, 16 říjen 2009 15:39
Známých spamů 6554

Tak to se docela divim, ze funguje. Spamovych zprav by melo byt nasobne vice nez nespamu, aby Bayes fungoval tak jak ma.

Je treba dodrzovat par zakladnich pravidel:
- Neodmitat vsechny spamy ihned (DNS blacklisty). Nektere musi byt analyzovany SpamAssassinem. Pokud je tam spamu malo realne hrozi, ze Bayes bude vsechny spamove zpravy oznacovat jako legitimni, proste proto, ze jsou pro nej nezname a nikdy je nevidel

- Pokud se pouziva predrazeny anti-spam, tak pouzivat jen ten. Anti-spam v druhe urovni je vzdy horsi, protoze se k nemu dostane pouze zlomek spamu a nema se jak ucit.

- Nenechavat kontrolovat lokalni postu v ramci mailserveru Spam Filterem.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
vhon

Tady jsou nejdůležitější obrazovky SpamAssassinu.

• Příloha: new-1.jpg
    (Velikost: 63.79KB, Staženo 376 krát)
  • Příloha: new-2.jpg
    (Velikost: 33.89KB, Staženo 350 krát)
  • Příloha: new-3.jpg
    (Velikost: 27.53KB, Staženo 351 krát)
  •  

Kerio_pdobry napsal dne Pá, 16 říjen 2009 16:10
ozana napsal dne Pá, 16 říjen 2009 15:39
Známých spamů 6554

Tak to se docela divim, ze funguje. Spamovych zprav by melo byt nasobne vice nez nespamu, aby Bayes fungoval tak jak ma.

Je treba dodrzovat par zakladnich pravidel:
- Neodmitat vsechny spamy ihned (DNS blacklisty). Nektere musi byt analyzovany SpamAssassinem. Pokud je tam spamu malo realne hrozi, ze Bayes bude vsechny spamove zpravy oznacovat jako legitimni, proste proto, ze jsou pro nej nezname a nikdy je nevidel

- Pokud se pouziva predrazeny anti-spam, tak pouzivat jen ten. Anti-spam v druhe urovni je vzdy horsi, protoze se k nemu dostane pouze zlomek spamu a nema se jak ucit.

- Nenechavat kontrolovat lokalni postu v ramci mailserveru Spam Filterem.

Funguje to dobře. Každý den mi jako postmasterovi vytřídí a pošle cca 25 jistých spamů, a 1 až 3 krát za týden detekuje a hodí Spam do složky uživatele. Firma má cca 120 schránek.

Nejdůležitější je teď URI filtr.

Je pravdou, že v mém lokálním blacklistu je celá jižní amerika, čína, korea a spousta IP rozsahů různých ISP (typu ADSL, Cable) z celého světa.
  •  

vhon napsal dne Po, 19 říjen 2009 08:48
Tady jsou nejdůležitější obrazovky SpamAssassinu.

No ani jedna ta obrazovka nemá se SpamAssassinem vlastně nic společného Smile
Nastavení Spam filtru jinak vypadá OK, jen na "Zakázaní odesílatelé" bych nastavil seznam důvěryhodných IP adres (hned nahoře, vy ho máte prázdný) na skupinu IP adres zahrnujících všechny lokální klienty, kteří můžou odesílat poštu přes server.
(A zvážil bych zařazení do té skupiny i IP všech MX serverů pro doménu.)

Na "Caller ID" bych zrušil akceptování testovacích záznamů, a nekontroloval bych ID pro skupinu IP zahrnující mé lokální klienty, a všechny MX servery pro doménu. Obdobné nastavení i pro SPF (které jste neposlal, ale pokud nepoužíváte, určitě bych taky zapl).

Na "SpamAssassin" máte předpokládám (dle jiného přspěvku) zapnutou kontrolu SURBL.

Pokud se vám stále "štosují" zprávy ve frontě, zapněte v debug logu vypisování průběhu SpamAssassinu, anebo i všech dalších filtrů. Pokud je někde problém, v tom logu to určitě bude vidět.

P. Zichovsky
Předchozí téma: KOC OFF Windows 7
Další téma: denied (authentication required)
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne říj 22 10:04:17 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00513 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.