Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » AntiVirus naKMS (jake reseni pouzit???)
  •  
splonk je nyní offline splonk

Odeslat poštu tomuto uživateli
dobry den
mam dva dotazy ohledne KerioMailServru:

1.
Chtel bych KMS nainstalovat na server (Windows Server 2008) kde mi uz ale bezi nejake aplikace ktere pouzivaji SQL + mi slouzi i jako FileServer. Nemate nekdo zkusenost s touto kombinaci? nebude se mi v tom neco "prat". Vim ze je lepsi, aby KMS bezel na separatni masine ale... Smile. Tento dotaz vaze na dalsi, vyber antiviru...

2.
Ve firme jsme se naucili pouzivat NOD32. Na onen server bych pak musel nainstalovat (jak mi rekli na ESETu) Ochranu FIleServru + NOD pro KerioMailServer... Je to standardni reseni?
Take nerozumim presne jak onen "ESET NOD32 Antivirus pro Kerio Connect" funguje... fakt musim kupovat presny pocet licenci NOD32 AV pro Kerio, jako mam emailovych schranek? co se stanenapr. kdyz mam zakoupeny KMS na 20 licenci, NOD si koupim pouze 15 (aktualni pocet schranek) a najednou budu muset zalozit scranku 16-tou... tzn. ze mi je NOD nebude hlidat? Nebo mne Kerio nepusti danou schranku vytvorit? Jak to cele funguje?

Dalsi moznosti by asi bylo na KMS nedavat antivir zadny a soplehat na to ze potencialni infiltraci zachyti AV na koncovych stanicich... Neni to tak trosku ulet?

Predem dekuji
JASponza
  •  
ozana je nyní offline ozana

ESET stačí klasický desktopový + licence NOD pro KMS dle počtu schránek

Na 20 PC bych to možná risknul i bez AV na mailserveru.

[Aktualizováno: Pá, 06 srpen 2010 09:19]

•  
Rosacek je nyní offline Rosacek

Moje zkušenost je taková, že antivir na KMS je zbytečnost. Stačí nastavit filtr zakázaných příloh a je to.
McAfee než vydal aktualizaci, tak prošlo tolik virů v exe a zipech a za horlivé asistence BFU ...
A tak to bude principelně pořád, nejdřív vir a pak teprve protiopatření.
  •  
Pavel Polák (Kerio) je nyní offline Pavel Polák (Kerio)

Jen pro upřesnění, těch licencí NODu potřebujete (nejméně) tolik, kolik je licence Kerio Connectu, bez ohledu na aktualní aktivní mailboxy. Kontroluje se to při spouštění antivirového pluginu v Connectu.
Tím odpadá problém s tím, co s šestnáctým mailboxem, pokud byste měl třeba jen 15 v AV.

-------------------
Pavel Polak
Kerio Technologies
  •  
splonk je nyní offline splonk

DD
Dekuji na radach. Uz tomu zacinam rozumet... Asi se zatim budu ridit radou pana Rosacka Sad a na server nasdim AV jak radi pan Ozana. Panu Ppolakovy dik za vysvetleni - je to logicke... a takove odpovedi jsem se prave "obaval" Smile
JASponza
Předchozí téma: Vydán Kerio Connect 7.1 RC 2
Další téma: Chyba aktivace licence
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 21:42:51 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.99392 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.