Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » email nedorucen - Relay access denied
  •  
voodoo je nyní offline voodoo

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobry den,

resim na nasem mailserveru problem s nedorucitelnosti nekterych emailu z portalu materske spolecnosti. Problem je ten, ze nekdy email prijde bez problem, jindy zase neprijde vubec.
Stava se, ze uzivatel pozada napriklad o reset hesla a email mu vubec nedorazi. V zadnem logu Kerio Connect o tom neni zadny zaznam a postovni server materske spolecnosti (jiny nez Kerio) vrati tuto chybu.

uzivatel<at>firma.cz on 8/2/2012 7:04 AM
You do not have permission to send to this recipient. For assistance, contact your system administrator.
<smtp.materskafirma.com #5.7.1 smtp;554 5.7.1 <uzivatel<at>firma.cz>: Relay access denied>

Pritom mam IP adresu postovniho serveru materske spolecnosti ve whitelistu. Domena materske spolecnosti je ve vyjimkach SPAMu.

Stalo se mi jednou, ze behem peti minut jsem 2x pozadal o vygenerovani noveho hesla. Neprislo ani jednou. Po 10 minutach jsem to vyzkousel opet a email s heslem dorazil aniz bych delal jakekoliv upravy v nastaveni.

Diky za rady

[Aktualizováno: Út, 30 říjen 2012 13:17]

•  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Mrkněte se do security logy na serveru. Tam by měl být o tom záznam.
Např:
[30/Oct/2012 12:13:39] Relay attempt from IP address 66.220.144.169, mail from <notification+zj4o24z__96c@facebookmail.com> to <daniella<at>kerio.se> rejected

[Aktualizováno: Út, 30 říjen 2012 13:49]

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Dobry den,

dekuji za odpoved.
Jak uz jsem psal, v zadnem logu neexistuje jakykoliv zaznam o tom, ze by byla zprava z nejakeho duvodu odmitnuta. Kontroloval jsem to ted pro jistotu znovu a v logu security neexistuje zadny zaznam z toho dne a ani jineho, ze by byla zprava odmitnuta.
Je to tedy tak, ze email z portalu bud dorazi v poradku uzivateli a nebo se vrati, ale KC o tom nema zadny zaznam.
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Jasne, ze na Kerio Connect neni zadny zaznam, kdyz odesilajici SMTP vrati Relay Access Denied. Na Kerio Connect nejde zadna komunikace.
Hledej problem na tom SMTP.MATERSKAFIRMA.COM.
  •  

Ja bych tam taky hledal. Ale jak jim to vysvetlit, kdyz mi tvrdi, ze jsme jedini ze 40 zemi na svete, kteri maji tenhle problem....
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Opravdu je třeba hledat jinde než v Kerio Connectu. Uvedený návratový kód totiž nepochází z Connectu. To by měl text "Relaying to xxx<at>domain.com denied (authentication required)".

Takže buď ty emaily posílají na jiný server (např. druhý MX) nebo to zahazuje něco se SMTP inspekcí před vaším serverem.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
Předchozí téma: Outlook Adresář - zdvojené a mizící kontakty
Další téma: Podpora Windows 8
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Út pro 12 03:50:03 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.00135 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.