Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » správa Veřejné složky
  •  
marian

Příspěvky: 226
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

v MS Outlooku, ve složce Veřejné složky má složky, které bych rád zrušil.
[img]http://jpeg.cz/images/2013/02/18/K1kt.jpg[/img].

btw, v mém webmailu se dokonce jmenují jinak:
http://jpeg.cz/images/2013/02/18/cOz92.jpg

Podle manuálu ( http://manuals.kerio.com/connect/userguide/8.0.0/cz/sect-fol ders.html#sect-sharedfol) jsem nějak nepochopil, jak se takové složky vytvářejí, resp. mažou. Nevím jak zjistit, kdo tyto složky vytvořil (ani když se do webmailu přihlásím jako admin) nebo komu patří, prostě jak se tam objevili?
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Příspěvky: 72
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den

Je dost pravděpodobné, že jedna ze složek Kontakty je složka s GALem, která se vytváří automaticky a synchronizuje se do ní seznam uživatelů.

Složka Úkoly byla buď vytvořena nějakým uživatelem (jako jakákoli jiná složka), nebo (pokud máte Connect už opravdu dlouho) je to pozůstatek doby, kdy byla složka Tasks ve Veřejných složkách vytvářena automaticky.
Smazat ji lze z Webmailu nebo KOFFu, stačí mít administrátorská práva k Veřejným složkám.

Složitější to je s druhou složkou Kontakty. Důvod, proč vidíte jiné jméno v Outlooku a jiné ve Webmailu, je jednoduchý. Webmail ukazuje jméno "contacts" tak jak je uložené, zato KOFF, který nerozlišuje velikost písmen, název složky přeloží.
Vzhledem k tomu, že se jména liší pouze velikostí počátečního písmene, je možné, že vznikla v důsledku chyby v KOFFu (nyní již opravené).
Bez ohledu na způsob vytvoření složky se dá opět normálně smazat. Pokud neobsahuje důležitá data (což nepředpokládám, nejspiš bude obsahovat starou kopii dat ze složky "Kontakty"), tak ji prostě ve Webmailu smažte.

Zbylé složky (Odstraněná pošta a Složky výsledků hledání) jsou nezbytné pro Outlook, nicméně se na server nesynchronizují.


Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
marian

Příspěvky: 226
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

díky za odpověď. Pochopil jsem to správně, že složka kontaktů s GAL je nedílnou součástí Veřejných složek?
Má "druhá" složka kontaktů obsahuje důležitá data, takže se smazat nemůže. Zkusil jsem ji však přejmenovat, ale bez nějakého efektu v KOFF a navíc jsem jistil, že v novém webmailu se mi tyto (i ostatní podsložky) nezobrazují vůbec, takže zobrazení složek vypadá v klientech takto (zleva KOFF, nový webmail, starý webmail):
[img]http://www.jpeg.cz/images/2013/02/20/F2h1M.jpg[/img]

Nejde to nějak sjednotit? Proč se mi v novém webmailu podsložky Veřejných složek nezobrazují vůbec?
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Jen drobnost. V novém webmailu jsou kontaktové složky vidět jen v kontaktech. Nikoliv v emailové pohledu, který je na obrázku.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Příspěvky: 72
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den

Ano, pokud máte GAL zapnutý, složka kontaktů z GALu je vždy součástí Veřejných složek.

Jména složek se do KOFFu běžně sesynchronizují, popsané chování je důsledkem situace, kdy z hlediska KOFFu existovalo více složek "Kontakty".
Jediná náprava je zde Veřejné složky v KOFFu znovu sesynchronizovat. Můžete buď zcela vymazat lokání cache KOFFu a provést kompletní resynchronizaci profilu, nebo resynchronizovat jen Veřejné složky tím, že je v konfiguraci KOFFu zakážete, restartujete Outlook a následně je zase povolíte.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 19 05:27:16 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.76864 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.