Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Vydán Kerio Connect 7.1 (Nová velká verze groupwarového serveru Kerio Connect.)
  •  
Dušan Juhás (Kerio) je nyní offline Dušan Juhás (Kerio)

Odeslat poštu tomuto uživateli
Je k dispozici nová velká verze Kerio Connect. Důležité změny:

Kerio Connector for BlackBerry

Kerio Connect umožňuje synchronizovat data s BlackBerry Enterprise Server (BES) do zařízení BlackBerry pomocí nového nástroje Kerio Connector for BlackBerry. Kerio Connector for BlackBerry je instalován na stejný server jako BES a umožňuje bezdrátovou synchronizaci e-mailů, kontaktů, kalendářů a úkolů mezi aplikací Kerio Connect a nativními klienty v zařízeních BlackBerry.

Podporovány jsou:

* BlackBerry Enterprise Server verze 5
* BlackBerry Enterprise Server Express
* Všechna zařízení BlackBerry, která podporuje BlackBerry Enterprise Server

Podpora aplikace Outlook 2010

Kerio Outlook Connector (Offline Edition) podporuje Outlook 2010.
Outlook 2010 není podporován v onlinové verzi KOC.

Podpora iPhone 4

Kerio Connect umožňuje bezdrátovou synchronizaci kontaktů a kalendářů mezi zařízeními iPhone 4 (iOS4) a aplikací Kerio Connect 7.1 pomocí nových protokolů CardDAV a CalDAV.

Veřejné a sdílené složky na mobilních zařízeních

Synchronizace veřejných a sdílených složek se zařízeními podporujícími Microsoft Exchange ActiveSync.

Snadná správa synchronizovaných složek přímo z vašeho mobilního zařízení nebo z aplikace Kerio WebMail.

Nový antivirus Sophos

Nový vysoce výkonný nástroj od společnosti Sophos.

Zahrnuje detekci genotypu virů, uchovávání rozhodnutí, dynamickou analýzu kódu a heuristickou analýzu.

Pravidla pro uchovávání zpráv

Šetřete místem a předejděte zbytečnému uchovávání starých informací automatickým mazáním starých e-mailů.

* Nastavte promazávání položek pro doménu nebo jednotlivé uživatele.
* Nastavte promazávání položek pro složku Odeslaná pošta.
* V nastavení pro "Všechny složky" upřesněte stáří položek (ve dnech nebo letech) ke smazání.

Ponechání POP3 zpráv na vzdáleném serveru

Možnost ponechat zprávy na vzdáleném serveru při POP3 doručování.

Možnost smazat zprávy po určité době.

Vylepšení podpory protokolu CardDAV

Drobná vylepšení podpory CardDAV zahrnují mimo jiné lepší podporu aplikace Address Book, opravy skriptů pro automatickou konfiguraci a lepší nastavení služby HTTP.

Vývoj a distribuce samostatné administrační konzole byl zastaven

Webová administrace nyní umožňuje kompletní správu jako administrační konzole. Na základě těchto vylepšení webové administrace již není samostatná administrační konzole potřeba a z instalačního balíku byla odstraněna.

* Pro veškerou správu používejte webovou administraci.
* Není třeba žádný samostatný instalační balík.
* Spravujte Kerio Connect vzdáleně odkudkoliv přes internet.

Aktualizace integrovaného antiviru

Používáte-li zkušební verzi, pak ji musíte zaregistrovat, aby mohla být aktualizována databáze integrovaného antiviru.

Více informací a soubory ke stažení na
http://www.kerio.cz/cz/connect/whats-new .

[Aktualizováno: Po, 30 srpen 2010 10:50] od Moderátora

Dusan Juhas, Kerio
  •  
vlada je nyní offline vlada

Moje reakce viz

http://forums.kerio.cz/index.php?t=msg&th=3295&goto= 12725&S=06f0bee7fb2d0cb58ef7bf645954a847#msg_12725

Použil jsem tam citaci jakéhosi pseudoslibu, že se klasická konzole ještě rušit nebude.

Personální computery fungují jako computery jedině bez personálu
  •  

Vývoj původní administrační konzole (=AC) byl ukončen.
Prosíme, používejte webovou administraci.
Od verze 7.2.0 již AC nebude k dispozici.
Pro verzi 7.1.0 lze AC nalézt v našem softwarovém archivu http://download.kerio.com/archive/
Vlastnosti nové ve verzi 7.1.0 však nejsou v AC podporovány.

Zaznamenali jsme Vaše připomínky k webové administraci (chyba při parsování UTF-8 nevalidních znaků v záznamech, absence pamatování pozice a viditelnosti sloupečků mezi relacemi) a pokusíme se je do verze 7.2 vyřešit.

Dusan Juhas, Kerio
  •  
vlada je nyní offline vlada

kerio_djuhas napsal dne St, 04 srpen 2010 12:03
... Zaznamenali jsme Vaše připomínky k webové administraci (chyba při parsování UTF-8 nevalidních znaků v záznamech, absence pamatování pozice a viditelnosti sloupečků mezi relacemi) a pokusíme se je do verze 7.2 vyřešit.

Pokud mohu doporučit/poprosit, tak zapamatování nastavení pozic a viditelnosti sloupců a ostatní (např. vybraný graf) bych umístil k účtu přihlášeného správce tak, jak je to uděláno například v případě WEBmail(u).

Personální computery fungují jako computery jedině bez personálu
  •  
Rosacek je nyní offline Rosacek

Odkaz na konzolu jste mohli dát na download stránku Sad

Jinak je to pro mě zklamání, jako pro člověka, co doporučuje a administruje mnoha zákazníkům KMS. Zlatá AC s uloženými profily zákazníků.

Do teď jsem se nějak nesrovnal s tím, že se zbytečně a zmatečně přejmenovaly produkty tak, že pokaždé musím přemýšlet, jestli Connect nebo Control.

No a pokud jde o aktualizace produktu, tak nevím, koho tím kromě 5% applistů chcete pokaždé potěšit. Už hezky dlouho není zásadní důvod pokračovat v předplatném. Dokud se KMS nevzpamatuje a nepřijde s přidanou hodnotou předplatného, tak žádné z předplatných, na které mám jako admin vliv, se logicky nebude obnovovat.

Naopak zmíním pozdní podporu Outlooku 2010 a o podpoře 64bit verze si můžeme zatím nechat zdát.

No snad v Keriu víte, co děláte

•  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Rosacek napsal dne Ne, 08 srpen 2010 17:58

Jinak je to pro mě zklamání, jako pro člověka, co doporučuje a administruje mnoha zákazníkům KMS. Zlatá AC s uloženými profily zákazníků.

Úplně stejné záložky nyní můžete mít i v prohlížeči. Včetně zapamatování jména/hesla. Prohlížeče dokonce podporují synchronizaci záložek a někdy i přístup k nim přes Internet (např. XMarks), takže administrace je skutečně možná odkudkoliv bez nutnosti s sebou tahat USB flash nebo notebook.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

A abych nebyl jenom "negativní", tak přidám pár vlastností, které by KMS mohl mít:
- nastavení antispammu a filtru příloh i na domény, případně ještě i na skupiny
- u filtru příloh možnost příponu přejmenovat a doručit
- přehledná tabulka uživatelů se zobrazením stavu jejich kvóty
  •  
lang je nyní offline lang

V administraci si můžete u uživatelů zobrazit sloupečky s velikostí kvóty a s jejím využitím. Sloupečky můžete přesouvat a řadit podle nich.

Celý seznam dále můžete exportovat do CSV a zobrazit třeba v Excelu.
  •  
Zbynek

Moc bych se přimlouval ještě za sloupeček "Zbývající místo".
Já vím, že si jej můžu spočítat odečtením využitého místa od kvóty, ale dělat to pravidelně po jednom u několika set uživatelů je vážně otrava. Naprogramovat to jistě nedá velkou práci a já bych mohl setřídit uživatele podle zbývajícího prostoru.
Je sice pravda, že každý uživatel by si měl pohlídat zbývající místo sám, ale to je jen teorie. Většina uživatelů napřed volá IT, že jim nepřichází (nebo neodchází) pošta. A pak hledáme proč.
Děkuji a přeji hezký den.
  •  

Zobrazit se to dá, ale jen pro jednu doménu. V případě vic domén je to otrava proklikávat. Admin serveru by snad takový total overview mohl mít, ne? A pracné to určitě není.
  •  
milosb je nyní offline milosb

kerio_djuhas napsal dne Út, 03 srpen 2010 11:22

Nový antivirus Sophos
Nový vysoce výkonný nástroj od společnosti Sophos.
Zahrnuje detekci genotypu virů, uchovávání rozhodnutí, dynamickou analýzu kódu a heuristickou analýzu.

Určitě není nějaký problém se Sophosem? Mám Kerio na linuxu a už mi Sophos dvakrát přestal skenovat - poprvé jsem ho nahodil vynucenou aktualizací definic (stáhly se aktuální definice a Sophos se rozběhnul), podruhé aktualizace nebyly, takže jsem musel restartovat celý KC.

Navíc dneska mi chodí hromady virů, soubory v přílohách jsou stejné jako včera, ale Sophos si jich nevšímá - buď tedy proběhla nějaká modifikace, která zatím není zohledněná v definicích a nebo je někde chybka a pro tentokrát mi Sophot nezatuhnul ale rovnou všechno pouští, těžko říct, nemohu posoudit.

Nicméně vysoce výkonný antivirus si tedy představuju jinak Sad Do teď jsem o KC prakticky nevěděl, teď každou chvíli koukám, jestli nestávkuje Sophos a nehromadí se mi díky tomu maily ve frontě.
  •  

Mohl byste prosím kontaktovat naší technickou podporu a poskytnout jim maily obsahující viry, které Vám "prošly"?

Dusan Juhas, Kerio
  •  
milosb je nyní offline milosb

Jistě, pošlu.
Jen kdyby se někdo podíval na funkčnost Sophosu na SUSE linuxu, to bych měl moc velkou radost - určitě je někde problém, když mi najednou v logu padají hlášky jako:

[07/Aug/2010 21:35:39][21399] {avir} Sophos_plugin: Scanning file /opt/kerio/mailserver/store/tmp/4c5da77a-0000dc85/avfile.tmp ...
[07/Aug/2010 21:35:39][21399] {avir} Sophos_plugin: File scanning result: The main body of virus data is missing

a příchozí a odchozí zprávy zůstávají ležet ve frontě, protože nejsou proskenované, tak to není moc dobré.

Podle podpory mohlo dojít k poškození virové databáze, ale když se to u McAfee nikdy nestalo, tak proč najednou od instalace KC 7.1.0 měl Sophos problém už dvakrát?
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

tak jsem to bez konzole a vní uložených profilů zákazníků vydržel 3 dny. Dnes již mi vytekly nervy a hesla jsem uložil do prohlížeče... ať žije bezpečnost Crying or Very Sad
Web admin je proti konzoli při práci přes vnp po nepříliš kvalitní lince výrazně pomalejší, neustále vidím "Čekejte" Největší problém je nemožnost uložit si profily k zákazníkům, místo jednoho odemčení konzole abych vyplňoval 10 složitých hesel... takhle se rychlý dohled opravdu dělat nedá a šíleně to otravuje a združuje...
Pokud bylo cílem odstranění administrační konzole znechucení a nasrání adminů tak se vám to podařilo na 101% (alespoň v mém případě)
  •  
radek08 je nyní offline radek08

A není lepší to u pomalé linky spravovat přes vzdálenou plochu?
Mně tedy naopak na konzoli vadilo to, že jsem musel mít stejnou verzi KMS u všech zákazníků.
Jinak, abych pravdu řekl, jestli chybějící konzole bude to poslední co mě na Keriu trápí, tak budu spokojenej Smile
  •  
ozana je nyní offline ozana

radek08 napsal dne Pá, 13 srpen 2010 10:25

Mně tedy naopak na konzoli vadilo to, že jsem musel mít stejnou verzi KMS u všech zákazníků.

V konzoli jste mohl mít moduly verzí od 5.5 přes 6.0 až k 7.0 a klidně ovládat několik KMS různých verzí.
Rozhodně jste NEMUSEL mít u všech zákazníků stejnou verzi KMS.
  •  
BPLAdmin je nyní offline BPLAdmin

Úúúúúděsné, pomalé, nepoužitelné webové rozhraní administrace!!!!

Zauvažujte nad návratem samostatné administrační konzole prosím.
  •  

BPLAdmin napsal dne Čt, 26 srpen 2010 14:36

Zajímavé. Ze stroje kde běží vlastní KMS to jde relativně svižně, ale při správě odjinud je to děs běs.
  •  

BPLAdmin napsal dne Pá, 27 srpen 2010 09:56

Zajímavé. Ze stroje kde běží vlastní KMS to jde relativně svižně, ale při správě odjinud je to děs běs.

A jste si jist, že mezi Vámi a spravovaným serverem není děsná běsná linka?

Dusan Juhas, Kerio
  •  

kerio_djuhas napsal dne Pá, 27 srpen 2010 10:49
BPLAdmin napsal dne Pá, 27 srpen 2010 09:56

A jste si jist, že mezi Vámi a spravovaným serverem není děsná běsná linka?

Bohuzel jsem, mezi mnou a spravovanym serverem je gigova LAN. Very Happy
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

ona totiž s Admin konzolí stačila i ta "děsná běsná linka" a dalo se s ní vpohodě dělat, po stejné lince přes web rozhraní je to aspoň u mne znatelně horší.
  •  

Znatelně je slabý popis stavu. Sad
  •  

BPLAdmin napsal dne Pá, 27 srpen 2010 11:01
Bohuzel jsem, mezi mnou a spravovanym serverem je gigova LAN. Very Happy

Samotná gigová LAN nepomůže, pokud po ní někdo žene terabajty dat. Zkuste odezvy webmailu. Budou-li výrazně rychlejší, pak kontaktujte naší technickou podporu.

Dusan Juhas, Kerio
Předchozí téma: Vydán Kerio Connect 7.1.0 Patch 1
Další téma: KOF 7.1 a Win2000
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 02:28:05 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.99832 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.