Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nedojde pošta na gmail.com
  •  
dollface je nyní offline dollface

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

prosím Vás o radu, nedaří se mi odeslat e-mail na e-mailové adresy od Googlu - gmail.com z Keria Conectu 7. Na ostatní domény to poslat lze, seznam, centrum apod.

Vyhodí to zhruba takové hlášení: message to xyz<at>gmail.com relayed, to samé to píšo i na mailech posílaných do seznamu a fungují. Prosím, nevíte někdo, co s tím?

Dočetl jsem se, že to relay znamená přeposílání z jednoho smtp na jiné, ale já žádné další přeposílání na jiné smtp nemám nastavení.

Předem děkuji za případné rady...
  •  
kecut2 je nyní offline kecut2

Já si myslím, že hláška s relayed znamená, že zpráva z Keria opravdu odešla a problém bude na gmailu, např. v nějakém jejich spamovém filtru. Dělá to tak u více schránek na gmailu?
  •  

Máte naprostou pravdu, mockrát Vám děkuji za odpověď. Všechny zprávy jsem našel ve spamu.

Máte také radu, co dále s tím dělat, aby odeslané zprávy nekončily ve spamu? Provést nějakou změnu v nastavení na Keriu?

[Aktualizováno: Ne, 18 březen 2012 17:09]

•  
draagon je nyní offline draagon

Dobry den dollface.

Nechcem byt zly, ale takto je tazke radit. Trebalo by asi trosku postudovat ohladom mailovej komunikacie, fungovania mailserverov a niektorych protokolov a potom sa az pytat. Ono nie je to o tom, ze zaklikam 3 veci u Keria a uz som admin. Ano Kerio je nastastie velmi jednoduchy na spravu, ale o problematike by trebalo asi vediet viac. A takisto k rade by trebalo vediet viac veci. To ze gmail blokuje spravy, moze byt sposobene mnohymi vecami, IP alebo rozsah na spamliste, dynamicky pridelovana IP, nespravny rDNS zaznam, nespravne nastavene kerio, atd...
Mozno by trebalo dat nastavit mailserver cloveku, co sa tomu naozaj rozumie.
Alebo najprv nastudovat trosku viac veci a az potom sa pustat do mailserveru.

•  

draagon: Máte pravdu, jsem zrovna ve fázi studia, kdy se pokouším zkušebně rozběhnout tento mail server. Snažím se začít přesně jak radíte od začátku. Je toho opravdu hodně, co se dá či nedá nastavit v Keriu popř. mnoha dalších věcech. Server je postaven na pevné IP adrese, která se nenachází na spam-listu. U poskytovatele zatím nemám nastaveny mx záznamy, myslím si, že toto bude ten problém, popř. ještě nedůvěryhodný certifikát (nevystavený důvěryhodným certifikačním orgánem).
Myslíte, že byste mi mohl doporučit nějaké speficické publikace či články zabývající se právě mail-servery?
  •  

Publikaciu o ktorej viem tak Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS.
Toto mam precitane co sa tyka najblizsie tejto problematiky. Potom uz jedine skolenia.
Ale zaklad je:
Samozrejme mat MX zaznam pre konkretnu domenu. ( MX zaznam nemusi byt IP cka odosielacieho serveru, ale nejaky musi mat, inak sa tazko budu dorucovat maily. )
IP adresa musi byt z rozsahu pevnych IP adries. Niektory poskytovatelia prideluju "pevne" IP z dynamickeho rozsahu a potom to nefunguje spravne. Sice Vam povedia, ze mate pevnu IP ale ten rozsah nesedi.
Byt si isty, ze nie ste na ziadnom spam liste ( ci IP, ci domena, ci rozsah IP alebo konkretna adreda ).
Musi byt zakazany open relay ( default je zakazany v Keriu )
K IP spravne nastaveny reverse DNS ( niektore spam filtre vyzaduju aby bol v reverse aj nazov domeny, ktory je ale v SMTP bannery ak sa jedna o viac domen a takisto nazov mail dokonca som sa stretol aj s tym, ze bolo dobre pridat aj static. )
A samozrejme musi byt spravne nastaveny SMTP banner v Keriu ( musi byt najdeny v rDNS zazname )
A este nie je na skodu vytvorit SPF zaznam domeny pre IP ( nie je podmienkou ).
Certifikat v tomto pripade nehraje rolu.

[Aktualizováno: Po, 19 březen 2012 21:11]

•  

Mockrát Vám děkuji... Zítra to vše projdu.
  •  

Mozno trochu dobra sprava.
Chybu alebo problem budete vediet v tomto pripade asi lahsie identifikovat.
http:// gmailblog.blogspot.com/2012/03/learn-why-message-ended-up-in -your-spam.html
  •  
stofi je nyní offline stofi

Zdravím. Mám podobný problém s gmailom. Rozdiel je v tom, že mne správy neprejdú - visia vo fronte so statusom 4.4.2 Connection lost. Na iné servery správy prechádzajú bez problémov. Zaujímavé je to, že problém sa vyskytol až 26.3. Dovtedy nebol problém ani s gmailom. Aktualizáciu, ani nič podobné som v tom čase na serveri nerobil... Skusil som restart mailserveru aj OS, ale nepomohlo.
  •  

Děkuji Vám už fungujeme, ale řeším další věc:

Potřebuji pod jedním Keriem spravovat tzv. 2 firmy: jednu pojmenujme např. abc.cz, druhou data.cz

Problém je v tom, že mám zaregistrovanou pouze jednu doménu(abc.cz). Když vytvořím v Keriu tyto dvě domény, tak pouze na tu zaregistrovanou - primární (abc) dojdou příchozí e-maily, na data.cz samozřejmě nedojdou.

Existuje řešení pod kterým bych mohl virtuálně posílat/přijímat zprávy i na data.cz? Jde jen o to, aby se uživatelé této domény tvářili při odesílání e-mailů jako xyz<at>data.cz...
Předchozí téma: GMail MX
Další téma: Jedna doména, dvě firmy
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So srp 19 05:44:23 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00437 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.