Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Hlášení o nemožnosti proskenovat přílohy
  •  
milosb je nyní offline milosb

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dnes jsem poprvé do KC dostal soubory, které nešlo proskenovat - byly zabezpečené heslem. Kerio do mailu vložilo info v této podobě:

Problém: File '/opt/kerio/mailserver/store/tmp/4cd2d7b7-00007f46/avfile.tm p' is encrypted.
MIME typ: application/vnd.ms-excel
Jméno souboru: Firewall Product Selector (Q410).xls
Antivirový program: Sophos Scanning Engine (4.58.2033715/3.12.1.0)

Nešlo by to trochu kultivovat? Když tohle dostane normální uživatel, tak nebude celou noc spát strachem co se to děje Smile
  •  

Teď jsem ještě zkusil na takový mail odpovědět pomocí webmailu a to už je úplně mimo - do citace se přesune pouze varování od KC a z původní zprávy tam není vůbec nic.

Začínám mít pocit, že tuhle funkčnost v Keriu příliš netestovali, takovéto řešení je zcela nevyhovující - to je snad zřejmé na první pohled.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Ve zprávě je uvedeno doslova: "Přiložená zpráva nemohla být zkontrolována antivirovým programem". Původní zpráva je tedy v příloze. Server se chová přesně tak, jak jej máte nastavený - Přepošli zprávu s varováním, pokud nelze přílohu oskenovat. Nic vám nebrání si toto nastavení změnit.

To, že se při odpovídání na zprávu znovu nevkládají přílohy je zcela normální ve všech klientech. Pokud chcete zprávu poslat někomu i s přílohami, použijte volbu "Přeposlat".

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Asi mám štěstí, můj klient s tou přílohou pracuje přijatelně - a možná díky tomu mi chování webmailu přijde poněkud absurdní. Zkuste se vžít do pozice úplně normálního nepočítačového člověka (tedy toho, pro kterého Kerio Webmail programujete) a zkuste mu spíš život zjednodušit. Navíc v konfiguraci je "Doručit zprávu s varováním", o přeposílání tam nic není - a viděl jsem zpravidla úpravu předmětu zprávy, vložení varování do textu (i když to v době html mailů není skoro realizovatelné), ale takhle trápit uživatele není pěkné Smile

Já se s tím srovnám, Vy také - ale devadesáti procentům uživatelů KC to bude zbytečně komplikovat život.
  •  
ozana je nyní offline ozana

Ostatní se s tím také srovnají, nedělejte si starosti Wink
Jde o zcela standardní chování.
  •  

Hlasuji pro návrat do reality - mám na serveru dobře 80 lidí, co se s tímhle rozhodně nesrovnají Smile Starosti si dělat musím, protože budou na moje telefonní číslo, nikoliv Vaše Smile
  •  

Holt si je musíte proškolit, číst a psát se taky nenaučili sami od sebe.
  •  

Vidíte, a já celou dobu žiju v mylném dojmu, že software se má psát tak, aby šel intuitivně obsluhovat.

Mimochodem - jak je mám školit v tom, že v Keriu je abeceda, ve které je O až po R? Jinak si totiž nedovedu vysvětlit místo, kam webmail zařadí složku Odeslaná pošta.

Jasně, všechno jsou to detaily - ale když se všechny snažím smířit s tím, že po přechodu z Exchange na Kerio se jim přístup k poště v Outlooku zpomalil asi tak 20x, tak bych rád měl taky pár argumentů proč je Kerio lepší než ten Exchange. Z mého pohledu Kerio lepší je, teď bych ale potřeboval taky nějaké argumenty pro uživatele Smile
  •  
L@DIK je nyní offline L@DIK

ozana napsal dne Pá, 05 listopad 2010 08:34
Holt si je musíte proškolit, číst a psát se taky nenaučili sami od sebe.
To jako že když někdo přejde z linkovaného sešitu na čtverečkovaný, měl bych ho učit znovu číst a psát?
  •  

L@DIK napsal dne Pá, 05 listopad 2010 12:04
To jako že když někdo přejde z linkovaného sešitu na čtverečkovaný, měl bych ho učit znovu číst a psát?

To ne, ale každý normální emailový klient se zachová stejně, při odpovědi na email s přílohou přílohu v odpovědi nezachová.
Je to zcela normální chování (a varování si musí uživatel smazat sám, když už to není relevantní informace).
  •  

Já bych to rozdělil do dvou bodů:

1. formát hlášení ve tvaru "Problém: File '/opt/kerio/mailserver/store/tmp/4cd2d7b7-00007f46/avfile.tm p' is encrypted." je pro normálního člověka nesrozumitelný.

2. řešení přeposíláním je nešťastné a nutí to uživatele dělat nestandardní kroky, aby mohl na mail odpovědět (byť to jistě zvládne)
  •  
L@DIK je nyní offline L@DIK

ozana napsal dne Pá, 05 listopad 2010 12:10
To ne, ale každý normální emailový klient se zachová stejně, při odpovědi na email s přílohou přílohu v odpovědi nezachová. Je to zcela normální chování (a varování si musí uživatel smazat sám, když už to není relevantní informace).
To, že se do odpovědi nepřidává příloha je standardní a logické (proč posílat zpět přílohu někomu, od koho jsem ji dostal?), standardní a logické ale není uživatele o takové skutečnosti varovat a chtít po něm aby si něco nastavoval, pokud ho toto varování nezajímá. Každé "varování" uživatele zneklidní a nevidím důvod proč uživatele varovat před něčím, co je standardní a nijak ho neohrožuje.
  •  

Nepřidávat přílohu do odpovědi standardní jistě je, pokud tou přílohou se nelogicky stane původní e-mail, tak to je problém (čili dostáváme se k bodu 2 - je to nešťastné řešení).

V tuto chvíli je uživatel varován v souvislosti s tím, že výjimečně dostal e-mail, jehož přílohy nemohly být prověřeny, protože byly chráněny heslem.

Potíž je v tom, že dostane hlášení v uvedeném tvaru (co je mu do toho, že ten skenovaný soubor je v /opt/... atd.) a navíc je to zpráva od původního odesilatele a pokud chce odpovědět, tak se do odpovědi nasypou výše zmíněné hlášky a původní text zprávy chybí, což je sice s ohledem na způsob řešení celé problematiky správně, ale prakticky úplně špatně (uživatel měl být varován ale neměla se takovým zásadním způsobem změnit zpráva, kterou měl dostat - asi bych se klonil ke změně subjectu zprávy).
Předchozí téma: Zprovoznění webmailu
Další téma: automaticka propagace slozky kalendar v Public Folders
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So lis 18 18:30:38 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00497 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.