Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Instant messaging v Keriu Connect
  •  
mada je nyní offline mada

Odeslat poštu tomuto uživateli
Mám server s KC s veřejnou IP adresou. Chtěl bych používat IM jen pro členy domény (uživatele s maily v KC) . Nechci používat konektivitu ostatních IM členů ani programů. Jen vnitřně. Mám stáhnutý Pidgin. DNS na doméně jsem nenastavoval, protože jsem nabyl dojmu, že je to nutné pouze pro komunikaci mimo doménu.
Odchozí/příchozí porty(TCP 5222, 5223) z LAN do internetu jsou povoleny. Na serveru s KC to samé. Bohužel ať dělám co dělám stále mám hlášení od Pidgina, že se nelze připojit.

Co vše musí být nastavené v KC a jak přesně vyplnit připojení v Pidginovi ?

V KC mám spuštěné služby. V dostupnosti mám červené křížky v DNS A i v Klient DNS SRV. Ale to přepokládám je potřeba jen pro odesílání zpráv mimo doménu.

V Pigdinovi vybrán protokol XMPP jméno: user doména: doména.cz Zdroj:Pigdin heslo: vyplněno

V menu pokročilé mám : Používat šifrování pokud je k dispozici, port 5222, server spojení (IP adresa serveru s KC)

Proxy vypnuté.

A prostě nejde. Díky za radu, jak to rozchodit.
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

DNS zaznamy jsou nutne i pro to aby klient mohl najit server a pripojit se. Nebo DNS pouzivat nemusite, ale pak je nutne ve vsech klientech rucne definovat hostname serveru a port (domena nestaci).
  •  
mada je nyní offline mada

Dobrá, chci udělat vše ručně, jde jen o pár lidí. Kde tedy v Pigdinovi nastavím hostname s portem.
V základním menu je pole doména tam mám "doména.cz".
V pokročilém menu je pole port spojení tam je "5222" a server spojení a tam je "mail.doména.cz" .

Kam tedy co zadat ?

Děkuji.

•  
Akermann je nyní offline Akermann

Také jsem s tím zápasil (z anglickém kb jsem nebyl moc chytrý a česky k tomu ani slovo...) a nakonec se mi to povedlo připojit když jsem v nastavení účtu na záložce Pokročilé zadal do "server spojení" přímo ip adresu našeho KMS (na první záložce jen login, doména a heslo). Předpokládám že by to mohlo fungovat i z internetu pokud zadám naši venkovní ip a na firewalu si nastavím překlad portů na KMS (zatím nebyl čas to zkusit, uvnitř to funguje a to nám stačí).
Jen bych ještě ocenil nějaké logování nebo archivaci komunikace na straně serveru, stejně jako u e-mailu, moc času jsem zkoušení zatím nedal ale tohle jsem nikde nenašel... Pokud to máme používat "oficiálně pro firemní komunikaci" což by se občas i hodilo, tak potřebuji být schopen v krajním případě dokázat že někdo něco opravdu dostal (i když to třeba jen smazal a pak tvrdí že nic nedošlo)
  •  
itbee je nyní offline itbee

Jako velký problém ale spatřuji to, že PidGin ukládá hesla v plain textu do profilu uživatele... Confused
Nemáte náhodou někdo zkušenosti s jiným clientem, např. Mirandou? Nějak se mi v ní nedaří připojit...

Děkuji
  •  
Roman KVAPIL je nyní offline Roman KVAPIL

S Mirandou nakonec vyřešeno po značném úsilí a vzájemné radě uživatelů
http://forums.kerio.cz/t/3821//

Mám dojem, že Kerio přidalo XMPP službu jen okrajově, protože ho tam má konkurence, uvidíme, co s ním vymyslí dál ...
Předchozí téma: Vydán Kerio Connect 8.1.3
Další téma: XMPP lokální síť
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po pro 11 18:11:39 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.00140 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.