Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nedojde pošta na cemix.cz
  •  
vrada je nyní offline vrada

Odeslat poštu tomuto uživateli
jako chybové hlášení se vrací "Reverse DNS does not match SMTP Banner". Nevím kde se dá v Keriu nastavit. Mám pod správou dva servery velice podobně nastavené a jednom to funguje a na druhém nikoli. Pokud je to ovšem nastavení v Keriu a né u poskytovatele. Reverzní záznamy jsou pro obě domény nastavené.
Tady to nefunguje http://mxtoolbox.com/domain/mail.lestina.eu/?source=findmoni tors
Tady to funguje http://mxtoolbox.com/domain/mail.zs-ebeso.cz/?source=findmon itors
Dokáže mi, prosím, někdo poradit co s tím?
Děkuji
  •  
Miroslav Kroc je nyní offline Miroslav Kroc

Dobrý den,
DNS jméno používané v SMTP komunikaci je možné nastavit ve webové administraci na stránce Konfigurace / Domény po stisknutí tlačítka "Internetové jméno serveru".
Chybová zpráva znamená, že IP adresa ze které se Kerio Connect hlásí neodpovídá výsledku reverzního DNS dotazu pro tuto IP adresu. Pokud má server více veřejných IP adres je nutné toto nastavit pro IP adresu používanou pro odchozí komunikaci.
  •  

Dobrý den,
na tomto místě to právě nastavené mám na "mail.lestina.eu" a když zkusím kontaktovat telenetem server, tak se opravdu tento název zobrazí viz příloha. IP adresu mám jednu jedinou a reverzní záznam k ní je nastaven. Už nevím kde to mám hledat. Za jakýkoli tip děkuji předem.
V. Rada

• Příloha: telent.png
    (Velikost: 7.91KB, Staženo 257 krát)
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Ta webova utilitka hlasi chybu, protoze se nedokaze pripojit na SMTP v danem casovem intervalu a porovnat ten banner. Spadne na timeout a timpadem hlasi falesny poplach.

Rozdil v tech serverech totiz je ze na mail.lestina.eu mate zapnuty SpamRepellent ktery zpozduje SMTP odpoved. Na tom druhem to zapnute neni.

Jmeno serveru a reverzni zaznam je nastaveny dobre.
  •  

Super, problém je vyřešen. Zapnutou funkci "odrazování spamerů" řada severů vyhodnotí nesprávně.
Díky moc
Předchozí téma: Oznámení o doručení zprávy
Další téma: Fronta zpráv
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne říj 22 04:47:50 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00357 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.