Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Výpadky Internetu - restart služby KWF
  •  
TomasL je nyní offline TomasL

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý deň, mám nasadenú KWF 6.7.1. build 6399 a KMS 6.7.0. patch 1 build 7695. MS Windows 2k3SP2

Problém sa týka KWF - vypadáva internet - po spustení internetového prehliadaču sa začne načítavať stránka ale nenačíta sa z nej nič a po chvíli prehliadač vypíše chybu že vypršal čas spojenia - resp požadovanú stránku nieje možné zobraziť.

pomôže len reštartovať službu KWF - prebehne proces overenia klientskeho pc s KWF a potom internet beží nejaký čas ok. Iné služby (skype, smtp) fungujú bez problémov.

V logoch som nič podstatné nenašiel len warning log vypisuje fakt veľa nasledovných riadkov:

[26/Jan/2010 09:51:46] (3501) DNS forwarder: Got response with same ID, response discarded. Cached name 51.1.168.192.in-addr.arpa, response has name 57.1.168.192.in-addr.arpa, client 192.168.1.1:1032 id=9520, fid=209, resp_id=9520.

Netuším či sa to týka tohto problému. Niesu nejaké obmedzenia alebo kvóty ktoré by zakazovali prístup.

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

•  
romanhudec je nyní offline romanhudec

Máme stejný problém který popisujete, možná bude chyba v poslední aktualizaci.
  •  
oprochazka je nyní offline oprochazka

Dobrý den,

mám taky nasazenou KWF 6.7.1. build 6399 tato chybu se mi projevuje stejným způsobem, ve Warnings mám taky spoustu těchto záznamů "(3501) DNS forwarder: Got response with same ID, response discarded.". Možná bude chyba v aktualizaci!?

Pokud se stím někdo setkal, dejte vědět.
  •  

Dobry den,

nemyslim ze je problem v aktualizacii, u mna pomohlo keď som na vonkajsej sietovej karte na serveri s KWF odobral sekundarny DNS a ponechal tam len proimarny DNS odkazujuci na IP routeru.

- Pokial si dobre pamätam tak som ako sekundarny DNS ne tej sietovke mal jedno z DNS mien OpenDNSka (http://www.opendns.com/) pre pripad zalozneho DNS - ale len to robilo problemy.

Tie logy myslim znamenaju ze na jednu DNS požiadavku sa vrati viacej rozdielnych odpovedí - cize mate asi tiez niekde problem s nejakym DNS nadstavenim.

- Co sa tyka vypadavania internetu mi pomohlo (aspon zatial) jednak upgrade antiviroveho programu (Eset NOD32 v 2.x na v4.0) a vypnutia inspekcnych modulov v antivirovom programe.
  •  
romanhudec je nyní offline romanhudec

Nepoužíváte také ADSL od O2? Prý má Telefonica v poslední době s DNS problémy.
  •  
L@DIK je nyní offline L@DIK

romanhudec napsal dne Ne, 31 leden 2010 15:43
...Prý má Telefonica v poslední době s DNS problémy.
To jako že když mají problém s DNS na SPT, tak restart mého KWF jim ten problém vyřeší?
  •  
woodie je nyní offline woodie

Mam podobny problem, KWF 6.7.1 patch 2 build 6544. Server (WinXP SP3) s KWF jede v pohode 2 - 3 dny, pak se na nem znicehonic utne veskera sitova konektivita, prestanou fungovat stranky, nejedou maily, z mojeho pracovniho pocitace se dokonce ani nepripojim pres kerio administracni konzoli na ten server. Proste vsechno na tom serveru co nejak funguje pres sit chcipne. Pomuze jedine restart celeho serveru, zastaveni a znovuspusteni routovaciho enginu nepomaha. Nevim co s tim, zkousel jsem vsechno mozne. Kdyz to jede tak vsechno (FTP, VPN atd.) perfektne funguje, je ale hrozne otravne kazde 2-3 dny porad dokola restartovat server s KWF, lidi u nas ve firme (cca 35 stanic) z toho taky nejsou zrovna dvakrat nadseni Sad
  •  

Ahoj, no to co popisujes som mal aj ja, len restart sluzby mi obcas pomohol obcas nie. U mna nakoniec bol problem v niecom uplne inom - a to v routri. Ten sa sice tvaril ze je vsetko v maximalnom poriadku ale nebolo - po istom case zacal posielat serveru s KWF podivne veci a samozrejme KWF skolaboval - resp. komunikacia zdochla. Mal som nejaky ASUS AL600 tusim alebo tak nieco, ziadny srot - relativne drahy router to bol.

Jedine co ti mozem poradit skus si niekde vypozicat adsl router a daj to tam. Nechaj zopar dni a uvidis.

Ja odvtedy nemam s KWF ziaden problem.
  •  

TomasL: dik za napad, u mne to ale bohuzel neni tak jednoduche... firma je pripojena pres wifi v 5GHz licencovanem pasmu mistniho providera ktery jako router, resp. spis bridge/bandwidth shaper dava zakaznikum stary IBM pocitac s nejakou jejich upravenou linuxovou distribuci. Z toho jde teprv konektivita do pocitace s KWF za kterym je pak pripojeny zbytek nasi vnitrni site. Do toho jejich linuxu se samozrejme nedostanu, tam maji pristup jenom jejich technici a zkouset je ukecat aby nam tu dali neco jineho imho nema moc smysl, protoze ty linuxove bridge davaji vsem svym zakaznikum. Kdyz jsme jeste donedavna jeli na starickem Winroute Pro 4.2.5 tak s tim nebyl sebemensi problem, jelo to 5 let v kuse a o tom routeru jsem vpodstate nevedel. Museli jsme ale prejit na KWF protoze k WinroutePro uz nesly dokoupit dalsi licence a s tim prechodem taky nastaly vyse popisovane problemy Sad
  •  
ozana je nyní offline ozana

Není tam nějaký konflikt s antivirem provádějícím i kontrolu http komunikace?
  •  

ozana: to je docela dobre mozne.... je fakt ze tam jede samostatny AV ktery kontroluje webovou komunikaci. Zkusim ten kontrolni modul vypnout, dam vedet jestli to zabralo, dikes.
  •  

Ahoj, co sa tyka antiviru tak odporucam postupovat podla nadstaveni co vyrobca KWF dal.... v antivire ako takom vypnut inspekcny modul HTTP a POP3.

KWF si sam obsluhuje inspekcne moduly v antivire a samotny antivir preto v podstate je vypnuty, resp. jeho pracu prebera prave avtivirovy plugin za velenia KWF.

Co sa tyka tej linuxovej brany tam by som az taky problem snad nevidel. ide o to ze tebe to cca 3 dni bezi uplne ok a potom z nicoho nic to padne - ak by bolo nieco zle nadstavene tak to nejde hned - co popisujes ma na svedomi bud nieco konkretne co sa ti zatial nepodarilo identifikovat alebo prave nejaky hw problem.

Kazdopadne drzim palce - toto su problemy typu hladanie ihly v stohu sena
Předchozí téma: VPN do firmy (Windows)
Další téma: PRoblem s Odinstalovanim Keria
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So srp 19 20:50:11 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00581 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.