Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Migrace z WINdows na UBUNTU 12.04 (potřebuji poradit jak na to)
  •  
tomas je nyní offline tomas

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím,

hned na začátku musím říct že nejsem žádný linux guru ani moc neumím v linuxu pracovat.
Jedná se o to, že chci migrovat kerio connect z windows do ubuntu.
Vše jsem nainstaloval, jak ubuntu tak kerio vše šlape, ale pohořel jsem na banální věci nakopírování store do opt/kerio/mailserver atd.

Pravděpodobně nemám práva root a vůbec nevím jak si mám s takovou banalitou poradit.

I když se mi podařilo složku nakonec nakopírovat přihlásil jsem se do keria a ve webmailu mi vyskočilo pop up že složku nelze otevřít.

Dělá mi to pouze když nakopíruju původní store na nový server ubuntu.
Při tvorbě nového uživatele je vše o.k. vytvoří se ve storu i složka a vše je o.k.

Díky a sry za stupidní dotazy.

Tomáš

[Aktualizováno: Ne, 26 květen 2013 16:38]

•  
BlaineMono je nyní offline BlaineMono

Taky nejsem zrovna expert, ale myslím, že nejjednoduší asi je umístit adresář store do #/home/<username>/store, nebo na úplně jiný disk. A samozřejmě patřičně upravit cestu v "mailserver.cfg".
Nebo si nainstaluj "Gnome Commander" a v něm pak v nabídce "Soubor" zvol "Spustit Gnome Commander pod správcem root", pak se zadá správcovské heslo a otevře se další commander s právy roota, takže můžeš dělat co chceš, skoro jako ve woknech.
Snad to pomůže.
  •  

Díky za reakci, zkusil jsem to nahrát do home/... šlo to bez problému, teď jde o to že když tam tu složku daného uživatele nakopíruju a spustím kerio connect službu, přihlásim se a nevidím ve webmailu žádné emaily, kliknu na daného uživatele ve webmailu nalevo, a vyskočí mi okno že složku nelze otevřít, přitom mám nastaveny práva na ostatní čtení i zápis, root to samé.

Pokud složku vymažu a kerio si uděl novou pod daným uživatelem , vše funguje.

Jde o to že když překopíruju obsah tak mi kerio ve webmailu nezobrazí nic a řve že nelze otevřít složku

Dík
  •  
Alfik je nyní offline Alfik

Podíval bych se na nastavení práv té složky, kterou kerio vytvořilo a aplikoval ty samá práva na mnou vytvořenou složku.
  •  

práva jsem nastavil stejná, výsledek stejný - složka nelze zobrazit píše webmail..
pokud si vytvořím novou složku tak je vidět normálně, dle mého si někde ukládá seznam složek, ale nevím kde.

díky

[Aktualizováno: Út, 28 květen 2013 09:36]

•  

STAČILO NAHRÁT LICENCI !!!!!!!
Předchozí téma: Množí se Koncepty
Další téma: Vydán Kerio Connect 8.1.0
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne lis 19 02:21:58 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00475 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.