Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Open VPN na jiném stroji než gateway
  •  
generator je nyní offline generator

Příspěvky: 123
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
několik let provozujeme OpenVPN na PC, kde běží KerioCOntrol. Vše funguje a máme rozinstalováno několik desítek klientů.

Nyní jsme nuceni přejít na linuxovou dostribuci KerioCOnnectu (konec podpory Windows), takže jsem migroval OpenVPN na jiný stroj v síti. BOhužel ať dělám co dělám, dostanu se pouze do stavu, kdy se klient připojí a může přistupovat pouze na ten stroj, kde OpenVPN server běží. Nikam jinam do sítě se nedostane.
Když byl OpenVPN na stroji s Kerio, tak šlo pravidly pracovat přímo s komunikací INTERFACE na INTERCACE, takže jsem si mohl nasměrovat komunikace z OpenVPN interface kam jsem chtěl.
Toto bohužel nejde, když je instalace na jiném stroji. DO nastavení jsem dle návodu dal pevnou route pro VPN a VPN server. Když se z interní sítě snažím dostat na nějakou IP z VPN, tak jsem správně přes Kerio CONTROL směrován na VPN server, takže základní routování funguje.

Pravidla pro VPN mám tak že příchozí spojení na daném UDP portu směruji na OpenVPN server a ten má následně povolený jakýkoliv odchozí traffic.

Netušíte někdo jak dál?

Děkuji.


Předchozí téma: nefunkční NTLM ověřování uživatelů přes FF17
Další téma: přechod z Windows
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 19 20:47:51 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.82611 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.