Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » KMS 7.4. a Outlook 2010 (tuhnutí Outlooku po update na KMS 7.4)
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

Odeslat poštu tomuto uživateli
Od aktualizace KMS na verzi 7.4. mi tuhne Outlook (2010 32bit, OS Win7 prof 64bit). Po zapnutí Outlooku se načtou zprávy ale jakmile kliknu na jinou složku (nebo kalendář, úkoly...) zasekne se mi a místo zpráv vidím jen běhat pruh "Načítání..." překliknout na jinou složku můžu ale stále vidím jen Načítání... Outlook v tomto stavu nejde ani korektně ukončit, sice ho zavřu křížkem ale v procesech stále zůstane Outlook.exe i koff takže nejde znovu spustit, leda natvrdo ukončit proces. Na chvíli pomohlo když jsem dal ve vlastnostech profilu obnovit synchronizaci ale během několika minut to opět vytuhlo tak nevím jestli to nebyla jen náhoda že to chvíli šlo. OS i Office jsou aktualizované, stejný problém se nám děje i na dalším PC (stejný OS i Office) na strojích s Win XP je to bez problému. Máte někdo nápad co s tím? Prozatím řeším webmailem ale to není to pravé... V logu serveru se nic k těmto stanicím neobjevuje.
==Edit==
Tak na doplnění jsem zjistil že ono "Načítání..." se mi objeví i v administraci KMS ale jen když chci rozkliknout Konfigurace/Další volby - tam se to sekne na Načítání... a musím administraci zavřít a znovu se přihlásit. Ostatní položky v administraci se otevřou standartně.

[Aktualizováno: Čt, 10 květen 2012 09:47]

•  
it-tkf je nyní offline it-tkf

Dobry den. U nas sa po prechode na verziu 7.4 deje presne to iste, ale iba pri niektorych uzivateloch (aj Outlook 2010 aj Outlook 2007). Na podpore mi povedali, ze to moze mat suvis s antivirusovym programom AVG, co je velmi zvlastne, pretoze predchadzajuca verzia 7.3 fungovala perfektne a bez problemov aj s AVG.

Viete niekto prosim o nejakom rieseni?

Dakujem.
  •  

vyřešenu mám jen administraci, postup je tu v jiném tématu.

Outlook se nám stále seká ale nejsem zatím schopen najít nějakou závislost. Dnes mi hlásí problém i další kolegyně která má ale WinXP a Office 2003 takže se nedá říct že to blbne jen na Win7 a Office 2010 jak to minulý týden vypadalo. AVG skutečně používáme takže je možné že si nová verze KMS nerozumí tak úplně s AVG ale na druhou stranu avg mají všechny stanice a problém s Outlookem byl po aktualizaci KMS na 2, nyní na 3 stanicích. U mne to dnes ale vytuhlo jen hned ráno a jinak celý den ok, takže se blbě hledá nějaká chyba.
Když to u mne v pátek padalo tak že se s Outlookem nedalo vůbec dělat tak jsem nastavil svůj mejl na jiném pc a tak to šlo v pohodě ale byl tam jiný systém i Office (XP+2003) a nebyl tam žádný antivir. Vypadá to že problém je na těch 3 stanicích v Outlooku, na další testování zatím nebyl čas a dotyční jedou přes webmail... každopádně to dost obtěžuje a průser bude až to začne blbnout i u vedení...
  •  
it-tkf je nyní offline it-tkf

No takze my sme na to asi prisli. Problem je s doplnkom AVG (Doplněk AVG pro MS Outlook - Umiestnenie: C:\Program Files (x86)\AVG\AVG2012\avgoutlookx.dll). Zasekavalo sa nam to vtedy, ked sme presil na Kalendar a znova spat na Postu. Vtedy sa to jednoducho zaseklo pri nacitavani posty a bolo potrebne restartnut Outlook.

Cesta k vypnutiu v Outlook 2010: Soubor -> Možnosti -> Doplňky -> Přejít -: a tam ho najst a zrusit zafajknutie.

Dajte vediet, ci Vam to pomohlo vyriesit problem.

Diki
  •  

přesně tohle jsem zkusil když jsem psal předešlý příspěvek, vypnul jsem avg doplněk. U mne zatím ok u kolegyně také, ale jak jsem psal dnes to spadlo jen 1x ráno a jinak to bylo ok i bez zakázání avg, tedy alespoň na mém pc. Je možné že se to projevilo jen po přepnutí na kalekdář a zpět, já dnes kalendář nepoužil tak třeba proto to u mne dnes nepadalo.
Teď se zakázaným avg doplňkem to drží i pri práci v kalendáři a zpět v poště.
  •  
StR je nyní offline StR

Tak zkusil jsem teď zakázat doplněk AVG a zatím to funguje!

Problém se nám také projevuje už od Beta verze R1 a R3 takže jsem si myslel že to bude jen beta verzí.
ale po minulém týdnu se objevil znovu.

Zatím to dělá na:
Outlook2010(32b) a WIN7(32b)

ale mám ještě jeden stejný stroj kde se to neprojevuje, mám podezření na nějaké hotfixy (KBčka)
prootže ty stroje nebudou stejně aktualizované.

Tady se to zatím neprojevilo:
Outlook2010(32) a WIN7(64)
Outlook2007(32) a WIN7(32)
Outlook2007(32) a WXP(32)
Outlook2003(32) a WXP(32)

•  

Tak jen pro info, od zakázání AVG doplňku v Outlooku se problém již neobjevil, na těch 3 pc kde to zlobilo to nechávám zakázané, na všech ostatních to dále jede vpořádku i s AVG doplňkem.
U nás se to projevovalo na pc s Outlook2010(32) + WIN7(64 i 32)
  •  
StR je nyní offline StR

Díky za info:
to je tedy záhada když na ostatních PC to jede i s doplňkem.

Teď už asi jedině hledat chybu pomocí debug nástroje, ale nevím jestli takový pro outlook existuje.
  •  
djblond je nyní offline djblond

Ahoj, taky jsem se s tímto problémem setkal.
Konfigurace PC na kterém se tento problém projevil je Windows XP a Outlook 2010. již v minulosti jsem měl problém, když jsem přešel z AVG 9 na AVG 2012 tak se outlook výrazně zpomalil. A to tak, že se s ním nedalo pracovat.
Vypnul jsem tedy AVG domplněk a jdu testovat.

Jen otázka. Řešil to již někdo s podporou, aby do příštího update nějak řešili ?
  •  
StR je nyní offline StR

S podporou Kerio nebo AVG?
jinak zatím jsem nepsal ani jednomu.
  •  
djblond je nyní offline djblond

S podporou Kerio. Myslím že AVG by tento problém neřešilo, jelikož jejich doplněk pro Outlook funguje v 99%
  •  
StR je nyní offline StR

Pokud s podporou Kerio, bude otázka jak je to s placením
1500 za tiket nebo se to v tomto případě nepočítá.
  •  
Prikasky je nyní offline Prikasky

Hlásím stejný problém KERIO 7.4 a AVG pro outlook se nesnese ověřeno na 90 PC zatím to vypadá že nejvíce je postižen outlook 2010 o něco méne 2007 a 2003 relativně bez problému ověřeno na systémech windows XP pro SP3, windows 7 PRO SP1 32 i 64 bit. Verze KERIA 7.3 je OK. Provedena i čistá instalace PC i testovací upgrade AVG 8 na 9 a pak následně na 2012 výsledek stejný. Projevuje se to i nemožností z IS Helios Orange odeslat email zůstane ve stavu neodpovídá.
  •  
Hans99 je nyní offline Hans99

Pomohl na uvedený problém s AVG update na 7.4.1?
  •  

nepomohl. Udělal jsem aktualizaci kms na 7.4.1 zaktualizoval koff, vše běželo OK, povolil jsem tedy opět doplněk AVG v Outlooku a chvíli to vypadalo nadějně ale po cca minutě nejprve přestalo jít mazat zprávy klávesou Del (přes Odstranit v Outlooku to šlo a Outlook stále reagoval na myš), po chvíli se přestal aktualizovat náhled zprávy - šlo měnit složky, otvírat zprávy ale v náhledu byla stále stejná (a již smazaná) zpráva, pak se při dalším překliku do jiné složky objevilo již známé "načítání" a tím Outlook přestal být použitelný úplně. Klikat na různé složky jde, obarví se jako aktivní, menu rozklikávat jde, ale místo zpráv je vidět jen "načítání"...
takže jdu opět zakázat doplněk avg a budu doufat že další aktualizace kms to již bude snad řešit...

[Aktualizováno: Po, 04 červen 2012 09:43]

•  
Fajkus je nyní offline Fajkus

Zdravím všechny, u všech přizpěvatelů je problém pouze v případě použití AVG. Bohožel mám zákazníky, kteří mají ESET NOD32 AV a taky se tento problém projevuje. Četnost je podobná. Některým uživatelů Outlook s KOFEM a ESETem funguje bez problémů, některým se vyskytuje zatuhnutí Outlooku (Neodpovídá). Jediný rozdíl mezi fungujícími a nefunguícími uživateli je ve velikosti mailboxu. Tuhnutí se projevuje hlavně při synchronizaci KOFFu se serverem a při procházení mailů při zapnutém fitru.
  •  

Nahlásili jste někdo chybu Keriu? Alespoň hlášení chyb je teď bezplatné.
http://www.kerio.cz/cz/support/submit-bug-report

Vážně zvažuju odchod od Keria, zaplatili jsme předplatné, ale přesto si nemohu (nebudu riskovat tuto chybu) nainstalovat nejnovější verzi a nikde se nedovím, zda ji alespoň Kerio řeší, protože nový zpoplatněný support je šílený Evil or Very Mad .
  •  

Tak vypadá to, že už o tom Kerio ví a pracuje na tom http://forums.kerio.com/mv/msg/22107/91091/#msg_91091
  •  

Verze 7.4.2. by měla probléms s AVG řešit, můžete to někdo potvrdit v praxi?
Díky H99
  •  

zkusil jsem znovu povolit avg doplněk a zatím to vypadá dobře, Outlook nezatuhl ani po zobrazení kalendáře a návratu do složek pošty (to u mne zatuhnutí vyvolávalo na 100%) Pokud by se něco projevilo během dne při práci tak dám vědět.
Předchozí téma: Pozor zmena portu vo verzii 7.4.2
Další téma: Outlook s KOFF nenačte novou poštu
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt srp 17 08:02:41 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00571 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.