Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » XMPP server v 8.1 na stejné síti jako uživatelé
  •  
generator je nyní offline generator

Příspěvky: 123
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
snažím se rozchodit XMPP server v nové verzi Connectu. U našeho poskytovatele domény jsem provedl potřebné SRV záznamy (teď čekám na refresh). Na bráně mám nasměrované porty 5269 a 5222/3 na poštovní server.

Jak se ale budou připojovat uživatelé z lokální sítě, kde současně běží i poštovní server s XMPP, když budou SRV záznamem směrováni na EXTERNÍ (internetové) rozhraní firewalu, který forwarduje porty zase do lokální sítě? TO přeci nebude fungovat.
Stejně jako když zadám z vnitřní sítě venkovní IP adresu, která mi forwarduje komunikaci na webmail na vnitřní síti. Také to nefunguje.

Existuje nějaké řešení, jak umožnit lokálním uživatelům, využívat XMPP, který používá stejnou internetovou bránu/firewall a síť jako oni?

[Aktualizováno: Po, 06 květen 2013 13:33]  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
SRV záznamy slouží pouze pro automatickou konfiguraci klientů. Ručně do nich můžete napsat adresu serveru jakou potřebujete.
Problém veřejné adresy přístupné z vnitřní sítě se v těchto fórech probíral už několikrát. Dvě nejčastější řešení jsou mít firewall, který to zvládne a provoz z interní sítě na veřejné rozhraní správně naroutuje anebo mít v lokálním DNS pro daný hostname privátní IP adresu.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
generator je nyní offline generator

Příspěvky: 123
Odeslat poštu tomuto uživateli
Firewall máme Kerio Control, tak nevím jestli to je ten co to zvládne. jinak právě používáme záznamy v interní DNS, ale u toho XMPP si nejsem jistý jak to všechno funguje, tak zatím tápu.


Předchozí téma: Instalace 64bit verze na linuxu
Další téma: Volba odchozího mailu - web client v.8
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po srp 20 06:54:21 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.01265 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.