Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Server
  •  
Petr.s je nyní offline Petr.s

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím, uvažujeme o nákupu produktu Connect do malé firmy cca 15 schránek.(do této chvíle na Exchange). Všude narážím na to že Connect by měl běžet na samostatném serveru bez dalších služeb. To ale vzhledem k omezení prostoru a i fin. náročnocti není možné. Mám k dispozici server DELL Core quad ,16Gb RAM na kterém, ale musí kromě Connectu běžet Souborový server, webový server a SQL. Má někdo s tímto prosím zkušenost? Děkuji
  •  
radek08 je nyní offline radek08

Příspěvky: 22
Odeslat poštu tomuto uživateli
Je to složitější.
15 schránek je málo, ale záleží na jejich velikosti. Navíc potencionální problém není na straně CPU/RAM, ale v diskovém systému. No, a pak je tu otázka Outlooku, tam lze čekat rychlostní zádrhely.
  •  
Petr.s je nyní offline Petr.s

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji za odpověď. Takže schránek nakonec bude cca 10 s omezením na 3Gb.(Na tom samém hardwaru DELL nám běžel SBS 2008 vč. Exchange a bez problémů) Ještě mám možnost Connect umístit na PC Athlon 2Ghz 2Gb RAM, kde běží pouze Kerio Control.
  •  
radek08 je nyní offline radek08

Příspěvky: 22
Odeslat poštu tomuto uživateli
Ten Athlon je cesta nazpátek, tam bych mailserver nedával.
Z mých zkušeností - na straně serveru čekej silnou fragmentaci disku, na kterém bude store.
Na straně klienta čekej vlnu naštvanosti od uživatelů, kteří byli zvyklí na kombinaci Outlook-Exchange. Zvláště tam, kde nebudou úplně nejnovější PC.
  •  
Petr.s je nyní offline Petr.s

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
Takže jinými slovy řečeno v tomto našem případě se raději vrátit na Exchange než kupovat Kerio Connect. Případně zzakoupit další hardware...

[Aktualizováno: Po, 02 leden 2012 09:58]

  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Ja bych se toho nebal. Pro 10 uzivatelu by to nemel byt zadny problem. Pokud SQL a file server nebudou neustale prilis vytezovat server.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
radek08 je nyní offline radek08

Příspěvky: 22
Odeslat poštu tomuto uživateli
@Petr.s:

To bych nerad takto zobecňoval.

1/ přechod z Exch na Kerio měl určitě svůj vážný důvod

2/ výkon serveru je OK, ale jenom upozorňuju na diskové operace. Prostě to nainstaluj, fungovat to bude. Záleží ale co všechno tam poběží. Mně se osvědčilo dát Kerio na vyhrazené disky v RAID1. Nic víc smysl nemá, občas se dočteš, že někdo provozuje store na hi-end diskovým poli, RAID10 4x15k disky. To je podle mě úlet a vytloukání klínu klínem.

3/ Největší malér je na straně Outlooku a považuju to za neřešitelný problém. Prostě situace, kdy se Outlook spouští 20sec a další minutu se s ním nedá pracovat není šťastná. Nebo pokud někdo skutečně používá sdílený kalendář a má tam 3-10tis záznamů za rok.
Někdo ale groupware nepoužívá a stačí mu kombinace Kerio-Thunderbird a to funguje dobře.

Tím samozřejmě nijak nezrazuju od rozhodnutí, jenom doporučuju velmi důkladné otestování.

[Aktualizováno: Po, 02 leden 2012 10:17]

  •  
Petr.s je nyní offline Petr.s

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
SQL funguje pouze jako uložiště dat pro uřčitý soft který využívají pouze 4 klienti a souborový server jede na minimum. Polovina klientů by ani nemusela synchonizovat Outlook, ale stačilo by načítání do osobních složek. Takže stahnu, zkusim, otestuju a uvidíme. Děkuji všem za rady Petr
  •  
Petr.s je nyní offline Petr.s

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

tak cca týden testuji Kerio Connect. Připojeno zatím 9 klientů a na straně serveru vše celkem v pohodě, administrace Keria se mně velice líbí, webmaily také bezva, ale ta zmíněná spolupráce s Outlookem je naprosto tragická.(první načtení Outlooku po zapnutí PC i 1 minutu) Navíc když jsme přešli z Exchange je ten rozdíl šílený. Pokuď Kerio tento problém bude řešit a vyřeší ho, není o čem uvažovat, zatím mám však velice smíšené pocity a myslím že pro podnikové prostředí je asi "bohužel" lepší Exchange.
Předchozí téma: Synchronizace odeslané pošty
Další téma: Jaký telefon pro KERIO CONNECT
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Út čec 17 19:21:23 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.99277 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.