Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Přesun MailServeru na nový stroj (Přesun MailServeru z Windows 2003 na Windows 2008 R2)
  •  
djblond je nyní offline djblond

Odeslat poštu tomuto uživateli
Ahoj,
plánuji přenést Kerio Connect z fyzického serveru na virtuální. Uživatelé mám mapované z AD. Našel jsem návody jak přenést MailSever mezi různými platformami ale neřešilo se zde již zmíněné mapování uživatelů z AD.
Pokud to tedy sesumarizuji tak by mělo stačit udělat tyto kroky:

1. Na novém SRV nainstalovat Kerio Connect (nespouštět)
2. přenést datové sobory
3. Překopírovat mailserver.cfg a users.cfg a editovat mailserver.cfg (cesta k datovému uložišti a k logum)
4. Spustit mailserver na novém serveru

Chtěl jsem se zeptat zda stačí udělat tyto kroky, nebo je ještě potřeba udělat další změny.

Děkuji

[Aktualizováno: Út, 05 červen 2012 07:58]

•  
ozana je nyní offline ozana

Dělal jsem přesun z Windows na Kerio Connect Virtual Appliance o tomto víkendu, a nic víc nebylo třeba.
  •  
djblond je nyní offline djblond

Děkuji. Přesun mě čeká tento nebo příští víkend, tak sbírám informace abych poté nemusel řešit nějaký problém ve stresu.

Pavel
  •  
ozana je nyní offline ozana

Zlobilo jen ověřování vůči doméně - příliš velký rozdíl v čase mezi poštovnim a doménovým serverem (Clock skew too great).

A ještě řeším dva účty, které mají problém se ověřit vůči doméně (KDC has no support for encryption type, error code 0x96c73a0e).
  •  
Prelude je nyní offline Prelude

Otvaram znovu toto vlakno, kedze tiez som vo faze presunu mailserveru na novy stroj. Po skusobnom presune a pripojeni emailoveho klienta (Windows Live Mail) k novemu serveru, sa mi opatovne stiahli vsetky spravy, ktore uz predtym boli stiahnute z povodneho servera, ale mazu sa v schranke az po nastavenom pocte dni. Ako po presune sprav na novy server nastavit, aby si ich klient znova nestiahol?
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Obávám se, že odpověď na tuto otázku zná jen výrobce Winows Live Mail klienta.
Identifikátory zpráv POP3 se na serveru přesunem na jiný stroj nemění, takže záleží jak a podle čeho je indexuje Windows Live Mail staženou poštu.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
Prelude je nyní offline Prelude

Dakujem za odpoved. Mali ste pravdu, je to zalezitost Windows Live Mail (WLM). Ked som totiz v existujucom ucte zmenil IP adresu servera, "povazoval" to asi WLM za ucet novy, preto "opatovne" stiahol spravy, ktore uz predtym stiahnute boli (zo servera s inou IP adresou). Riesenim bolo ponechanie povodnej IP adresy servera v ucte WLM a na firewalle nastavenie smerovania prislusnych portov na novy server.
Předchozí téma: POMOC!! 4.4.1 - cannot connect to remote host
Další téma: IMAP nestahuje Odeslanou poštu a synchronizace končí chybou
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So čec 22 10:44:13 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00424 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.