Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Vydán Kerio Connect 8.0.0 (Přináší zcela nový Kerio Connect klient a cloudové služby.)
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Odeslat poštu tomuto uživateli
Kerio Connect 8.0.0 - 4. prosince 2012

Co je nového v Kerio Connect 8?

- Kerio Connect client
- Kerio Cloud
- Účinná antispamová metoda - Greylisting v cloudu
- Další vylepšení antispamu - SMTP Server
- Synchronizace poznámek s OS X a iOS.
- Vylepšení zpráv "Mimo kancelář".
- Výhradní podpora pro antivir Sophos v Kerio Connect 8.
- Kerio Antivirus SDK (Software Development Kit)

Více informací můžete najít na http://www.kerio.cz/cz/connect/whats-new

[Aktualizováno: Út, 19 únor 2013 16:00]

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
Rosacek je nyní offline Rosacek

Hm, tak Kerio Connect klient vypadá o dost hůř jak ten stávající. Jen se zase potvrdilo, že nemá cenu dál platit předplatné. Děsná Metro móda Shocked
  •  
generator je nyní offline generator

To je asi jenom otázka vkusu. Pokud to bude fungovat tak jak má, přibudou nějaká barevná témata, tak jsem pro. Webmail začíná vypadat jako klient.

clexpert je nyní offline clexpert

Webové rozhraní téměř vůbec nepoužívám, ale teď jsem se tedy koukl, jak vypadá to nové, když už jsem nainstaloval novou verzi. A podle mě nevypadá to zase tak špatně, mně se to tedy líbí daleko víc než to staré zkostnatělé.

Petr Zahradník
  •  
CooLajz je nyní offline CooLajz

Ja sem s novym webovym rozhranim vesmes spokojen. Vzhledem k tomu ze nepouzivam offline connector k outlooku, vzhledem k jeho nepouzitelnosti s velkou schrankou, jsem odkazan na web.
Jakmile si na nove prostredi zvyknete, je v nem prace daleko pohodlnejsi. Nejvice ocenuji automaticke dokoncovani adres, kalendar ktery konecne zobrazuje vice kalendaru v jednom a dalsi vychytavky.

Doufam jen, ze casem dodelaji i listu nahledu dolu pod zpravy a ne jen na bok, protoze to mam radeji Smile

[Aktualizováno: St, 12 prosinec 2012 05:34]

•  
auby je nyní offline auby

Abych pravdu rekl podle ohlasu tak co se tyce designu a rozvrzeni je to cesta nekam jinam (jako nase republika). Skoda jen (a to doufam ze to dodelaji) zmena rozvrzeni pod sebe. Ne vsichni maji poradne monitory na kterych maji fullHD.
Nenasel jsem moznost si zapnout v seznamech zprav aby se mne zobrazovala velikost mailu...
Ono je toho povicero...
Co takhle v podpisu povolit HTML formatovani?
Jinak chvalim pretahovani souboru a doplneni adres (ale to se dalo udelat i drive, jen chtit). U mne je to tak 50 na 50.
Je videt ze firma Kerio uz neni co byvala.
Kam zmizel cesky online manual?

-=-=-=-=-=-=-=-
Petr "AUBY" Aubrecht
-=-=-=-=-=-=-=-

•  
milosb je nyní offline milosb

Také jsem byl nadšen z nového webového rozhraní... Teď jsem trochu ochladnul, za 10 minut jsem nebyl schopen objevit jak vyhledat označené maily a po dalších 10 minutách s návodem jsem došel k závěru, že to patrně nejde - řekněte mi někdo, že jsem jen něco přehlédnul, díky Smile

Krom toho mě mírně zneklidňuje, že od upgrade na 8.0 mám pod SUSE 11.3 warning log plný hlášek:

Locale support for language C (C.UTF8) is not installed on the system: locale::facet::_S_create_c_locale name not valid

Navíc jsem hodně zklamaný z dokumentace - manuály Keria byly vždycky na jedničku s hvězdičkou, ale teď je to šílený odpad... Zkusil třeba někdo jen za použití manuálu zprovoznit podporu poznámek na iOS a OS X?

Btw z českého webu Keria jsou všechy manuály (včetně těch pro koncové uživatele) v angličtině - osobně je mi to fuk, ale až někomu takový manuál pošlu, aby si prostudoval funkce Keria, tak jsem celkem zvědavý kam (právem) pošle on mě.
  •  

Ve vyhledávacím okénku stisknete šipku dolu a vyberte kritérium hledání.
Pro informace o synchronizaci Notes se podívejte do manuálu k OSX 10.8 a iOS 6 aplikacím nebo na web Apple. Kerio Connect nemá zádné speciální nastavování. Stačí pouze zapnout synchronizaci poznámek v IMAP úctu na klientu.

•  

šipka dolů super... já si teda ještě jednou přečtu návod, ale mám pocit, že to tam není. Díky.

Pro synchronizaci poznámek je nutný (resp. u mě nutný byl) ruční zásah do cfg souboru Connectu - a to tedy v manuálu rozhodně popsané není, je to tam jen letmo zmíněno a co je potřeba změnit si už člověk musí dohledat.

Navíc je tam chyba - v manuálu se píše, že poznámky se synchronizují jen pro nastavení imap/Exchange a to není pravda (paradoxně dokonce v tomhle nastavení se mi poznámky synchronizovat nechtěly a pomohlo až ruční vytvoření čistého imap účtu).

A co "Locale support for language C (C.UTF8) is not installed"? Viděl jsem na ENG fóru, že radíte úpravu init skriptu, ale zmiňovanou sekci v mém init skriptu nemám.
  •  

milosb napsal dne Čt, 27 prosinec 2012 16:36

A co "Locale support for language C (C.UTF8) is not installed"? Viděl jsem na ENG fóru, že radíte úpravu init skriptu, ale zmiňovanou sekci v mém init skriptu nemám.

Init skript pro openSUSE 11.x je jiny. Pred radku "startproc $EXEC $MAINDIR" pridejte:
	        if [ -r "/etc/sysconfig/language" ]; then
	                . /etc/sysconfig/language
	                export LANG="$RC_LANG"
	                export LC_ALL="$RC_LC_ALL"
	                export LC_CTYPE="$RC_LC_CTYPE"
	        fi

[Aktualizováno: Čt, 03 leden 2013 10:50]

•  

milosb napsal dne Čt, 27 prosinec 2012 16:36

Pro synchronizaci poznámek je nutný (resp. u mě nutný byl) ruční zásah do cfg souboru Connectu - a to tedy v manuálu rozhodně popsané není, je to tam jen letmo zmíněno a co je potřeba změnit si už člověk musí dohledat.

Navíc je tam chyba - v manuálu se píše, že poznámky se synchronizují jen pro nastavení imap/Exchange a to není pravda (paradoxně dokonce v tomhle nastavení se mi poznámky synchronizovat nechtěly a pomohlo až ruční vytvoření čistého imap účtu).

Editace konfiguračního souboru nutná není a je to spíše kontraproduktivní.
Apple Mail klient je detekován automaticky v Kerio Connect 8 a složka Notes je zpřístupněna přes IMAP. Nevím nakolik Apple Mail klient zvládne tuto změnu automaticky, nicméně vytvoření nového účtu by to mělo jistě vyřešit.

•  

ok, zkusím tedy plnou podporu pro imap vypnout

nicméně tedy z mých zkušeností - v iOS se poznámky objevily po zapnutí plné podpory pro imap, v OS X jsem musel účet zrušit a znovu vytvořit
  •  

Zkusil jsem aplikovat úpravu init skriptu, ale stav se nezměnil, varování se do logu zapisuje stále.

Dělal jsem ještě nějaké pokusy ohledně poznámek a zatím se kloním k názoru, že největší problémy (co se týká detekce nové schopnosti práce s poznámkami) mají účty typu IMAP/Exchange vytvořené automaticky konfigurátorem z Connectu. Ručně vytvořený IMAP účet s poznámkami pracuje bez nutnosti dalšího přesvědčování.
  •  

Přidejte ty řádky před řádku "startproc $EXEC $MAINDIR". V openSUSE, na rozdíl od CentOSu to nemůže být na začátku skriptu.

•  

•  
guthro je nyní offline guthro

Přešli jsme na verzi 8.0,a přechod proběhl bez problémů. Ovšem, mně a některým kolegům se po updatu kerio outlook connectoru stává, žě při ukončování outlooku 2010 vyskakuje chybová hláška windows, že outlook přestal pracovat. Není to zásadní problém, jen se chci zeptat zda se to stává i někomu z vás, případně zda jste to vyřešili. A tady ani na anglickém fóru jsem nic o tomto problému neviděl.

Děkuji
  •  
beside je nyní offline beside

Mám stejnou zkušenost ale neřeším to.
  •  
Roman KVAPIL je nyní offline Roman KVAPIL

Nové webové rozhraní může být považováno za ranou beta verzi. Je s podivem, že se po více než roce slibování a odkládání realizace (původně mělo být ve verzi 7.4) objeví naprosto nedodělaný produkt, který nedosahuje základních funkcí starého rozhraní, ale hlavně "úžasně" vypadá. Uživatel, který skoro všechno dělá přes webmail, to po chvíli testování odmítl používat. Ani se mu nedivím, je to skoro nepoužitelné. Mělo to jít ven, až by změna přinesla něco užitečného.
Zajímalo by mě, kolik vývojářů na tom pracuje.
Dění v Keriu v poslední době sleduju s velkými obavami, důkazem je dnešní uvedení produktu SamePage a pohřbení WorkSpace, který mohl mít skvělý potenciál. Ani Kerio Cloud není to pravé.
  •  
auby je nyní offline auby

Tak mam stejne zkusenosti a dojmy. Člověk si koupý produkt a za rok mu řeknou tohle s Workspace.
No to bude stejné jako s Kerio Operátorem (VOIP ústřednou). Před cca sedmi lety byl podobný produkt který takto ukončili... a hle najednou Kerio Operátor.. a má i podobne funkce. Je to věc vedení co s firmou udělají. Některé produky už jsou dávno vpředu. Dříve to bylo naopak. Škoda.

-=-=-=-=-=-=-=-
Petr "AUBY" Aubrecht
-=-=-=-=-=-=-=-

•  

Přesně tak. V souvislosti s děním okolo Workspace jsme ukončili úvahy o nabízení Kerio Cloud a zvažujeme i přesun z Kerio Connect na nějakou platformu s jasnou a predikovatelnou budoucností.
Předchozí téma: rychlost KOC OFF
Další téma: Kontrola jpeg
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So srp 19 05:35:48 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00553 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.