Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Ztráta packetů (Již jsem zoufalý a nevím co s tím)
  •  
MK_Ostrov je nyní offline MK_Ostrov

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím, mám takový malý velký problém a začínám být v koncích. Při větší zátěži sítě se mi ztrácí okolo 5% paketů směrovaných do internetu. krátce popíši stav :

Internet je od kabelové TV, modem má vlastní pevnou IP bez jakéhokoliv FW. Ten je připojen UTP do firewallu s Keriem, kerio poté distribuuje na další dvě sítě :
1. síť pro zaměstnance (zde se nachází problém se ztrátou)
2. další firewall který řídí provoz veřejné sítě (Wi-Fi, učebny a pod.)

Sítě jsou fyzicky oddělené a obě mají jiný rozsah IP.

Na síti 1. dochází ke ztrátě paketů jen směrem do internetu, mezi jednotlivými stroji je vše OK. Tento problém se na síti 2. vůbec neprojevuje.

Sem v koncích, nevím jestli je chyba u mě (nastavení), keria a nebo mám na síti nějakého trpaslíka který žere pakety....

Moc prosím o jakoukoliv radu a pomoc.

Městská knihovna Ostrov
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

1. Chybi informace, co vsechno jsi uz zkousel.
2. Chybi informace, kde se pakety ztraci. Mezi koncovou stanici a firewallem? Nebo mezi firewallem a modemem? Nebo az od modemu dale?
3. Network monitor (Wireshark) jsi pouzil?
4. Probehla aktualizace ovladacu sitovych karet a firmware modemu?

Davas malo informaci . . .
  •  

1. Zkoušel jsem odpojit ze sítě Wi-Fi AP, klienty ne (zkoušel jsem to jeden po druhém)
2. Když pinguji od koncové stanice do internetu (i z firewallu do internetu)
3. Ne, zkusím
4. Maximálně aktualizace Windows (ta se dělá každou neděli v 4:00 ráno sama), ale pouze hotfixy na OS (žádné drivery a pod.), o aktualizaci FW modemu nevím (musela by být plně automatická)

Městská knihovna Ostrov
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

ad 1. Nechapu, ceho jsi chtel docilit odpojeni druhe (beproblemove) site.
ad 2. Takze pakety se ztraci od firewalu dale? Mysleno smerem do internetu?

ad 4. Bylo to mysleno tak, jestli jsi Ty sam provedl cilene uvedene aktualizace.

Z toho co pises, bych se zameril na ten modem. Aktualizovat firmware, pokud nepomuze vymenit za jiny. Restartovat jsi ho predpokladam zkousel?
Taky nic nepokazis aktualizaci ovladace sitove karty firewallu.

Pozadal jsi poskytovatele o provereni/monitorovani linky?
  •  

1. omlouvám se za nedorozumnění, wifi ap jsem měl na první síti - včera jsem je přehodil na druhou (problémy mám se sítí od pátku - resp. v pátek jsem první problémy zaznamenal)

2. ano, ping klient-klient v lokáni síti je OK, klient - firewall je OK, klient - internet má ztráty, firewall - internet má ztráty

4. ne, co se týče modemu tak nemám ani možnost do něj zasahovat/nastavovat

Modem jsem resetoval a nepomohlo. FW aktualizovat nemohu. Večer až budou zaměstnanci pryč tak zkusím aktualizovat ovladače síťové karty.

Jen je mi divné že druhá síť je bez problémů. Přitom je defacto připojená na stejné lince a podléhá stejným pravidlům.

Je něco na co bych se měl ve Wiresharku zaměřit? Pracuji s ním poprvé (předpokládám že černé a červené barvičky v logu jsou špatné Smile )

Městská knihovna Ostrov
  •  
L@DIK je nyní offline L@DIK

Zkusil bych, až odejdou pacienti, přepojit síť, ve které jsou ty ztráty, na rozhraní, kde teď je wi-fi a ztráty na něm nejsou. Tím by se dalo potvrdit či vyrátit, že ztráty vznikají na síťové kartě.
  •  

Provedl jsem výměnu kabelu Firewall <-> Switch a nyní se tváří že funguje bez problémů i s vytížením sítě. Budu stále pokračovat v monitorování. Doufám že problém byl ten kabel (ulevilo by se mi).

Každopádně bych hrozně rád poděkoval všem kteří byli ochotni mi pomoci. Díky, moc Smile

Městská knihovna Ostrov
Předchozí téma: Žádost o certifikát pro CA
Další téma: Inspekční modul
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po říj 23 10:06:57 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00460 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.