Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Podpora Windows 8
  •  
milosb je nyní offline milosb

Odeslat poštu tomuto uživateli
Jak se tváří Connect/KOFF ve Win8 u vás?

U mě je stav následující:
1. podpora IE10 (metro i desktop) nulová
2. Podpora v metru taky nulová, to by leckoho také mohlo mrzet.
3. KOFF pod Win8 Pro x64 s Office 2010 x64 polofunkční - občas ohlásí, že server není online (přestože to není pravda), občas se tváří jako synchronizovaný, ale k aktualizaci Outlooku je potřeba ho donutit přepínáním mezi osobními a sdílenými složkami a ani to není cesta, která vede na 100% k úspěchu.

Zajímavé je, že problémy s KOFF zmizí, pokud se připojím vestavěným 3G modemem. Tam KOFF chodí správně, problémy nastanou pouze při připojení přes LAN/WiFi.

S ohledem na to že RTM verze je dostupná od poloviny srpna mi to přijde jako smutný výsledek.

Teď byla uvolněna RTM verze Office 2013 - je možná čas začít psát finální verzi komunikace, aby se to neprošvihlo jako Windows 8... A prosím - neříkejte, že nás zase čeká KOFF, jestli to jen trochu jde, tak prosím o podporu synchronizace přes ActiveSync i za tu cenu, že by to byla příplatková volba, protože s KOFF se opravdu nedá žít - na mezinárodním fóru se množí zprávy o migraci zpět na Exchange kvůli pomalosti Outlooku a já se jim tedy nedivím ani trochu.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

1. Podpora pro IE 10 je obsažena v Kerio Connect 8 (momentálně dostupném jako RC verze).
2. Přiznám se, že netuším, co myslíte "podporou v metru". Jakou podporu máte na mysli?
3. Žádný podobný problém jsme při testování nezaznamenali. Pokud se situace liší podle typu připojení, zaměřil bych se v hledání problému spíše na síťové připojení ve Windows 8. Logy z KOFFu mohou pomoci.

Diskuse ohledně Office 2013 a ActiveSync již probíhá na anglickém fóru, takže detaily se můžete dozvědět tam: http://forums.kerio.com/mv/msg/22424/95262/#msg_95262

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

1. a není to trochu pozdě? KC8 přijde v listopadu, Windows 8 jsou už tady
2. podporou v metru myslím podporu v metro aplikacích Smile mail udělám přes imap, ale co kontakty a kalendář? Uvažuje se o tom nějak?
3. Zaměřuji se na to už 14 dní a kromě KOFF žádná aplikace s připojením nemá. Navíc je poměrně zajímavé to, že KOFF tvrdí, že je syncnutý, ale Outlook nové zprávy nevidí. Přepnu z inboxu do sdílených složek a v 90% mi tam najednou naskáčou nové zprávy a po návratu do inboxu se to stane i tam.

V logu jsou chyby jako 0x80042004 KOFF_E_NOTONLINE, 0x8004010f MAPI_E_NOT_FOUND nebo 0x80072f8f: WinHttpSendRequest failed (One or more errors were found in the Secure Sockets Layer (SSL) certificate sent by the server.)
  •  
CooLajz je nyní offline CooLajz

Kerio nikdy nevynikalo v rychlosti implementace novych "vymozenosti".
Obavam se, ze novy Office i Windows 8 vyzaduji ke spravne funkcnosti ActiveSync verze 14. Bohuzel Kerio Connect podporuje stale pouze verzi 12 a pochybuji, ze se to v brzke dobe zmeni... dokonce mam pochyb ze se to vubec nekdy zmeni.
Uz v nove verzi 8, kdyz pouzijete automatickou konfiguraci s iPhone, tak Vam nacpe pripojeni pres IMAP+CardDAV+CalDAV, namisto ActiveSync. Tim padem prichazite o spousty vyhod ktere AS prinasi, vcetne PUSH.
Bud firme Kerio dochazi dech a nevi jak na to, nebo je problem s licenci k MS. Nicmene necekejme ze nam neco nereknou "na plnou hubu".
Problemy s rychlosti KOFF jsou opravdu znacne. Jakmile ma uzivatel velkou schranku, nelze tento "most" s outlookem pouzivat. Lide se radeji pripojuji pres Webove rozhrani, nez aby skripali zuby s Outlookem Sad Sice v nekolika aktualizacich byla zminka o zrychleni prace s KOFF, ale podle reakci uzivatelu asi velmi nepodstatna, protoze nadavaji porad Smile

Nastesti se mi docela libi nove webove rozhrani ve verzi 8 (pokud tedy doresi, ze zobrazeni na jinem monitoru nez sirokouhlem je skoro nepouzitelne), takze si u mne trochu reputaci zlepsili. Nicmene nefunkcnost priznaku odpovezeno, preposlano atd. u mobilnich zarizeni pres ActiveSync (diky stare verzi) mne stale neskutecne vytaci!!!
  •  

Já jsem právě doufal, že se něco mění - poslední nové verze OS X byly podporované prakticky souběžně s vydáním (dokonce i s předstihem). Proč jsou problémy s Windows a Office, které Microsoft doslova tlačí do všech stran a pro partnery jsou dostupné RTM verze několik měsíců před uvolněním, asi těžko pochopím.

Uhnutím od ActiveSync v KC8 jsem si všimnul - že tím člověk přijde o GAL asi nikdo neřeší. Já jsem nakonec skončil tak, že mám v iPhone ActiveSync i CardDAV a iPhone to sloučí, takže mám v kontaktech všechny položky (tedy i ty, co ActiveSync nepřenáší) a navíc mám i GAL. Ale přijde mi to lehce podivné...

Rychlost Outlooku s KOFFem je kapitola sama o sobě. Webmail je sice fajn, ale spoustu situací neřeší. V podstatě nerozumím tomu proč se Kerio Connect pozicuje jako náhrada Exchange, když to prostě náhrada není a celé se to mění spíš k horšímu než že by se to zlepšovalo. Když vidím někoho, jak přepíná z doručené pošty do odeslané a trvá to přes minutu, tak z toho nemám dobrý pocit.

Stará verze ActiveSync a příznaky je další prima věc - pokud Microsoft nechce novou verzi prodat, tak budiž, pokud ji nechce Kerio koupit, tak je to ostuda. IMAP+CardDAV+CalDAV není náhrada ActiveSync a pokud je tohle směr, kterým chce Kerio jít, tak si připadám trochu podvedený.
  •  
CooLajz je nyní offline CooLajz

Naprosto s Vami souhlasim. Kerio Connect je propagovan jako nahrada za Exchange, ktera ma dokonce prinaset vice moznosti nez samotny Exchange.
Uz mne docela unavuje vysvetlovat klientum proc kdyz odpovi z iPadu na mail, tak to nezjisti v Outlooku, proc je prace v Outlooku tak strasne pomala kdyz pracuji na PC ktere bylo tak drahe atd.
Kdyz si vezmu, kolik rocne platime za Maintenance, tak za posledni 3 roky zadna z verzi nevyresila vyse zminene problemy a jak to vypada tak ani v blizke dobe nevyresi!

Nema to ale asi cenu resit a uz vubec ne tady na foru. Ani primo na supportu mi nebyli schopni odpovedet, jestli nekdy budou podporovat AS 14 a novejsi standardy. Bud budeme stale cekat a cpat do nich rocni poplatky za vesmes kosmeticke upravy, nebo se budeme muset poohlednout po jine alternative.
  •  

bod (3) jsem částečně vyřešil - s největší pravděpodobností to dělaly bezpečnostní funkce firewallu, který také označuje certifikát z Connectu za chybný (je tam self-signed generovaný Connectem)

nicméně pod Windows 7 to nevadilo, problém to způsobuje až pod Windows 8, proč tomu tak je zatím netuším

je to zatím taková poloviční informace ale třeba se to bude někdy někomu hodit Smile
  •  
Alfik je nyní offline Alfik

Ja jsem se na KOFF diky referencim ostatních uzivatelu radeji uplne vykaslal, kazdy uzivatel si holt taha postu do sveho PST a pocita s rizikem mozne ztraty dat .... nez resit neustale stiznosti ohledne rychlosti, aktualizace klientskych casti apod ...
Doufal jsem, ze se kerio co se tyce kvality a rychlosti synchronizace vysvihne nekam k urovni Exchange, ale uz hodne casu uplynulo a nic moc se nestalo.
A prave synchronizace je take podle me nejvetsí kamen urazu u Keria. Uz z toho duvodu se poohlizim po Exchange a uvazuji poslat kerio do duchodu.
Nepodporou Win8 jsem take docela zaskocen, musim to obchazet pres google chrome ci firefox. A jak vidim, zaskoceno je mozna i Kerio Smile
RC verzi tahat nehodlam - nerad bych byl zaskocen pripadnymi chybami.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Windows 8 (MSIE 10) jsou podporovány ve verzi Connect 8.0. Je to první verze, která vyjde po oficiálním vydání Windows 8. Bohužel nemůžeme techicky dodat podporu do již vydaných verzí - stroj času ještě nemáme.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Takový stroj času je poměrně běžný a řada výrobců sw ho zcela standardně používá - říká se tomu včasný update.
Předchozí téma: email nedorucen - Relay access denied
Další téma: Skupiny pojmenování v public folders
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po srp 21 02:58:26 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00387 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.