Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Kerio Connect server + další role serveru (je vhodné přidat další role na Kerio Connect server)
  •  
MiKy je nyní offline MiKy

Příspěvky: 17
Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravim vespolek, chci se zeptat zda někdo na serveru s Kerio Connectem máte i další role tředa jako print server, DNS nebo tak něco? Je u nás požadována konsolidace serverů a nemůžeme se shodnout zda na mailserver ještě něco přivěsit či nikoliv. Předem díky za rady a tipy.

MK
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Příspěvky: 437
Odeslat poštu tomuto uživateli
Pokud je server dostatecne vykonny, pak muzete pridat cokoliv. A vy neuvazujete o virtualizaci?
  •  
MiKy je nyní offline MiKy

Příspěvky: 17
Odeslat poštu tomuto uživateli
k té právě dochází, ale mě teď moc nedochází jak to souvisí s navěšenim dalších funkcí na server s Kerio Connectem?

MK
  •  
Miroslav Kroc je nyní offline Miroslav Kroc

Příspěvky: 26
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
na server s Kerio Connect je možné přidat libovolné další služby, které nebudou kolidovat se zapnutými službami.
Typickým příkladem kolize je např. webový server apache současně s Kerio Connect, protože v tomto případě obě aplikace chtějí poslouchat na portu pro HTTP/HTTPS. V tomto případě je nutné rozdělit kolidující služby na různé servery (fyzické nebo virtuální), případně přiřadit serveru více IP adres a každou z nich vyhradit jedné z kolidujících služeb.

Při plánování slučování serverů je potřeba sledovat i zátěž serveru aby nedošlo např. k přetížení disků. Bez znalosti konkrétní situace se radí dost těžko. Slučování více diskově náročných služeb lze vyřešit např. instalací více fyzických disků do jednoho fyzického stroje.
  •  
MiKy je nyní offline MiKy

Příspěvky: 17
Odeslat poštu tomuto uživateli
OK, Vaše odpověď je naprosto dostačující. Díky moc.

MK
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Příspěvky: 437
Odeslat poštu tomuto uživateli
Tak potom tomu nerozumim. Kdyz virtualizujete, tak prece nemusite resit, jestli na server s Kerio Connect budete pridavat dalsi aplikace/role. Proste pro KC vyhradite jeden virtualni server a pro dalsi aplikace/roal dalsi server(y).
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 19 11:05:57 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.76350 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.