Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Outlook Adresář - zdvojené a mizící kontakty
  •  
djblond je nyní offline djblond

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

poslední dobou se nám ve firmě začínají objevovat problémy s duplicitními a chyhbějícími kontatky v Outlooku.

Když jsi v Outlooku otevřu adresář a vyberu Kontakty - Veřejné složky (což je GAL) tak vidím některá jména dvakrát a některá zase vůbec.
Zkoušel jsem také vymazat Cache, ale nepomohlo.

Pokud si tento adresář otevřu přes Webmail, tak zde je všechno v pořádku.

Verze Kerion Connect: 7.4.3 build 7813
Verze Kerio Outlook Connector: koff-7.4.3-7813-win
Verze Outlook (2003, 2007)

Prosím o radu.

Děkuji Pavel

[Aktualizováno: Čt, 25 říjen 2012 12:36]

•  

Ahoj, tak jsem zkoumal dál a přišel jsem na další poznatky:

1. Zdvojene Kontakty - projevuje se u lidi, kteri maji pridelenych vice emailovych adres. Jiz se ozvali nekteri uzivatele co reportovali ze nektere lidi maji v adresari 4 krat.

2. Mizici kontakty
- nekteri uzivatele reportuji, ze v GAL nevidí vsechny lidi. Kontroloval jsem a opravdu tomu tak je. Po smazani CACHE problem zmizl ale toto se mi nezda jako dobre reseni zvlast kdyz se jedna o desitky lidi.
- dalsi problem ktery se objevil. Pokud uzivatel nema v GAL ten urcity kontakt, a posle mu email (pouzije Otulook Autocomplete), tak email dojde uplne nekomu jinemu.
Priklad: posilal jsem email na ellingerova a email dosel na raklamace.
(zkontroloval jsem MAIL LOG a tam jde videt ze se email jiz posila na reklamace, a kdyz kouknu do odeslane posty tak tam se to taky zobrazi ze se to poslalo na reklamace)

Opravdu vypada ze problem je nekde v Connectoru, jelikož tyto problemy se ve Webmailu nezobrazuji.

Pouzita verze Outlooku byla 2010

[Aktualizováno: Čt, 25 říjen 2012 12:46]

•  

Tak problém s mizicími kontakty vyřešen.

Problém byl v tom že se někomu podařilo udělat kopii GAL i se stejným identifikátorem.
Pomohl restart mail serveru. Poté jsem našel v logu tyto záznamy.

FolderGuidIndex.cpp: FolderGuidIndex: two different folders with the same GUID [D3C264DB-5C97-4F79-88ED-12A191D0EEAF] detected: #public/Contacts, #public/Ekonomika/Contacts

FolderGuidIndex.cpp: FolderGuidIndex: GUID of the folder #public/Ekonomika/Contacts is changed to [4A73083A-AD57-46A8-A835-23852E7A8231]
Předchozí téma: Chybové zprávy Spamassassin
Další téma: email nedorucen - Relay access denied
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 02:40:18 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.00250 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.