Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Zmena emailovej adresy po vydaji
  •  
stanleyk je nyní offline stanleyk

Příspěvky: 1
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobry den. V spolocnosti maju emaily meno.priezvisko<at>domena.sk .. Jedna uzivatelka sa nam vydala a potrebovali by sme zmenit jej adresu. v nastaveni mam moznost pridat druhu adresu ktoru k nej dorucuje, ale pri odpovedi to stale odpovie z tej primarnej a tu neviem zmenit.. je na to nejaka finta ? dakujem
  •  
vlada je nyní offline vlada

Příspěvky: 121
Odeslat poštu tomuto uživateli
Použil jsem opakovaně následující postup (na linuxovém serveru), ale je to bez záruky:

1) Zrušit účet svobodna<at>domena.sk, ale POZOR - "Neodstraňovat složku se zprávami uživatele".

2) Vytvořit nový účet vdana<at>domena.sk , ale k tomuto novému účtu se ještě nepřihlašovat.

3) Přejmenovat adresář %KERIO%/store/mail/domena.sk/svobodna na %KERIO%/store/mail/domena.sk/vdana

4) Přímo v adresáři %KERIO%/store/mail/domena.sk/vdana prolézt všechny soubory (typicky však stačí jen settings.cfg a sub.fld) a změnit v nich všechny řetězce "svobodna" na "vdana".

5) Vytvořit alias svobodna@domena.sk směřující na adresu vdana<at>domena.sk - to je dobré pro všechny odesílatele, kteří ještě nezaznamenali změnu stavu.

6) Přihlásit uživatele vdana<at>domena.sk, mailový server se bude malinko vztekat a dá to najevo několika záznamy do ERROR.log, ale jinak se nic zvláštního nestane.


Můžete si to nejprve vyzkoušet na nějakém cvičně vytvořeném účtu. Nedávno jsem to prováděl už počtvrté, vždy bez zastavování serveru a dosud jsem nezaznamenal žádné "vedlejší účinky".
Asi by bylo vhodné, pokud by se k tomu vyjádřil někdo z Keria. Stejně tak doporučuji na stránkách "feedback.kerio.com" přidat hlas k vylepšení jménem "rename users", momentálně má 156 hlasů.

Personální computery fungují jako computery jedině bez personálu
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 19 13:04:50 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.87968 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.