Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Opravdova ARCHIVACE
  •  
frantacech je nyní offline frantacech

Odeslat poštu tomuto uživateli
U vetsim zakazniku 20 a vice useru touzicich mit porad vsechnu postu narazi spravce na zasadni problem jak rozumne archivovat postu aby byla nadale dostupna, ale byla uz mimo hlavni store, kde schranky useru v radech gigabytu a desetisice emailu v x podslozkach zacinaji mit zasadni vliv na rychlost synchronizace KOFF, zvlast kdyz useri nesedi na lokalni siti...

Co s tim?

Archivace primo v keriu je v podstate parodie.
Jednak neumoznuje archivovanou postu mazat ci presunout jinam, jednak haze vse na jednu hromadu a neudrzuje strukturu useru natoz jejich slozek...
Je to vhodne jen k archivaci kopii na smirovani useru.

Mame komercni reseni ze... za penize a ne levne, MAILSTORE je vynikajici, ale zdvojnasobi cenu vozu. Mailstore home uz neni vynikajici ale jen velmi dobre, nejde schedule, automatizace a predevsim export do pst a neni legalne pro komercni ucely.

Jak to resi Exchange?
Nastavite v outlooku na stanici automatickou archivaci a to je cele.
v zadanych intervalech outlook pri spusteni provede presum emailu ze zadanych slozek starsich nez zadana podminka do samostatneho archiv.pst a dal do nej pak pridava.
Asi idelani ... rychle, kompaktni, da se to zalohovat a user ma stale dostupny svuj archiv.

Kdyz se ovsem o totez pokusite s outlookem 2010 a KOFF zjiste ze to funguje nejak zvlastne.
Neco se zarchivuje a neco ne, vznikaji diry. Je to sice lepsi nez dratem do oka, ale velmi tesne...

Je to pravdepodobne zpusobeno datumy eml souboru ve store .. atributy vytvoreni, zmeny a otevreno.

Outlook se pravdepodobne kvuli KOFF nediva na skutecne datumy v hlavickach eml ale datum nejak podivne, prvni vyhrava z datumu souboru, kde obcas napr zmena nebo otevreno ma zcela jiny nez skutecny datum doruceni a pak vznikaji diry kdy ignoruje emaily nevyhovujici datumove podmince stari...
Zajimave.
Co s tim?
Snad nejakym scriptem resit soulad datumu eml nebo to musi vyresit kerio, pokud jim bude zalezet na velkych zakaznicich , coz si nejsem jisty, protoze toto trva velice dlouho.

Pokud jste ochotni zdvojnasobit cenu vozu, MAILSTORE SERVER... perfektni
Pokud chcete usetrit a o penize jde az v prvni rade zvlast kdyz kerio neni zadarmo a outlook taky stoji balik krat desitky useru...
Znasilneni MAILSTORE HOME

Pomoci mailstore hone klidne portable na stanici provedete archivaci z outlooku..
Funguje perfektne
Pak pokud nechcete nechavat mailstore na stanici a touzite po puvodni nejlepsi variante pripojeni v outlooku archuvu jako samostatneho pst...
pak provedete zase zpet export archivu do outlooku
Funguje perfekte, ale home verze bohuzel neumi primo do noveho pst, takze vznikne nova podslozka a v ni archiv.
Pak uz jen musite rucne vytvorit novou archivni pst a do ni pretahnout drag-and-drov archiv
v pst mate archiv jste vitez...za cenu x kroku a neskutecne driny u xxx useru. OPRUZ ale reseni...

Toz tak
Co s tim hodla delat KERIO netusim a docela by me to zajimalo.

Treba vytvorit sekundarni store pro archivaci ktere se nesynchronizuje s koff, plus seriozni moznosti nastaveni archivace primo na serveru?

Uvidime... je to slusna vyzva ke zlepseni, protoze pokud nebere provize od tretich stran vyrabejici ruzne pitome cloudove reseni pro firmy nemajici zadnou bezpecnostni poliku co si klidne ulozi svuj archiv mimo firmu nekde v prdeli ani nevi kde ale tusi ze americe usa a nikdo nevi dokdy tam bude a kdo do ni kouka, tedy pokud nebere provize a vlastne i pokud bere, vysledek bude ze velci zakaznici budou migrovat k exchange.

Kazdopadne stavajici stav je mirne receno trapny

Jsem se vycerpal, tak pekny den !
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

No já nevím, nějak jsem nepobral smysl tohoto příspěvku.

Souhlasím s tím, že stávající "archivace" nebo lépe řečeno parodie na archivaci je v praxi nepoužitelná.

Pokud potřebuje firma archivovat maily, tak to prostě bude muset zaplatit (koupit aplikaci třetí strany).

Archivace do PST je naprostá blbost. Spravuji i Exchange server a archivuje pomocí GFI MailArchiver. Před XXX lety se zálohy do PST dělaly, ale z hlediska správy i použití to bylo neúnosné.
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

Já smysl příspěvku chápu a z archivace a práce s velkým objemem pošty v Keriu mám podobné (negativní) pocity...
Naštěstí mám takových uživatelů jen pár (ale zato je to vždy vedení firmy) takže zpomalení Outlooku řeším ručně archivací mimo koff do pst, tím se Outlook s koff vždy dost zrychlí ale za pár měsíců to můžu opakovat.. Sad Arcivace do pst není rozhodně ideální ale co jiného když nechtějí další investice navíc a koff ten objem nezvládá?
Taky by se mi líbilo kdyby Kerio umělo archivaci pošty uživatele přímo na serveru tak aby archiv nezpomaloval práci v Outlooku s koff ale zároveň aby uživatel mohl složky archivu procházet a vyhledávat v nich pokud bude chtít (a při práci s archivem bez problému vemou že to bude třeba pomalejší)
  •  
Radan Deak je nyní offline Radan Deak

Souhlasim s prispevkem.

Stejnym zpusobem "bojuju" i ja u svych zakazniku s Keriem. V minulosti dobra alternativa k exchange se cimdal vic meni v "past" na spravce.
Nyni maji mi zakaznici pozadavky na nekolikagigove mailboxy. Outlook jede jak snek, zakaznik je nespokojeny, archivace (odliti) starych mailu je nefunkcni (nefunguje spravne).

Drive jsem resil pres online klienta, ktery se pro verze outlooku 2010 a vyssi uz nedela (nainstaloval jsem na outlook online klienta, prihlasil se pod danym uzivatelem a provedl v outlooku archivaci. PST soubor se starymi maily jsem pak prenesl na klientsky pocitac a pripojil v outlooku)

Jake je nyni reseni? Nabidnout zakaznikovi Exchange. Kerio obchodni politika ktera zastavi activesync pokud si nezakoupite rocni upgrade tome jeste vic prispiva. Pokud si spocitate naklady na provocovani Kerio na 5 let a porovnate s cenou Exchange (neni potreba platit kazdorocni upgrade), dojdete k zaveru ze je jen na vasem rozhodnuti co budete provozovat a uz to neni o cene jako tomu bylo driv.

Kerio by se melo zamyslet jestli se chce pripravit svou politikou o dlouhodobe zakazniky (prodavam jejich produkty vice nez 10 let)
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Radan Deak napsal dne Čt, 01 leden 2015 20:05
Souhlasim s prispevkem.

Stejnym zpusobem "bojuju" i ja u svych zakazniku s Keriem. V minulosti dobra alternativa k exchange se cimdal vic meni v "past" na spravce.
Nyni maji mi zakaznici pozadavky na nekolikagigove mailboxy. Outlook jede jak snek, zakaznik je nespokojeny, archivace (odliti) starych mailu je nefunkcni (nefunguje spravne).

Drive jsem resil pres online klienta, ktery se pro verze outlooku 2010 a vyssi uz nedela (nainstaloval jsem na outlook online klienta, prihlasil se pod danym uzivatelem a provedl v outlooku archivaci. PST soubor se starymi maily jsem pak prenesl na klientsky pocitac a pripojil v outlooku)

Jake je nyni reseni? Nabidnout zakaznikovi Exchange. Kerio obchodni politika ktera zastavi activesync pokud si nezakoupite rocni upgrade tome jeste vic prispiva. Pokud si spocitate naklady na provocovani Kerio na 5 let a porovnate s cenou Exchange (neni potreba platit kazdorocni upgrade), dojdete k zaveru ze je jen na vasem rozhodnuti co budete provozovat a uz to neni o cene jako tomu bylo driv.

Kerio by se melo zamyslet jestli se chce pripravit svou politikou o dlouhodobe zakazniky (prodavam jejich produkty vice nez 10 let)

Presne tak to je Sad

TL
  •  
frantacech je nyní offline frantacech

A jako bonus se meni i v past financni

Zacinam se zajimat o nahradu

Dlouhodobe vyjde totiz i ten exchange lepe...

Nevim jak icewarp

•  
Lukas Petrlik (Kerio)

frantacech napsal dne Čt, 09 leden 2014 22:41
Kdyz se ovsem o totez pokusite s outlookem 2010 a KOFF zjiste ze to funguje nejak zvlastne.
Neco se zarchivuje a neco ne, vznikaji diry. Je to sice lepsi nez dratem do oka, ale velmi tesne...
Aby zpráva byla Outlookem archivována musí být splněny dvě podmínky:

1. Zpráva musí být stažena celá včetně příloh.
2. Mladší z času doručení nebo času poslední modifikace zprávy musí být starší než nastavený limit.

Pokud zpráva není stažena celá - tj. pokud jsou staženy pouze hlavičky nebo je ze zprávy KOFFem odstraněna příloha - považuje Outlook za zbytečné zprávu archivovat. Defaultně je stahování celých zpráv zapnuto pouze pro inbox, pro všechny ostatní složky je vypnuté. Automatické odstraňování příloh je v KOFFu nastaveno na defaultní hodnotu 180 dní.

Následující postup by měl zajistit archivaci zpráv Outlookem z celého mailboxu:

1. V profilu nastavte uchovávání příloh na maximální možnou dobu (9999 dní, tj. 27 let).
Nastavení najdete v Pošta -> Zobrazit profily... -> Vlastnosti -> E-mailové účty -> Nastavení synchronizace

2. Aby se znovu stáhly všechny přílohy, je třeba vyprázdnit cache a provést novou synchronizaci.
Viz Pošta -> Zobrazit profily... -> Vlastnosti -> E-mailové účty -> Údržba -> Vyprázdnit cache

3. Po stažení složek je třeba nastavit v kořenové složce a všech jejích podsložkách synchronizaci celých zpráv.
V Outlooku pravý klik na kořen mailboxu -> Vlastnosti datového souboru... -> Synchronizace složek -> Synchronizovat celé zprávy a Nastavit také pro všechny podsložky.

Citát:
Je to pravdepodobne zpusobeno datumy eml souboru ve store .. atributy vytvoreni, zmeny a otevreno.
Tyto atributy jsou na serveru uchovávány v indexu zpráv index.fld, některé další potřebné atributy jsou v souboru properties.fld. Pokud pominu "nelegální" ruční zásahy ve storu jako je smazání indexu zpráv nebo souboru properties.fld, nevíme v současnosti o žádném problému v KOFFu/Connectu, který by mohl způsobovat podobně "děravou" archivaci.

Pokud byste dokázal takovou situaci navodit, abychom ji u nás uměli reprodukovat, budeme velice rádi.

Citát:
Outlook se pravdepodobne kvuli KOFF nediva na skutecne datumy v hlavickach eml ale datum nejak podivne, prvni vyhrava z datumu souboru, kde obcas napr zmena nebo otevreno ma zcela jiny nez skutecny datum doruceni a pak vznikaji diry kdy ignoruje emaily nevyhovujici datumove podmince stari...
Zajimave.
Co s tim?
Tento popis by odpovídal automatické rekonstrukci indexu zpráv po jeho ručním smazání ve storu - server pak nemá lepší možnost, než smazané atributy znovu "vymyslet" (většině atributů nastavit defaultní hodnoty, časy rekonstruovat podle času .eml souborů a aktuálního času).

Další možnost, která mě napadla je, že zprávu v mezičase modifikuje antivirus (antiviry vkládají do zpráv svou značku "tuhle zprávu jsem už viděl") nebo některý plugin Outlooku.
  •  
Roman KVAPIL je nyní offline Roman KVAPIL

Archivaci Kerio dlouhodobě neřeší, asi to není na pořadi dne, jako další věci. Všechna snaha se asi soustředí na vývoj webového klienta, aby byl alespoň trochu použitelný.
Kdo chce archivovat a zároveň i zálohovat jinou metodou, ten bude muset koupit MailStore. Hodí se výborně i k tomu, když odcházející zaměstnanec smaže těsně před svým odchodem maily, v MailStore budou stále k dispozici. MailStore je i vhodnější v případě obnovení části nechtěně smazaných mailů. Integrace archivu do Outlooku umožní pohodlnou práci i pro archivované maily.
Jinak stav produktu MailSrv souvisí s celkovým úpadkem Keria, jistě dochází k odlivu zákazníků, proto taky vývoj nepostupuje nijak progresivně. Nádherná ukázka je stav produktu SamePage. Namluvím o přístupu k dealerům a licenční politice produktů.
Předchozí téma: Outlook přes IMAP nenačte všechny podsložky
Další téma: Výchozí zobrazení sdílených kontaktů
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So zář 23 14:37:28 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00443 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.