Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Převod účtu na jinou doménu
  •  
zacekjakub je nyní offline zacekjakub

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, stojím před vážně nepříjemným problémem. Dokoupil jsem si novou doménu a tu jsem přidal do KMS, ale nyní mám účet pod starou doménou se všemi svými zprávami a podobně, dal by se nějak tento můj starů účet přesunout pod novou doménu? Děkuji za případné rady.

J. Žáček
  •  
ozana je nyní offline ozana

Nestačilo dát novou doménu jako alias nad starou?
  •  

Moc děkuji za radu, toto skutečně stačí, jenže jsem o této volbě nevěděl. Smile

J. Žáček
  •  

Tak chci požádat ještě o jednu radu, sice se dá bezproblémově nastavit alias, ale nyní, pokud bych chtěl odesílat automatickou odpověď těm co mi zasílají e-maily na starou adresu, je toto nějak možné? Jde mi o to abych zbytečně nebombardoval automatickými odpověďmi ty co mají již adresu přepsanou a zasílají to na správnou adresu, ale aby to chodilo jen té části co to pošle na tu starou. Smile Myslím že to asi možné není, ale raději bych kdyby to šlo nějak řešit. Děkuji.

J. Žáček
  •  

Tak navíc jsem narazil ještě na jeden dost zásadní problém, pokud je to jako alias, jako adresa odesílatele se všude zobrazuje název domény.... Sad

J. Žáček
  •  

zacekjakub napsal dne Po, 26 říjen 2009 14:49
Tak chci požádat ještě o jednu radu, sice se dá bezproblémově nastavit alias, ale nyní, pokud bych chtěl odesílat automatickou odpověď těm co mi zasílají e-maily na starou adresu, je toto nějak možné? Jde mi o to abych zbytečně nebombardoval automatickými odpověďmi ty co mají již adresu přepsanou a zasílají to na správnou adresu, ale aby to chodilo jen té části co to pošle na tu starou. Smile Myslím že to asi možné není, ale raději bych kdyby to šlo nějak řešit. Děkuji.

Ta stará doména časem skončí a nebude se používat?

Pokud chcete starou doménu opustit, tak by šlo zrušit alias, přepsat název primární domény v mailserver.CFG na nové jméno (při vypnutém KMS),

<list name="Domain">
  <listitem>
    <variable name="Domain">novadomena.cz</variable>
    <variable name="Type">0</variable>
    ...

a pak vyvořit druhou (sekundární) doménu se starým jménem,

...
    <variable name="Domain">staradomena.cz</variable>
    <variable name="Type">1</variable>
    ...

pro ni vytvořit stejné uživatele, resp zkopírovat a upravit jejich doménu v user.CFG

<list name="User">

u všech uživatelů vytvořit automatickou odpověď s textem o nové doméně (rozkopírovat vytvořený filter.siv) a nastavit přesměrování do schránky na nové doméně.

Je to poměrně komplikované.

<config>
<list name="User">
  <listitem>
    <variable name="Name">Novak</variable>
    <variable name="Domain">staradomena.cz</variable>
    <variable name="Account_enabled">1</variable>
    <variable name="Auth_type">3</variable>
    <variable name="Password">D3S:0d1ae0f50ce543ecdhf4ac61ba64c7a0</variable>
    <variable name="Rights">0</variable>
    <variable name="Groups">Everyone</variable>
    <variable name="ForwardMode">1</variable>
    <variable name="ForwardAddress">novak<at>novadomena.cz</variable>
    <variable name="DefSpamFilter">1</variable>
    <variable name="PreferredAddress"></variable>
    <variable name="ReplyToAddress"></variable>
    <variable name="Fullname">Honza Novák</variable>
    <variable name="Description">analytik</variable>
    <variable name="KrbUserPrincipalName"></variable>
  </listitem>
..další uživatelé staré domény................

<listitem>
    <variable name="Name">Novak</variable>
    <variable name="Domain">novadomena.cz</variable>
    <variable name="Account_enabled">1</variable>
    <variable name="Auth_type">3</variable>
    <variable name="Password">D3S:0d1ae0f50ce543ecdhf4ac61ba64c7a0</variable>
    <variable name="Rights">0</variable>
    <variable name="Groups">Everyone</variable>
    <variable name="ForwardMode">0</variable>
    <variable name="DefSpamFilter">1</variable>
    <variable name="PreferredAddress"></variable>
    <variable name="ReplyToAddress"></variable>
    <variable name="Fullname">Honza Novák</variable>
    <variable name="Description">analytik</variable>
    <variable name="KrbUserPrincipalName"></variable>
  </listitem>

..další uživatelé nové domény................

[Aktualizováno: Út, 27 říjen 2009 10:29]

•  

zacekjakub napsal dne Po, 26 říjen 2009 16:14
Tak navíc jsem narazil ještě na jeden dost zásadní problém, pokud je to jako alias, jako adresa odesílatele se všude zobrazuje název domény.... Sad

Nerozumím, adresa odesilatele je podle toho, co má nastaveno klient (např. Outlook).
  •  

Tedy, moc děkuji za radu, adresu odesílatele se mi již povedlo dořešit (nešlo o klienta ale o webové rozhraní), ale ten Váš první návod je skutečně docela komplikovaný a vzhledem k tomu že se mi líbí že můj KMS funguje, asi se do toho šťourat nebudu a raději všem uživatelům co to pošlou na starou adresu pošlu upozornění. Smile

J. Žáček
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

zacekjakub napsal dne Po, 26 říjen 2009 14:49

To samozrejme resit lze a pomerne jednoduse. Nastavte si filtrovaci pravidla ve WebMailu, aby na vsechny emaily, ktere maji v To: nebo Cc: starou adresu poslal automatickou odpoved.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Takže opět děkuji za radu a opět mám další problém. Razz Máte pravdu, základní filtrovací pravidla mě prostě nějak nenapadla, přitom je to samozřejmost... Teď ovšem něco o dost horšího. Mám vytvořeny nějaké diskusní skupiny, kde se pochopitelně při příjmu nějaké zprávy uživateli nezobrazí adresa konference s aliasem, ale adresa se skutečnou doménou. Pokud se toto dá nějak nastavit v KMS, tuším že asi jedině nějakými konfiguračními soubory, mám pravdu?

J. Žáček
Předchozí téma: Nefunkcne filtrovanie priloh v Zipoch
Další téma: Posta k odeslani se neodesle prez KOFF
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Út zář 26 14:40:05 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00432 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.