Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Nefunknčí internet
  •  
starquake je nyní offline starquake

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím, stáhl jsem si trial Kerio Control, protože jsem potřebovat sloučit dvě WAN linky (jiný soft jsem nenašel).

Konfigurace následující:
wi-fi inet
IP: 192.168.1.101
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.1.1
DNS: 81.91.209.2

adsl inet
IP: 192.168.10.2
maska: 255.255.255.0
brána 192.168.10.1
DNS: 192.168.10.1 (v modemu je nastavená od O2 automaticky)

Ohledně brány - tohle bylo napsané z nastavení rozhraní z KF. Jinak v OS je přiřazená brána jenom bezdrátu, u ADSLka si KF záměrně bránu nedalo, i když to mám nakonfigurované ručně.
Jinak rozložení zátěže je symetrické, 2x 8Mbit. DNS forwarder povolený, RRAS v OS vypnutý (prý to dělá někdy konflikty). Pravidla jsem dělal přes průvodce.

Výsledek: ping funkční kdekoliv, bittorent funkční, ale HTTP ani HTTPS či FTP nikoliv. Po vypnutí KF funguje vše.
Nastavení mozzily pro přístup: automaticky detekovat připojení.
Sice se to tady rádoby řešilo, ale nikdy se to nevyřešilo. Tak jestli by jste někdo vysvětlil a jednou pro vždy napsal, kde se dělá ta samá chyba dokola? Díky, Peťan

[Aktualizováno: Po, 05 červenec 2010 19:32]

•  
Jan Jezek (Kerio) je nyní offline Jan Jezek (Kerio)

Nastavení máte dobře. Já bych si vsadil na konfliktní antivirový software.

Jan Ježek
Product Development Manager - Kerio Control
Kerio Technologies
  •  

Antivir mám NOD32 čtyřku. I když dočasně vypnu antivir a antispyware, pořád problém přetrvává
  •  
Jan Jezek (Kerio) je nyní offline Jan Jezek (Kerio)

Vypnuti konfliktni funkce v NODu neni az tak primocare, viz tady:

http://support.kerio.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=v iewarticle&kbarticleid=157

Jan Ježek
Product Development Manager - Kerio Control
Kerio Technologies
  •  

Výborně. Problém jste mi pomohl vyřešit, už funguje. Stašilo jenom vypnout kontrolu HTTP/S. Jak málo stačilo, ale toto by mě nenapadlo, že Eset dělá neplechu. Tak snad to někdo pak hodí do FAQu, protože to bude dělat problém i ostatním.
Ještě jednou Vám děkuji Cool
Předchozí téma: VPN na internetu od UPC
Další téma: Nastavenie Keria pre sluzbu Smart od T-Com
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So říj 21 08:54:31 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00396 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.