Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » KOFMSP.dll (Nelze načíst informační službu KOFMSP.dll)
  •  
i.havlik je nyní offline i.havlik

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
chtěl bych požádat o informaci ohledně spuštění programu MS Office Outlook 2013 s konektorem kerio-connect-koff-8.0.1-1028-win.exe. Operační systém MS Windows 7 Professional, Service Pack 1, 32 bit. Po instalaci a nastavení účtu aplikace MS Outlook 2013 nelze spustit. Okno aplikace Outlook nelze otevřít. Sadu složek nelze otevřít. Došlo k neočekávané chybě. Nelze načíst informační službu KOFMSP.dll.
Předem děkuji za radu.
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Dobrý den
Zkontrolujte si, zda máte v adresáři "C:\Program Files\Common Files\System\MSMAPI" (plati pro 32bit Windows) soubor kofmsp32.dll. Pokud nikoli (pripadne pokud složka vůbec neexistuje), postupujte prosim podle KB článku http://kb.kerio.com/1325

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Článek se vztahuje k MS Office 365 ??
  •  

Článek se vztahuje ke Click-to-run verzi Outlooku 2013, pouze je problém na první pohled rozpoznat, že vaše verze je click-to-run, proto jsme se tomuto termínu raději vyhnuli. Jde tedy o verzi, kterou si můžete nainstalovat zdarma v rámci předplatného Office 365, nicméně stejně tak je zřejmě součástí Home and Business edice MS Office (v principu jakékoli edice, kde neinstalujete Office z fyzického média)

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Nevím, jestli si rozumíme, ale Outlook 2013 jsem instaloval jako součát balíčku MS OFFICE 2013 Standard. ?
  •  

Bez ohledu na původ Outlooku je odpověď stejná. Pokud není kofmsp32.dll tam, kde má být, použijte postup z KB článku. Pokud tam je, obraťte se na technickou podporu Keria.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
VK je nyní offline VK

Dobry den.

Mohl bych požádat o radu? Mam MS Windows 8 (32 bit). Při pokusu synchronizovat Kerio Connect 7.4.2 s Microsoft Outlook 2013 mi přestal fungovat Outlook 2013 a při spuštěni zobrazuje hlášku:

Nelze načíst informační službu KOFMSP.DLL.

Předem moc děkuji za radu.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Pro Outlook 2013 potřebujete Kerio Outlook Connector 8.0.2 a vyšší. A stejně tak i Kerio Connect. Je tedy třeba upgradovat jak server, tak klienta.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
seiner je nyní offline seiner

Zdravím,
mám počítače s Win7/64 bit a Office 32 bit (pro podnikatele). Uvedený postup nesedí - soubory nejsou umístěny, jak je popisováno a přijde mi zmateční, že postup začíná tím, že KOFF nesmí být nainstalován a první krok postupu je instalace KOFF. Má někdo radu?
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Postup je pouze pro Kerio Connect 8.0.x verze. Pokud máte novější verzi Kerio Connect, stačí pouze nainstalovat Kerio Outlook Connector, který sám rozpozná verzi Office.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Kdyby rozpoznal, tak bych nic neřešil. Zprovoznil jsem na počítačích s Office 2003, 2007 i 2010, ale na 2013 Outlook tvrdí, že má nainstalovaný doplněk, ale při ruční konfiguraci nenabídne Kerio jako server. Konfigurační script skončí nějakou chybou (nedokážu přečíst) a nevytvoří profil.
  •  

Teda já se picnu. Doplnil jsem si do toho scriptu na konec Pause, abych si mohl přečíst chybu. A on prošel bez chyby. Jenže teď už nevím, co jsem včecko udělal... No nic, pokusím se zopakovat na dalším počítači.
  •  

Pravděpodobně instalace KOFFu nerozpoznala, že užíváte Outlook 2013.

Nejčastější (byť ne jedinou) příčinou tohoto problému bývá neodinstalování předchozí verze Outlooku ze stroje, kde je instalován KOFF (click-to-run edice Outlooku 2013 to nevyžadují a pravda v některých případech i když uživatel původní Outlook odinstaloval, zůstanou v registrech údaje, které instalační program KOFFu rozpozná jako nainstalovaný Outlook).

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Budete mít pravdu. Na těch počítačích byl totiž dočasně Outlook 2003, protože jsme provozovali Exchange server 2003, na který Outlook 2013 nešel napojit. Outlook 2003 byl odinstalován. Jen nevím, jaký mechanizmus zafungoval, že mi to nakonec na tom jednom počítači prošlo.
Nevíte o něčem, co by vyčistilo zbytky po Outlooku 2003?
  •  

Bohužel s tím odstraňováním Outlooku Vám nepomůžu. Požádal bych Vás však o soubor "kerio-connect-worker-init.setup" z %temp% adresáře. Půjde z něj ověřit, zda jde opravdu o problém se špatně rozpoznanou verzí a snad i kde v registrech bude třeba provést úpravy. Pokud soubor zazipujete, můžete mi ho poslat soukromou zprávou, ať tu není volně na foru.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
Jan Koutník je nyní offline Jan Koutník

Dobrý den,
objevil se mi tento problém u outlooku 2007, při jeho spuštění se objeví hláška, že nelze načíst informační službu KOFMSP.DLL.
Zkoušel jsem přeinstalovat KOC, vytvořit další profil v outlooku, ověřil jsem, že office má nainstalovaný SP 3.

Prosím o radu co s tím.
  •  

V případě Outlooku 2007 musí být soubor v cestě. Zkontrolujte, že je soubor nainstalován a že v systémové proměnné PATH je cesta k nainstalovanému Kerio Outlook Connectoru.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
Jan Koutník je nyní offline Jan Koutník

Dobrý den, kde přesně v cestě?
  •  

Touto poznámkou jsem pouze popisoval, kde Outlook 2007 bude soubory hledat. Pro Vás je důležité, aby byl soubor v adresáři, kde je nainstalován Kerio Outlook Connector a aby tento adresář byl v proměnné PATH.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
Předchozí téma: WinMail nevybere všechnu poštu
Další téma: Kerio HTTPS
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt říj 19 05:47:02 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00559 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.