Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Skupinové adresy / Restrikce
  •  
kony je nyní offline kony

Odeslat poštu tomuto uživateli
Nevíte někdo jestli by šlo nějak vyřešit následující problém ?

Na Kerio Connect mám importované z AD "skupiny" (cca 50skupin) a některé obsahují například 350uživatelů. Tyto adresy jsou pak zneužívány (pouze uživateli naší domény, ostatní domény mám zakázany) pro hromadné spamy ostatních uživatelů. Jeden čas jsem měl ve "filtru spamu" vytvořeno asi 100pravidel, kde jsem jednotlivé adresy zakazoval a pak povolil jen z jedné adresy.

Nevíte jak nadefinovat kdo smí a nesmí odesílat e-maily na skupinové emaily ? Setkal se někdo s tímto problémem ?

Vím že pro tento účel je možné použít "emailové konference" ale tam nebudu mít správu uživatelů a budu ji muset dělat ručně, což při takovém objemu přesunů jako je zde nic moc Smile
  •  
ozana je nyní offline ozana

Leda utajit emailové adresy skupin a posílat zprávy na tyto skupiny jen jako skryté kopie (Bc:).
  •  

Ale pokud si dám zobrazit zdroj zprávy tak stejně uvidím i ty skryté skupinové adresy, takto mé IT šťouraly neošálím. Smile Jsme škola, s IT zaměřením. Díky za snahu
  •  
vlada je nyní offline vlada

To asi záleží na tom, kdo má tyto skupinové adresy používat.

Pole "bc:" uvidí ve zdroji pouze odesílatel ve své kopii odeslaného mailu ve složce "Odeslaná pošta".

[Aktualizováno: Po, 10 květen 2010 12:15]

Personální computery fungují jako computery jedině bez personálu
  •  
ozana je nyní offline ozana

kony napsal dne Po, 10 květen 2010 10:54
Ale pokud si dám zobrazit zdroj zprávy tak stejně uvidím i ty skryté skupinové adresy, takto mé IT šťouraly neošálím. Smile Jsme škola, s IT zaměřením. Díky za snahu

To těžko:

Return-Path: <odesilatel<at>firma.cz>
Received: from [192.168.1.36] ([192.168.1.36])
	(authenticated user nekdo<at>firma.cz)
	by mail.firma.cz;
	Thu, 29 Apr 2010 12:54:22 +0200
Message-ID: <4BD9655D.8000006<at>firma.cz>
Date: Thu, 29 Apr 2010 12:54:21 +0200
From: Firma XYZ <odesilatel<at>firma.cz>
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; cs; rv:1.9.1.9) Gecko/20100317 Thunderbird/3.0.4
MIME-Version: 1.0
To: undisclosed-recipients (utajeni adresati):;
Subject: Hromadne oznameni
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2
Content-Transfer-Encoding: 8bit

•  

Dobře vyzkouším, ale stejně pochybuji že se mi povede tajit několik desítek skupin, když tyto skupiny má používat asi dvacet uživatelů a ostatní ne. Škoda že se třeba na toto nedají využít konference. Ještě mě napadlo použití sdílených složek, ale nevíte někdo jak zajistit aby se všem uživatelům automaticky připojili do schránky?
  •  
zichovsky je nyní offline zichovsky

No a co to utajení nebo zneužití skupin pro spam ošetřit v "provozním řádu" (či nějakém obdobném dokumentu, něco určitě ve škole máte). Nastavit tresty vysoko (pokud to jde - kázeňský postih apod.) a důsledně je udělovat? ("Pachatel" bude vždy zřejmý z hlaviček.)

Sdílené složky vám problém asi nevyřeší, přístup mnoha lidí do jedné složky je použitelný jen v "read only" režimu, a to se jim budou zprávy stále ukazovat stále jako "nepřečtené", dokud je "nepřečte" někdo s vyššími právy.

P. Zichovsky
  •  

Tak tato varianta je samozřejmě první možná, ale toho zbytečného papírování s tím. A za to že si uživatelé posílají například inzeráty typu "Prodám xxx" mi to přijde vysoký trest. Ale zase na druhou stranu je toho fakt dost, a nevím proč by si užitel naší sítě měl číst inzeráty jiného uživatele, když jsou skupiny primárně určeny na komunikaci jejich vyučujícím. Vyčlenit někoho z pracovníků že to bude kontrolovat je zase škoda.

Proto se snažím najít řešení na technické straně.
Předchozí téma: Server license expired
Další téma: Google Apps - migrace na Connect
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St říj 18 11:24:14 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00415 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.