Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Export nastavení do nového PC
  •  
cech je nyní offline cech

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

jde nějakým snadným způsobem překopírovat nastavení Keria Connect ver. 7.1.0 build 1792 na teď nejnovější verzi? Něco ala jak má Kerio Control Admin. hnedka při přihlášení - Export nastavení.

Koupil jsem totiž nový PC a rád bych přesunul všechno, co bylo na starém PC. Tzn. Kerio Control i Connect, Eset Remote Admin(ERA).

Teď ještě najít ten správný čas, abych vyměnil počítače a přitom se tady všichni neposr*li, že nejde net a pošta Smile

Děkuji za rady

Jan Čech

*=a
  •  
ozana je nyní offline ozana

Nainstalovat poslední verzi na nový stroj, vypnout a zkopírovat všechny CFG soubory + SSL certifikáty a licenci samotného Connect-u. Pak zapnout.

[Aktualizováno: St, 29 prosinec 2010 15:23]

•  
Spokar je nyní offline Spokar

Možná jenom doporučení - není vůbec na závadu pravidelně zálohovat tyto konfigurační soubory. Je to málo dat a např. u Kerio Connect (dříve Kerio Firewall) se mi to jednou opravdu velice vyplatilo. Bez zjištěné příčiny se ze dne na den smazali všichni uživatelé.
  •  
cech je nyní offline cech

Ano, zálohování CFG souborů je důležité. Taky se mi stalo, že soubor user.cfg se poškodil a všechno nastavení bylo v háji Smile

Jinak jsem musel použít stejnou verzi pro přesun pošty, aby se zachovalo nastavení. V novějším Keriu Connect je to trošku jinak a všechno mi skočilo do defaultu.

Ještě k přesunu Kerio Control: přes webové rozhraní Export nastavení +SSL certifikáty a import do nového Keria Control.
Vše funguje krásně. I VPN tunely se chytily hnedka Smile
Důležitá věc: mějte zapojený všchny potřebné UTB kabely v PC. Já zapomněl na LAN a po importu se mi nešlo připojit na jakékoliv PC v LAN. Všechno se zdálo být dobře nastaveno, ale komunikace prostě nefungovala. Takže zapojit a znova naiportovat a je to OK Smile

Díky za rady
  •  
Spokar je nyní offline Spokar

Naše zkušenosti z praxe:
Po havárii Windows a reinstalaci OS jsem zkopíroval celý adresář Kerio mail serveru na nové místo a spustil. Patrně by to fungovalo, kdyby jsme nepoužívali ověření uživatelů v doméně (active directory). Bylo nutné přihlásit se pomocí lokálního admin účtu keria (ještě štěstí, že tam byl) a pak zkontrolovat a opravit nastavení spojení k doméně.
Při použití domény je nutné, aby byl emailový účet (login) a doménový účet shodný! Zvláštní je, že doménu jsme zaváděli nedávno a přestože jsme některé účty shodné neměli a bylo u nich v keriu nastaveno ověřovat heslo v doméně, tak to fungovalo a uživatelé se normálně přihlašovali doménovým heslem i k poště. Nedává to moc logiku, ale prostě to fungovalo. Po reinstalaci a zkopírování původního nastavení to již nefunguje a je (již logicky) nutná shoda poštovních a doménových účtů.
Předchozí téma: Pomalé listování v kontaktech
Další téma: Migracia z KERIO na EXCHANGE 2007
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne říj 22 04:40:58 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00376 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.