Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nasazení pro větší firmy (Nasazení pro větší firmy)
  •  
zacekjakub je nyní offline zacekjakub

Příspěvky: 50

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

stále se setkávám s míněním že Kerio není pro nasazení ve větších firmách a že by nezvládlo náročnější frontu zpráv, mohu se zeptat jak to vidíte vy, kde jste viděli nejnáročnější nasazení či jaké jsou důvody (pochopitelně mimo mnohem vyšší konfigurovatelnost Exchange) pro přechod na Kerio? Děkuji!

J. Žáček
  •  
sappa je nyní offline sappa

Příspěvky: 226

Odeslat poštu tomuto uživateli
no ja mam aktualne v keriu 993 uzivatelov bezi mi to vo vmware na win2k3 zataz je citit rano ked sa do toho systemu navali najviac uzivatelov naraz inak ziadne problemy a fronta sprav ma taker permanentne okolo 50-60 mb

ak by som sa mal rozhodut este raz a v tejto dobe medzi keriom a exchange tak vyhra kerio plusi a minusy tu vyzdvihovat nebudem to zalezi od toho co vsetko bude s keria firma vyuzivat

Kerio Connect (win32)
~1000 users

Kerio Control (win32)
~1000 users
  •  
zacekjakub je nyní offline zacekjakub

Příspěvky: 50

Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji za informaci, ale to stejně není zase tolik, jiné servery běží například u webhostingů, to potom znamená x domén a nevím kolik účtů pod každou z nich. Má ještě někdo nějaké zkušenosti s Keriem v masovějším nasazení? Moc děkuji.

J. Žáček
  •  
Wosic je nyní offline Wosic

Příspěvky: 16
Odeslat poštu tomuto uživateli
Pokud pouzivate verejne slozky, uzivatele mezi sebou sdili slozky v mailboxu, chcete mapovat ucty z AD nebo Vas do prechodu na Kerio neco zasadniho netlaci tak to nedelejte. Poznate totiz proc je Kerio proti Exchange serveru levnejsi. Mozna by bylo zajimave kdybyste zmigroval mailboxy z Exchange do Keria testerum a navodil jim i spravcum serveru realne podminky. Potom si poslechnete zpetnou vazbu a poznate sam.
  •  
zacekjakub je nyní offline zacekjakub

Příspěvky: 50

Odeslat poštu tomuto uživateli
Takže Váš názor je prostě že jsou tyto produkty nesrovnatelné z pohledu výkonnosti. Smile Doufám že jsem Vás dobře pochopil.

J. Žáček
  •  
zabo

Příspěvky: 67
Odeslat poštu tomuto uživateli
Sice asi nejde o take nasadenie ako tu spominate ale skusim sa opytat aj tu. Mam 120 pouzivatelov z toho momentalne 10 na KOFF ostatni na POP3. Planujem prechod vsetkych pouzivatelov na KOFF, pricom do buducna ratam tak 5GB a cca 20000 sprav na pouzivatela. Server je E5335, 4GB, raid5 4x15k rpm disk (pripadne externe diskove pole). Ake budu odozvy? Kedze kerio musi mat store na jednom disku a kazda sprava je jeden subor moze to byt dokopy viac ako 2 miliony suborov. Ako spravne nastavit parametre ntfs (allocation unit size), pomoze vypnut atime?
  •  
Roman KVAPIL je nyní offline Roman KVAPIL

Příspěvky: 49
Odeslat poštu tomuto uživateli
Mozna nejde ani tak o pocet uzivatelu, ale spise o vykonnost KOFF. Na starsich PC, kde je nekolik tisic mailu, je to DOST pomale (100% vytizeni CPU). Hlavni vyhoda reseni Outlook-Exchange s mezipameti je rychlost (nativni MAPI), KOFF je konvertor IMAP/MAPI. Pokud ma pracovní soubor KOFF na klientovi (v user profilu) velikost třeba 2 az 3 GB, stava se skoro nepouzitelnym.
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

Příspěvky: 60
Odeslat poštu tomuto uživateli
KOFF (offline) určitě není konvertor IMAP/MAPI, tak se chová spíše KOC (online). KOFF jede svým vlastním protokolem přes HTTP(s).
Co se rychlosti týče, je to pomalejší než při vuyžití "nativních" Outlookových složek (třeba PST soubory), je to znát zejména při přepínání mezi složkami, a při vyhledávání.
Ale rozhodně bych neviděl velikost schránky jako nějaký limit. Mám tady jednoho extrémního uživatele, který má ve schránce téměř 10GB mailů (cca 40tis. položek), celé to má snychronizováno offline (tzn. lokální KOFF store má opravdu těch 10GB), a vcelku bez problémů s tím pracuje v Outlooku 2003 na starším PC (Celeron 2GHz, 1GB RAM, XP Pro). A to samozřejmě zároveň s poštou má puštěny i další věci.
Rychlost odezvy při běžné práci je bezproblémová, a pouze hledání položek trvá hodně dlouho.
Jo a ještě spuštění či ukončení Outlooku trvá déle, ale to ho netrápí, ráno Outlook zapne (to tu chvíli vydrží) a ukončí až když vypíná PC a jde domů Smile

P. Zichovsky
  •  
chochole je nyní offline chochole

Příspěvky: 8
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den pane Zichovský,

chtěl jsem se zeptat na uživatele, který má tolik mailů u sebe v inboxu.
Řeším teď problém, že v odeslané poště má uživatel 10 500 mailů a pokud z přijaté pošty skočí do odeslané, tak přechod trvá třeba i půl minuty, což je docela dlouhá doba (alespoň podle uživatele).
Uživatel je připojen přes KOFF a HW nároky má podobné jako váš uživatel.

Máte nějaký fígl na zrychlení?
  •  
milosb je nyní offline milosb

Příspěvky: 45
Odeslat poštu tomuto uživateli
Hodně pomůže vypnout náhledy zpráv.
Předchozí téma: Filtrování zpráv pro příjemce v Bcc
Další téma: AVG 2011 + Kerio Connect - chyby v error logu
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po čec 16 14:39:16 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.99067 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.