Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Nemožnost aktivovat KC
  •  
permonik je nyní offline permonik

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
nastíním situaci:
máme KerioControl stále na Win(i když virtuálních, ale stále Win). Chtěl jsem přejít na Appliance - tak jsem zaálohoval kontiguraci. Nainstaloval z OVF aktuální Control.. Vše OK. Projel jsem počáteční konfiguraci (první IP, heslo Admina), ale registraci jsem přeskočil. Přes web jsem pak na každé rozhraní nastavil požadovanou IP, nastavil jsem jaké je to rozhraní (iNet, popř. vnitřní)... Pak jsem naimportoval původní konfiguraci, udělal jsem restart a net se mi rozběhl - potud vše OK.
Ale při přístupu na jakoukoli stránku mě upozornil, že nemám KC aktivované a nabídl mi buď přechod na přihlášení do administrační konzole nebo možnost přeskočení. Do administrační webové konzole se mi ale nedaří přihlásit a to je ten problém! Když se ale připojím na VMware a chci se přihlásit do linuxové konzole, tak mi uživatelské jméno i heslo přijme. Přes web mi ale říká, že nemám správné uživatelské jméno či heslo... Zkoušel jsem to několikrát a pprostě se nepřihlásím, tudíž neaktivuju...

Sice bych mohl aktivovat předem, ale to nechci, protože vzhledem k více připojeným linkám apod. si to chci prvně odladit a vyzkoušet, že je skutečně vše OK a posléze nemám problém s aktivací. ALe teď předpokládám, že pokud bych aktivoval Appliance, tak by to Win KCtrl zjistil a zas by křičel on, pokud bych se potřeboval vrátit zpátky k němu, tak jak jsem to teď musel udělat.

Nevím zda dělám něco špatně nebo zda se jedná o nějaký bug nebo kudy z toho....

Teď jsem skončil na tom, že jsem Appliance vypnul, nahodil zpátky Win KCtrl (nakterém běží ještě Kerio Connect) a jedu dál v původním režimu.
Uvítal bych proto nějakou radu nebo postřeh, abych mohl v klidu přejít na virtuální KCtrl a postupně se těch Win zbavit.

Díky
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Linuxova konzole pouziva lokalni linux ucet - tedy ten co jste si vyrobil pri instalaci. Webova administrace pouziva ucty z Kerio Control - tedy ty co jste si naimportoval. Takze je nutne pouzit admin ucet definovany v Controlu. Nejlepe lokalni pro pripad ze by nefungovalo spravne overovani proti adresarove sluzbe.
  •  

Dobrý den,
děkuji za osvětlení. Heslo Admina z původního KCtrl bohužel neznám, poe jsem to přebral po někom a měl jsem tam admin-práva na svůj mapovaný doménový účet. Mapování, ale asi nefunguje, takže se tam nedostanu. Změna přas tu linuxovou konzoli asi nejde, co? Takže budu muset udělat tovární nastavení a znovu...

BTW: není to trochu nebezpečné mít 2 různé adminy - nemyslím tím bezpečnostní riziko, ale spíš to že kdyby někdo kdo KCtrl neinstaloval(a tudíž nemusí znát linoxové heslo, které může být rozdílné od webového) chtěl z nějakého neznámého důvodu jít do linuxové konzole, tak se tam nedostane a bude muset dělat novou instalaci

Každopádně díky za info
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Reseni je mnohem snazsi. Udelejte si pred exportem lokalniho admina v Controlu a po importu na Linux ho pouzijte.
  •  

Dobrý den,
to ano, to udělám nebo u toho Admina změním heslo na takové, které budu znát.
Jen to budu muset udělat asi bohužel znova, že? Protože do té již naimportované (a bez znalosti hesla nepřístupné) konfigurace nic přes linuxovou konzoli asi nedoplním, resp. konfiguraci nenahradím... Nemusel bych znovu nstavovat všechny rozhraní apod., které musím nastavit ručně předem... Ale asi to zvládnu Smile
díky
  •  

Dobrý den,
tak jsem po čase zas našel volno na novou zkoušku.
Obnovil jsem KC do továrního nastavení, znovu vše nastavil a naimportoval konfiguraci - tentokrát i s funkčním lokálním adminem. Problém ale je, že když po mě chce abych se přihlásil a já to udělám, ale přeskočím aktivaci (protože prostě chci prvě vše vyzkoušet a pak teprve definitivně přejít z Win na Appliance), tak přestane KC fungovat - zkoušel jsem to 2x a když dám přeskočit a dokončit, tak přesně v tom okamžiku přestane jít net a přestane i reagovat na PING.
Čili můj dotaz zní, zda můžu zaregistrovat zkušební 30 denní KC, i když na stejný mail už máme KC koupené, nebo zda můžu nějakým jiným způsobem získat třeba 30 denní licenci.
díky
  •  

tak jsem v sobotu zas laboroval a zjistil jsem, že není problém v aktivaci, protože i když jsem to celé udělal znovu a dal jsem na konci aktivovat, tak se stejně síťový provoz kompletně zastavil Sad
Stejně tak i když jsem během instalace použil platnou licenci, tak několi vteřin po tom co jsem naimportoval konfiguraci z Win KCtrl se provoz zastavil.

Jediné co mě ještě napadá je, že by Win i Appliance musely být ve stejné verzi a až po importu původní konfigurace povýšit na verzi 8.x

Že by se mi chtělo to celé nastavovat ručně znovu, to se mi teda nechce...
Předchozí téma: Překročená kvóta - omezení rychlosti
Další téma: Přesun KWF na nové PC
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So srp 19 05:39:24 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00397 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.