Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Alias stejný, jako dřívější uživatelské jméno (Poštovní klient)
  •  
HOmbre je nyní offline HOmbre

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

měl bych dotaz, pokud jsem založil uživatele napr. Ondrej a casem uz nechci, aby mel schranku, ale chci pouzit alias pod stejnym jmenem - tedy - ucet Ondrej smazu a s nim i schranku a pak zalozim alias Ondrej.
V tuto chvili nefunguje preposilani posty pomoci aliasu. Tyka se to pouze tech, jenz mají stejna jmena, jako zrusene ucty.

Jak toto zprovoznim, nebo kde si server pamatuje driveji zalozena jmena? Dekuji

Hombre
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

pokud vyrobite alias na stejne jmeno jako ma existujici ucet (at uz povoleny nebo zakazany), tak alias ma vzdy prednost.
To kam se doruci email si lze zkontrolovat tlacitkem "Zkontrolovat adresu..." v okne aliasu.
  •  

děkuji za reakci - Ano, to souhlasí. Ale účet je již odstraněn - existuje místo něj pouze alias. A aliasy, které byly použity pod stejnými jmény jako účty (již neexistující a smazané!) zprávy nedokáží přeposlat. Jestli to tedy srozumitelně vysvětluji.

Hombre
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Neni rozdil jestli ucet existuje nebo ne. Alias ma vzdy pednost a preposle email tam kam je nastaven.
  •  

V tom možná rozdíl není, ale bude rozdíl v tom, jestli účet existoVAL, nebo ne. V tomhle mm bohužel jinou zkušenost. Nastavený alias funguje. Pokud použiji alias pod názvem již zrušeného účtu, nefunguje. Taky tomu nerozumím, ale je to tak. Jako kdyby někde visel v paměti.

Hombre
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Právě jsem to vyzkoušel na aktuální verzi Kerio Connectu a nic takového se mi nestalo. Alias funguje zcela správně, jak má. Doporučil bych Vám se obrátit na naši technickou podporu. S debug logy a konfiguračním souborem se najde příčina problému snadno.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Tak velmi děkuji za ochotu. Zkusím podporu.

Hombre
  •  

Tak nový poznatek, kdyby někdo narazil na podobný problém:
Zdědil jsem na serveru:
@domana1.cz - uzivatel:ondra<at>domena1.cz
@domena2.cz - uzivatel: ondra<at>domena2.cz - tuto domenu jsem prevedl pod jineho uzivatele

Předchozí administrátor nastavil, aby @domena1.cz měla alias <at>domenu2.cz, což mě ani ve snu nenapadlo.

Proto, když jsem nastavil alias ondra (v domene1.cz), aby se přeposílal do ondra<at>domena2.cz, vznikla situace, že server hledal sám na sobě a nikam zprávu nepřeposlal.

Jestli to tedy vysvětluji polopatě - v podstatě situace vypadala tak, že nelze použít již někdy použité účty, ale nešla použít celá smazaná doména. Mazec Smile Tímto děkuji podpoře za squelou asistenci Smile

Doména je v Keriu zrušena, učet zrušen a

Hombre
Předchozí téma: Možnosti doručování - zpoždění doručení emailu
Další téma: IPhone a Kerio Connect
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 21:43:02 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.99706 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.