Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Rychlost Kerio Connect a 4x VDSL 25Mbit ? (Rychlost Kerio Connect a 4x VDSL 25Mbit ?)
  •  
rbilka je nyní offline rbilka

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den.

Zvládne Kerio Connect dělat LINK BALANCING (do a z Internetu), když do něj připojím 4x VDSL 25Mbit/2Mbit přípojky? Tedy zda je schopen "odroutovat" traffic o rychlost 100MBit Down a 8Mbit UP?

Ideálně pokud by dělal NAT i UPNP a port forwarding pár portů na server. Jinak žádné další ochrany ani nic podobného asi nebude potřeba.

1) Pokud ano, jaký HW bude pro toto dostatečný? Zda například u PCU vzít méně jader ale vysokou frekvenci, nebo více jader a menší frekvenci? Stačí běžné levné 1Gbit síťovky, nebo je potřeba nějaké drahe INTEL síťovky? A podobně.

2) Jaký Win OS bude pro toto nejvhodnejší? Windows XP nebo Windows 7? Co se týče WIN, tak na něm nebude nic jiného běžet, vše co není potřeba pro Kerio Connet nebo chod windows bude vypnuto.

Uvítám jakékoly rady nebo nápady, jak toto řešit.

Děkuji a přeji hezký den.

[Aktualizováno: St, 23 květen 2012 20:13]

  •  
Jan Jezek (Kerio) je nyní offline Jan Jezek (Kerio)

Příspěvky: 41
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

1. Doporučil bych v optimálním případě 2 jádra, mezi 2 a 4 jádry již u Controlu velký přínos není. Běžný počítač (např. Core 2 Duo) by měl stačit. Na síťových kartách při těchto rychlostech moc nezáleží, klidně použijte 100Mbit. Jen je třeba vědět, že pro každou balancovanou linku je nutné mít zvlášť síťové rozhraní (ethernet nebo PPP).

2. Předně bych vám doporučil zvážit software appliance, ušetříte za OS a dosáhnete i o něco lepšího výkonu. Na Windows XP/2003 nelze v Controlu používat IPv6, jinak tam rozdíl není.

Jan Ježek
Product Development Manager - Kerio Control
Kerio Technologies
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Příspěvky: 437
Odeslat poštu tomuto uživateli
V pripade Windows musite pouzit nejakou serverovou edici. U klientske mate limit 10-ti sitovych pripojeni . . .
  •  
rbilka je nyní offline rbilka

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

velice pěkně Vám děkuji za velice pozitivní inormace.

Zřejmě nejdřívě vyzkoušíme jen "Kerio Conect" na nějakém výkonném počítači (verzi s Kerio OS), který již máme k dispozici. Pokud by to skutečně fungovalo (Internet balancing na 4 VDSL přípojky s rychlostma až 100/8Mbit), pak by bylo rozhodně zajímavé jít i do Vašich HW řešení (máme více zákazníků, kterým by se toto řešení hodilo).

Edit:
Jediný problém zatím vidím to, že Kerio Control asi nepodporuje rozdělení jednoho fyzicikého EHT0 dle VLANID na ETH0.1, ETH0.2 a tak dále. Jediné řešení, jak toto obejít, je mít na serveru až 6 drahých síťových karet. Tedy 4x pro propojení s VDSL modemama, 1x pro LAN hostů, 1x pro LAN kanceláří. To se mi zdá hodně nepraktické, budeme muset zakoupit 4 portovou síťovku nebo 3x dvouportové, což jsou zbytečné náklady navíc, když již máme 1Gbit switch, kde bych mohl nastavit VLANy.

Abych to ale upřesnil, není mi jasné licencovámí. Například v případě, že se jedná o hotel, kde mají třeba jen 7 stálých pevných počítačů (pro zaměstnance), nicméně Internet bude přes WIFI dostupný i pro hosty (max. třeba 50 pokojů). Jak by se pak licencovalo toto? Protože najednou by na Internetu nikdy nebyli všichni hosté, a většinu roku není obsazena ani polovina hotelu, a také né všichni pak používají Internet.

Přeji hezký den.

[Aktualizováno: Čt, 24 květen 2012 17:32]

Předchozí téma: Port scan
Další téma: Nepsrávny prepočet kvóty
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St čec 18 16:15:05 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.93332 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.