Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » SW apliance a úpravy v linuxu
  •  
t.pantlik je nyní offline t.pantlik

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den, plánujeme přechod z verze Kerio Winroute Firewall na Windows 2008 na Kerio Control Software apliance. Všechno běží jak má, ale měl bych na vás dotaz: lze se nějak přihlásit do toho linuxu na kterém to běží a provést tam nějaké úpravy/dodělávky? potřeboval bych tam přihodit pár věcí, hlavně nějakou podporu pro monitoring. Povedlo se mi do toho přihlásit pomocí parametru init=/bin/sh, ale přidat tam uživatele a nastavit mu heslo aby fungovalo přihlášení pod běžícím firewallem se mi nedařilo. A než se v tom budu více vrtat bych se zeptal jestli není nějaká standartní cesta jak se přihlásit do konzole popř. na ssh server. Děkuji za odpověď.
  •  
lkac je nyní offline lkac

Tiez sa pripajam k tomuto dotazu. SW apliance nerozoznala druhu sietovku, takze potrebujem sa dostat dovnutra ako root a urobit nejake zmeny. Viem, ide to cez init=/bin/sh, ale je to kostrbate. Ziadalo by si to viac supportu pre linuxakov. Popripade taky rpm/deb balicek Kerio Control by bol naozaj ziaduci.

Fonet s.r.o.
  •  

Já sem přechod na SW Apliance zatím dal k ledu, měl sem také problém se síťovkama, ani jedna nefungovala, v serveru jsou 4 - intel a broadcom. Ve všech možných distribucích normálně běží. Když jsem to zkoumal, zjistil jsem, že tam není k nim firmware. A pak sem měl ještě problém s řadičem disků, vůbec ho to nepoznalo ani se to na něj nechtělo nainstalovat. Zase ve všech distrech to funguje, ovladače jsou od HP a už roky jsou přímo v jádře.
Já sem se v tom SW Apl. nechtěl moc vrtat, jenom jsem tam chtěl přihodit pár věcí kvůli monitoringu, ale je to tak ořezaný a upravený, že jsem to radši vzdal. Ono je to asi fakt míněný jako instalace do nějaké té virtualizace a ne přímo na holé železo.
S tím balíčkem by to asi nebylo tak jednoduché, asi by se to horko těžko instalovalo, co sem tam tak viděl, tak tam mají nějaký vlastní moduly do jádra. A to by mě taky zajímalo, jestli to mají vyřešené prváně, GPL platí pro všechny, a jestli tam přihodili do jádra nebo dalších programů nějaké své vlastní změny a distribuují to jako jeden celek a bez zdrojáků, tak to asi nebude úplně košér.
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

t.pantlik napsal dne Čt, 19 srpen 2010 11:44
Ono je to asi fakt míněný jako instalace do nějaké té virtualizace a ne přímo na holé železo.

Appliance je urcena pro instalaci na podporovany hardware nebo do virtualniho prostredi. Neobsahuje uplne vsechny ovladace jako bezne linuxova distribuce.

Citát:

A to by mě taky zajímalo, jestli to mají vyřešené prváně, GPL platí pro všechny, a jestli tam přihodili do jádra nebo dalších programů nějaké své vlastní změny a distribuují to jako jeden celek a bez zdrojáků, tak to asi nebude úplně košér.

Pravne je vse naprosto v poradku, veskery OpenSource pouzivany v Kerio Connect je ke stazeni na http://download.kerio.com/archive/opensource.php, coz je zmineno i v dokumentaci.
  •  

Sorry, no offence Razz . V té dokumentaci jsem si toho nevšimnul, díky za upozornění.
Jinak s tím podporovaným hw - řešil jsem to přes vaši tech. podporu a slíbili mi, že se na to podívají. Btw je někde nějaký seznam, na jakém hw to běží? A bude někdy v budoucnu možnost instalace jako balíčku do linuxové distribuce?
Předchozí téma: Sdílení složek LAN přes VPN
Další téma: Spojení dvou sítí se stejným rozsahem IP
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po říj 23 10:01:03 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00440 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.