Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nová verze ClamAV 0.97.3 (Instalační sada a postup pro Kerio Connect na Windows)
  •  
Čenda je nyní offline Čenda

Příspěvky: 1
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

včera ráno jsem zjistil, že je nefunkční AV plugin ClamAV pro Kerio Connect a z důvodu nemožnosti provádět AV kontrolu úplně zablokoval příjem i odesílání pošty! To je od Connectu velmi nekorektní chování!

Musel jsem plugin vypnout, pak se Connect vzpamatoval a odeslal zprávy, které zůstaly ve frontě. Uživatelé kterým přišla informace o nedoručitelnosti museli odeslání zopakovat.

Během dne jsem zjistil, že příčinou zablokování bylo vydání nové verze ClamAV. Nepodařilo se mi nikde nalézt instalační sadu pro Windows a na webu Keria jsem našel položku "Jak nastavit ClamAV s Kerio Connectem na Windows - Probíhá aktualizace dokumentu".

Prosím o informaci, kdy bude instalace pro Win s návodem k dispozici.

Díky
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Právě toto je jeden z důvodů proč doporučujeme používat také integrovaný antivirus v produktu. Pokud používáte pouze jeden a ten má problém, pak pošta z bezpečnostních důvodů zůstává ve frontě pro opakované doručení. Poštu není možné doručit bez proskenování, pokud máte server nastaven, aby antivirovou kontrolu prováděl.

Ohledně ClamAV 0.97.3 nemám podrobnější informace. Je možné, že výrobce provedl nějaké změny, které nejsou kompatibilní s předchozími verzemi a tudíž nefungují s naším pluginem. Článek pro nastavení ClamAV existuje v naší databázi znalostí: http://kb.kerio.com/article/how-to-install-clamav-antivirus- with-kerio-connect-on-microsoft-windows-284.html
Požadavky jsou pro všechny verze stejné - ClamAV musí poslouchat na portu TCP 3310. Všechny ostatní parametry konfigurace jsou pouze doporučené a záleží je na Vás, co a jak si zde nastavíte. Doporučujeme nastavení konzultovat s výrobcem antiviru.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Podle nasich informaci je ClamAV 0.97.3 plne kompatibilni s aktualnimi verzemi produktu Kerio. Instalacku pro Windows muzete najit napr. zde: http://oss.netfarm.it/clamav/

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
Předchozí téma: Fulltextové vyhledávání v rozhraní WebMail - index pro archivní složky
Další téma: Quota (kvota) obsazení uživatelských schránek - IMAP
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po čec 16 02:41:15 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.98288 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.