Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » DHCP (Nastavení DHCP pro cca 320 uzlů)
  •  
Marek82 je nyní offline Marek82

Odeslat poštu tomuto uživateli
Ahoj, prosím o radu zkušeného správce s nastavením DHCP v Keriu, cca za 14 dní se bude naše síť spojovat s jinou, kde je cca 130 uzlů (PC, tiskárny). Takze nebude stačit jedna podsit (stavajici 192.168.2.1-254/255.255.255.0. Dá se to nějak šikovně vyřešit. Už jsem zkoušel pár věcí, ale bez úspěchu.
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Co je na tom složitého? Máš v zásadě dvě možnosti:
1. Rozšířit stávající subnet na 255.255.0.0.
2. Vytvořit dva subnety a nastavit routování.

Jestli máš AD doménu, tak nepoužívej DHCP Keria.
  •  
Marek82 je nyní offline Marek82

1. stavajici subnet jsem rozšířil na 512 adres 192.168.2.1-3.254 (+2x Broadcast a 2x Broadcast). Maska 255.255.254.0.
2. pokud se nedělá routování v keriu jinde než ve směrovací tabulce, tak to mám taky nastavené.
A tady jsem zkončil, protože DHCP nepřiděluje adresy sítě 192.168.3.0. Pokud je nastavím ručne na PC, tak funguje vše jak má. Rezervace nefunguje na 100%, pokud je volná adresa ve "dvojkové" tak mu ji přidělí, pokud volná není, tak mu dá tu rezervovanou z "trojkove".

Jinak AD máme, na W2003, kdysi tam bylo i DHCP, ale je to už server důchodce, na nový není, tak mu ulechčili. A cca rok a pul to jede dobře.
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

•  
ozana je nyní offline ozana

Marek82 napsal dne St, 06 březen 2013 10:55
1. stavajici subnet jsem rozšířil na 512 adres 192.168.2.1-3.254 (+2x Broadcast a 2x Broadcast). Maska 255.255.254.0.
2. pokud se nedělá routování v keriu jinde než ve směrovací tabulce, tak to mám taky nastavené.
A tady jsem zkončil, protože DHCP nepřiděluje adresy sítě 192.168.3.0. Pokud je nastavím ručne na PC, tak funguje vše jak má. Rezervace nefunguje na 100%, pokud je volná adresa ve "dvojkové" tak mu ji přidělí, pokud volná není, tak mu dá tu rezervovanou z "trojkove".

Jinak AD máme, na W2003, kdysi tam bylo i DHCP, ale je to už server důchodce, na nový není, tak mu ulechčili. A cca rok a pul to jede dobře.

Mám síť podobně a všechno funguje jak má, DHCP je na Windows 2003.
Předchozí téma: VPN klient a ověření v AD
Další téma: webinář
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po říj 23 09:55:14 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00428 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.