Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Licencování 2 firem (Licencování 2 firem na jednom serveru)
  •  
Roman KVAPIL je nyní offline Roman KVAPIL

Odeslat poštu tomuto uživateli
Mám na 1 Win serveru 2 firmy=domény. Firma A má 25 uživatelů, firma B má 5 uživatelů.
Connect ve verzi 8 vezme pouze 1 licenci (přes formulář i licenční klíč).
Navíc každá firma má rozdílný datum generování licence. Dříve šlo nahrát více lic. čísel po sobě.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Dříve bylo možné pouze přidávat uživatelské add-ony ke stávající licenci. Nyní se počet uživatelů navyšuje automaticky přímo v partnerském portále při registraci licence nebo předplatného.
Jedna instance Kerio Connect může mít pouze jednu licenci. V případě hostování více firem je pak licence registrována na toho, kdo server hostuje.

Doporučuji kontaktovat naše obchodní oddělení a domluvit se, jestli a jak lze licence sloučit.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Co k tomu říct. Naprosto jednoduchá věc - 2 firmy na jednom serveru. Proč dříve samozřejmá věc nyní nejde ?
Kerio nastoupilo obecně podivný trend proti uživatelům a partnerům - placená technická podpora, limity pro NFR licence a další. Jestli si někdo myslí, když se firmě nedaří, tak zhoršíme podmínky a ono se to spraví ? Velký omyl !!
Už ani nemluvím o parodii na "nový" Webmail.
Poslední kapkou je pohřbení slibného produktu Kerio WorkSpace, který mohl mít do budoucna dobrý potenciál. Než se stačil rozjet, nahradí ho Kerio novým "úžasným" a trendovým produktem SamePage. Bohužel o jeho svělých vlastnostech píšou jen vlastní PR bláboly šířené všude možně. Diskusní fórum je však plné nešťasných a nasraných uživatelů.
Takže budoucnost Keria nevidím vůbec dobře.
  •  

Diskusní fóra jsou obvykle složená z nešťastných nebo nespokojených uživatelů. Spokojených bývá drtivá většina, která ovšem nemá potřebu do fór přispívat, právě proto, že nemají žádný problém. To je vcelku běžný jev.

Na jednom serveru je možné mít firem, kolik chcete. Vždy ale bylo možné mít pouze jeden licenční klíč, registrovaný na jednu firmu. Toto se také zobrazovalo v produktu. Tady k žádné změně nedošlo. V produktu nikdy nebylo možné vložit více licencí.

•  
L@DIK je nyní offline L@DIK

I když jsem přesvědčen, že kombinace dvou různých licenčních klíčů nikdy nešla, licence se dala "nabalovat" pouze o další klíče generované přímo k této licenci, tak s ostatním naprostý souhlas. Nešťastní a jinak dotčení uživatelé samozřejmě nepíší do fóra každý sám za sebe, jejich jménem se ozývají správci, přičemž kažý mluví za několik desítek až stovek těch nešťastníků, takže bagatelizace jejich přpomínek vůbec není na místě. Sám několik instalací produktů Keria ještě stále spravuju a přiznám se, že spokojeného uživatele neznám. Znám jenom ty, co (možná po krátké chvíli nadšení velmi záhy vystřídané zklamáním) rezignovali a ti psychicky méně odolní odešli ke konkurenci. Platy vývojářů požrali manažeři a marketéři, zbylým podhodnoceným vývojářům zakázali cokoli dalšího slibovat a na úkor vývoje se začalo preferovat prodané množství bez ohledu na následnou spokojenost s tím, co si zákazník koupí. WorkSpace rozhodně jako poslední kapku nevidím, v počtu za sebou zanechaných hrobů drží Kerio opravdu rekord aneb jak řekl nechvalně známý klasik "Pánové, kdo z vás to má?"
  •  
clexpert je nyní offline clexpert

Pavel Dobrý (Kerio) napsal dne Pá, 08 únor 2013 14:06
Diskusní fóra jsou obvykle složená z nešťastných nebo nespokojených uživatelů. Spokojených bývá drtivá většina, která ovšem nemá potřebu do fór přispívat, právě proto, že nemají žádný problém. To je vcelku běžný jev.

Kdyby tohle zaznělo na poradě uvnitř Kerio, bylo by to v pořádku. Kdyby takový příspěvek napsal kterýkoliv uživatel, bylo by to také v pořádku. Ovšem pokud ho napíše zástupce Kerio, nemůžu si pomoci, tady něco v pořádku není...
  •  

Kerio nakonec vyřešilo tak, že licence pro druhou firmu se zrušila a nahradila se přidáním +5 uživatelů k první (hlavní firmě). Toto lze, kdy firmy sídlí společně v jedné budově a mají vyjasněné vztahy a vyřeší se platba za licence mezi oběma subjekty.
Rada Keria jak to řešit pro více samostatné subjekty, je koupit licence jako partner a obou subjektům je jakoby pronajímat. No nevím, to není úplně ideální.
Další způsob je virtualizace - na jednom hw. jet 2 instalace serveru a v každé mít samostatnou licenci pro danou firmu. Dělat něco takového na starším serveru a pro firmu, která potřebuje 5 licencí ? Asi ne ...

•  

clexpert napsal dne St, 20 únor 2013 00:06

Kdyby tohle zaznělo na poradě uvnitř Kerio, bylo by to v pořádku. Kdyby takový příspěvek napsal kterýkoliv uživatel, bylo by to také v pořádku. Ovšem pokud ho napíše zástupce Kerio, nemůžu si pomoci, tady něco v pořádku není...

V tomto fóru mají všichni uživatelé stejná práva pokud dodržují pravidla. Já jsem tu za svou osobu a jediný rozdíl je, že zde nejsem, na rozdíl od ostatních uživatelů, anonymní.

Budu rád pokud najdete diskusní fórum, kde toto neplatí a většina přispěvkǔ je oslavných. Zároveň ocením, pokud mi dopřejete stejná práva jako anonymním uživatelům, tj. vyjádřit svůj názor. Děkuji.

[Aktualizováno: St, 20 únor 2013 11:25]

•  

Pavel Dobrý (Kerio) napsal dne St, 20 únor 2013 11:25

V tomto fóru mají všichni uživatelé stejná práva pokud dodržují pravidla. Já jsem tu za svou osobu a jediný rozdíl je, že zde nejsem, na rozdíl od ostatních uživatelů, anonymní.
Budu rád pokud najdete diskusní fórum, kde toto neplatí a většina přispěvkǔ je oslavných. Zároveň ocením, pokud mi dopřejete stejná práva jako anonymním uživatelům, tj. vyjádřit svůj názor. Děkuji.

Já tu přece nejsem od toho, abych vám dopřával jakákoliv práva, já to tu neřídím, ani nerozhoduji o tom, co si má kdo myslet. Jsem však přesvědčený o tom, že jakmile si ve fóru Kerio za jméno napíšete Kerio, jste považován za zástupce Kerio, ať chcete, nebo ne. A to je koneckonců moc dobře, že tu je zástupce Kerio.
  •  

Tady snad ani nejde o anonymitu ano/ne. Spíš se jedná o to, co se s Keriem děje jako s firmou, o vztah k partnerům, o její budoucnosti. Pokud se zhoršují podmínky vzhledem k partnerům a mění se strategie produktů (viz poslední akce s umrtvením WorkSpace a přechodu na podivné SamePage), partner nemůže moc plánovat pro svoje zákazníky, co dál. Je potřeba se zamyslet, kam se dostala konkurence za poslední 3 roky a kam se posunuly produkty Keria.
Podle strategie posledních let se mi zdá, že Kerio je zatíženo vnitřními problémy, které se projevují v produktech. Typickým příkladem je WorkSpace - produkt mohl mít potenciál, ale ukončí se, protože je in mít cloud. Dobře, lze to tak brát, ale stačí se podívat na pár konkurenčních produktů, kde jsou, pak je SamePage jen jakási legrace. To samé s dávno avizovaným novým rozhraním pro MailServer - to, co se dalo do provozu, nikdo nemůže vážně používat, klienti to okamžitě vrátili na staré rozhraní. Za půl roku se může objevit další pecka, že Mailserver půjde cestou samePage do cloudu a bude hotovo ...
  •  

Ano, s tím plně souhlasím. Pro mě jako pro partnera WorkSpace vypadalo zajímavě a zvažoval jsem jeho nasazení u některých zákazníků. Stihl jsem si ho stáhnout a trochu si s ním pohrát. Pak jsem se dozvěděl, že už nebude.

SamePage komentovat nebudu, to jsem ani nezkoušel. Jen jsem nepochopil, proč třeba není v češtině. A zároveň, proč by si měl někdo pořizovat toto za $10 měsíčně na uživatele, když může mít konkurenční cloudové služby (nebudu uvádět jaké, každý si doplní sám) nejen levněji, ale hlavně takové služby, za kterými stojí daleko větší a stabilnější hráči na trhu, kteří nemění strategii každý půlrok. A to je u cloudu sakra důležité. Troufám si tvrdit, že to je úplně zásadní.
  •  
milosb je nyní offline milosb

Přesně tak. Chystaný prodej 70 licencí WorkSpace jsem spláchnul do záchodu a přemýšlím co se zákazníky, co si WorkSpace u mě pořídili.

Stav Connectu je rovněž neuspokojivý, chybovost značná a koncepčně je to taky v troskách (aktuálně se mi dostalo informace, že výhledově se nepočítá se sdílením mezi uživateli z různých domén na jednom Connectu, což je z mého pohledu zcela fatální nedostatek).

Když si k tomu přičtu fakt, že za dva měsíce může přestat existovat on-premise licencování Connectu (jasně, někdo řekne, že zcela jistě nemůže, ale vzpomeňme na WorkSpace v prosinci 2012 - Kerio to prezentovalo jako skvělé on-premise řešení se spoustou funkcí a mj. nahrazující Dropbox s akcentem na LOKÁLNĚ uložená data coby výhodou před cloudovým řešením).

Pro celou řadu našich zákazníků je zcela nemyslitelné umístění svých dat na nějakém anonymním cloudu a ještě navíc kdesi v USA.

Kerio jsou dneska 3N: Nekoncepční, Nejisté, Nevypočitatelné. Tudy to prostě nepůjde.

[Aktualizováno: Pá, 22 únor 2013 21:04]

•  

Informace o neplánování sdílení je zvláštní a zřejmě neúplná. Víme o klientech, kde to prostě není technicky možné (např. Entourage) nicméně v ostatních s tím samozřejmě počítáme. Co neplánujeme, je našeptávání uživatelů z jiných domén (pokud nejsou v kontaktech), vzhledem k tomu, že na jednom serveru mohou být i domény různých firem.

•  
milosb je nyní offline milosb

Aha, tak to je asi nějaký informační šum. Dozvěděl jsem se to od technické podpory na základě hlášení chyby, že v novém webmailu není možné zřídit sdílení např. inboxu uživateli z jiné domény na stejném serveru, zatímco ve starém webmailu to možné je.

Našeptávání adres je pochopitelné omezení.
  •  

milosb napsal dne Pá, 22 únor 2013 21:00
Když si k tomu přičtu fakt, že za dva měsíce může přestat existovat on-premise licencování Connectu

To už by byl vážně vrchol Smile

Ono to spíš vypadá tak, že přestane fungovat česká podpora (česká dokumentace, české fórum, pak i české uživatelské prostředí) a vlastně už pak ani žádné licencování nebude potřeba...
Předchozí téma: Directory server failure while expanding address
Další téma: Konference - zakaz doruceni odpovedi moderatorum
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt srp 17 21:28:10 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00494 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.