Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » nastavení času, datumu a slovníku ve webmailu (timeStyle, dateStyle a dictionary nastaveno natvrdo na angličtinu)
  •  
rovnanik je nyní offline rovnanik

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

nevím, jestli to dělá i ostatním nebo dělám někde chybu jenom já, ale po instalaci Kerio Connectoru 7.0.1 (a dříve i v KMS 6.6.2) je v nastavení webmailu anglický formát datumu a času a anglický slovník kontroly pravopisu, přestože jinak je prostředí správně česky.

Abych to nemusel každému užívákovi opravovat ručně, změnil jsem globální nastavení v souboru web/webmail/prepend.inc

===========
# diff prepend.inc.orig prepend.inc
47c47
< "dictionary" => "en_US",
---
> "dictionary" => "cs_CZ",
73,74c73,74
< "timeStyle" => "english",
< "dateStyle" => "english",
---
> "timeStyle" => "default",
> "dateStyle" => "default",
===========

Podle mě jde o jasnou chybu, zvláště u timeStyle a dateStyle. Volbu "dictionary" by asi musel nějak řešit instalátor, pokud neexistuje generická hodnota ("default" nefunguje).

Instalováno z *.deb na Debian Lenny.

Michal Rovnaník
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Nejde o chybu. Z nastaveni prohlizece se detekuje pouze jazyk. Nastaveni slovniku a formatu datumu je defaulne pro vsechny stejne. Uzivatele maji moznost si toto nastaveni upravit podle sebe we WebMailu. Toto nastaveni se pak pri upgradech nemeni a zustava.
V budoucnu mozna zkusime odhadovat a detekovat i slovnik, ale zdaleka ne vsechny jazyky jsou tak jednoznacne jako cestina, takze to nebude jednoduche.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Děkuji za reakci.

Stejně ale nechápu, proč je u času a datumu defaultně "english", když tam může být "default", které mi to rovnou zobrazí správně česky. Když už mám český prohlížeč a tedy českou mutaci webmailu, tak nejspíš preferuji i české zobrazení času a datumu. Proč si má tři sta lidí ručně nastavovat něco, co může systém elegantně udělat sám?

Ten slovník to má asi těžší, ale mohlo by se možná vycházet z prostředí serveru (locales)...
  •  
vlada je nyní offline vlada

Myslím, že odhadovat slovník a ostatní z nastavení prohlížeče je záležitost přinejmenším zbytečná. Stejně se tyto položky ukládají do nastavení mailového účtu uživatele jehož národnost se s geografickou polohou nemění (nebo alespoň ne moc často).

To, že se v mongolské internetové kavárně podívám přes WebMail do svých mailů, ze mne sice dělá blbce z pohledu bezpečnosti, ale určitě ne mongola.

Já osobně bych doporučoval, aby nastavení preferovaného jazyka, zobrazení data, času a slovníku pro kontrolu pravopisu bylo spíše součástí "Šablony uživatelů".

Personální computery fungují jako computery jedině bez personálu
  •  

To by samozřejmě bylo ještě lepší řešení, o tom žádná. Případně by se to mohlo dát do nastavení domény, u české domény asi bude chtít většina uživatelů češtinu, v mongolské doméně mongolštinu.

Mnou navrhovaná úprava hodnoty parametrů timeStyle a dateStyle z "english" na "default" nevyžaduje žádné složité programování a lze ji provést v rámci patche; udělat na to nastavovátko by asi bylo vhodnější udělat až v nějaké nové verzi...
Předchozí téma: export zoznamu platnych adries
Další téma: Vydán Kerio Connect 7.0.2
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po srp 21 02:58:48 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00332 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.