Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » vyhledávání v emailech - zaseknutí outlooku (vyhledávání v emailech - zaseknutí outlooku)
  •  
Radim je nyní offline Radim

Odeslat poštu tomuto uživateli
Ahoj,

zdravím zde na kerio fóru.

Chtěl bych se optat ohledně vyhledávání v outlook připojený přes kerio connector. win7 + Outlook 2010 (vsechny aktualizace) a kerio connect 8.2.3 a tím i aktualizovaný connector. Problém se děl již při verzi 8.2.2.

Jde o to že při spuštění hledání často dojde k zamrznutí outlooku což se dříve nestávalo. Hledání je velmi pomalé a dříve bylo i nekompletní.

Provedeny změny co se týká hledání v outlook - zrušeno "vyhledání pouze některých položek pro rychlejší vyhledávání" a úpravy v indexování že "znaky s háčky a čárky jsou brány jako znaky bez diaktritiky". Indexování hlásí indexaci hotovou.

I tak při vyhledávání když dojde k zamrazení outlooku tak v správci úloh vidím Keriokonektor jak nabírá na velikosti paměti. Občas nakonec vyhledá občas skončí v naprostém záseku i po zanechání 15 minut.

Nemohl by mě někdo nasměrovat co by mohlo být případně potřeba poupravit aby hledání bylo stejné rychlé jako při hledání přes exchange?

Děkuji za každou radou či nasměrování Smile
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Ahoj,
s tímto se obávám řešení nenajdeš, za léta používání kombinace KMS a KOC jsem si na nespolehlivé, pomalé a někdy dokonce padající hledání zvykl. Částečně pádům předcházím využíváním funkce Složky výsledků hledání a pak už jen vyhledávám v těchto užších výběrech. Je to trošku nepohodlné, ale funguje to.

Občas mě však zaráží nepochopitelný pád Outlooku při jeho startu. Opětovné spuštění aplikace obvykle již proběhne normálně.
Stává se to ještě někomu?

TL
  •  
Hans99 je nyní offline Hans99

Stejný problém u nás, na všech stanicích vytuhne Outlook 2010 spolehlivě po kliknutí pravým tlačítkem na zprávu a zvolení jedné z možností Najít související...
Vyhledá pár zpráv a pak přestane reagovat.
  •  

Ahoj,
tak tímto jste mě nepotěšili pánové Smile ... najít související bych chápal že by mohlo být problém s tím že to je věc exchange/outlooku, ale nejde mi do hlavy klasické vyhledávání když dříve celkem i šlo. Neměl by někdo tušení proč a odkaď connector k outlooku natahuje takhle paměť? Nabere si i přes giga... Právě provádím nějaké změny v indexování - co myslíte nechybí v indexování typ souboru v kterém jsou zprávy? Nyní jsem provedl i změny s virtuální pamětí že může probíhat i na disku C. Máme tam ssd disk. Bojím se bojím aby jediná možnost nebyl imap, ale ten nám u tohoto uživatele ani trochu nevyhovuje... Případně ozkouším i najít související jestli taky jdeme do záseku... a hodím info. Přemýšlím jestli druhý servisní případ využít již teď ze začátku roku a jestli jde vůbec vyhledávání nějak ošetřit. První jsme řešili odeslání z mobilu o což jsem se zde již podělil Smile http://forums.kerio.cz/t/3877// , ale zdá se mi to fórum bugnuté vidím že jsem tam odpověděl, ale svůj příspěvek nevidím...
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Nastavení indexování nemá na vyhledávání v Kerio Outlook Connectoru vliv (alespoň ne pozitivní vliv), protože Windows Search se zde nepoužívá.

Množství paměti použité při vyhledávání závisí na datech a vyhledávaných údajích. Pokud máte hodně velký mailbox (>10GB), případně pokud výsledek vyhledávání zahrnuje většinu zpráv v mailboxu o velikosti několika GB, lze vyšší paměťové nároky očekávat. Pokud máte mailbox do 3-4 GB a Outlook Vám vytuhne při každém vyhledávání, je pravděpodobné, že jsou data Kerio Outlook Connectoru nějak poškozena a mělo by smysl se obrátit na technickou podporu.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Ano to jsem možná mohl zmínit že schránka má 20GB... z Vaší odpovědi tedy odvozuji že bych mohl zkusit outlook nechat znovu natáhnout celou poštu. Poté když se vše nezadaří tak asi provést něajkou zásadnější archivaci do .pst (stáhnout schránku na cca 5GB) a poté vyhledávat například přes možnost prohledat všechny položky outlooku a z .pst na ssd disku by to měl snad outlook zvládnout velmi rychle. Horší je že při vyhledávání přes webové rozhraní najde maily během pár sekund i v této veliké schránce. Práce je pak zdlouhavá v případě častého vyhledávání přeskakovat na webové rozhraní a zpět a tam opět mail dohledat například ručně podle data... jestli máte nějaký tip k mému postupu budu rád Smile díky za aktivitu ve fóru.
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Při velikosti 20GB bude určitě vyhledávání ve webmailu rychlejší než KOFF (Offline verze Kerio Outlook Connectoru), pokud máte v Connectu zapnuté fulltextové vyhledávání. KOFF fulltext index bohužel nepoužívá.

Archivování do pst by pravděpodobně pomohlo, jen bude třeba před archivací zajistit, aby byly všechny starší zprávy sesynchronizovány i s přílohami (Outlook odmítá archivovat zprávy, které nejsou plně sesynchronizované).
To vyžaduje jednak nastavení synchronizace všech složek (stačí nastavit synchronizaci na kořenové složce s tím, aby se to propsalo do všech podsložek) a jednak upravit nastavení KOFFu, aby uchovával lokálně přílohy starých zpráv. To bohužel v současné verzi KOFFu lze provést pouze přes registry Windows, v uživatelském rozhraní to půjde nastavit až v přicházející verzi 8.3.

Mimochodem mohu se zeptat, zda vám chybí nějaká funkce ve webovém rozhraní, která vám neumožňuje ho používat s takto velkými schránkami stále?

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Problémy s vyhledáváním jsou patrné i při velikosti schránky pod 2 GB. Nikdy nemám jistotu, zda je výsledek hledání kompletní. A při hledání se modlím, aby Outlook nezamrzl.

Záhada je to občasné spadnutí Outlooku při jeho startu. Nevypozoroval jsem žádnou souvislost ani schéma výskytu těchto pádů.

A proč stále nelze používat výhradně webmail? Těch je myslím více než dost.
Nelze nastavit sdílení složky Odeslaná pošta, volba sdílení u této položky chybí.
Uživatelsky nekomfortní přidávání více příloh.
Chybí volba vyžádání potvrzení o doručení zprávy.
Nemožnost výběru adresáta z adresáře.

Naopak se mi v prostředí webmail líbí zpracování kalendáře.
Ale i tam chybí mnoho funkcí. Uvítal bych možnost připojení různých veřejných kalendářů.

TL
  •  
bluehawk je nyní offline bluehawk

Uzivatele jsou proste zvykli na outlook a rozhodne se nebudou a nechteji ucit s necim jinym.
Rozumim tomu, ze webove rozhrani je univerzalne pouzitelne odevsad, coz je jeho nejvetsi deviza. Ale vyzaduje online stav, coz nemusi byt vzdy mozne (ani zadouci).

Faktem je, ze prohledavani v outlooku je PRUSVIH a bohuzel to vidim jako jeden z duvodu, proc rada firem, ve ktere jsem nasazoval kerio vazne uvazuje o navratu k exchangi.
Kdybyste alespon meli odvahu se o techto potizich verejne zminit, ale tvrdite, ze vse je ok a barvu priznate az kdyz padne kosa na kamen.

P.S. Ta pravnicka cast dotcenych zakazniku zcela vazne uvazuje o vymahani castky zaplacene za licence.
  •  

Bohužel mohu pouze potvrdit vaše tvrzení, vyhledávání v Outlooku je pomalé a nespolehlivé. Outlook buď zamrzne nebo prostě vyhodí chybné výsledky hledání.
A používání webmailu?
Zkusil jsem na sobě dva týdny používat pouze webmail a stačilo, hledání sic fungovalo, ale snížení uživatelského komfortu bylo příliš citelné. Takovou oběť nemohu po lidech chtít.
S web verzí admin konzole je to též k pláči, ale zvykl jsem si, musel jsem.
  •  

Pro rychlou představu jak pěkně vyhledávání nefunguje:
V Outlooku s KOFF odpovězte na libovolnou zprávu.
Vyzkoušejte odkazem v původní zprávě vyhledat zprávy související.
A teď zkuste používat Outlook.... Nejde, že?

TL
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Thomson78 napsal dne Pá, 04 červenec 2014 09:25
Pro rychlou představu jak pěkně vyhledávání nefunguje:
V Outlooku s KOFF odpovězte na libovolnou zprávu.
Vyzkoušejte odkazem v původní zprávě vyhledat zprávy související.
A teď zkuste používat Outlook.... Nejde, že?

Přiznávám, že zrovna tohle třeba v mém Outlooku 2010 s KOFFem funguje velmi dobře. Pravdou je, že v Outlooku nemám žádné další vylepšení nebo pluginy. Možná jen testuju nesprávným postupem. Mám 2GB dat a 40000 zpráv. Nicméně Inbox se snažím držet co nejvíce prázdný.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

Nejen vyhledávání ale celá práce s Koff + Outlookem je při větší stránce tragická a to se táhne již roky, (na každém školení Kerio se o tom mluví a překvapivě se stále diví že někdo používá mailbox 15GB+ ) i přes postupná malá zlepšení rychlosti tady od kolegů denně slyším stížnosti že se jim na 30sec až pár minut sekne Outlook (při hledání, nebo při překliknutí do jiné složky)
Jediné řešení co mám je udržovat schránku cca pod 4GB (tj šéfům co půl roku udělat další archiv .pst)
Kdyby přechod na Exchange pro nás neznamenal nutnost koupit pro něj nový server tak už jsme od Keria pryč (i když si nejsem jist jestli by to v tom objemu mailboxu nebylo pomalé i na něm).
Webmail je sice rychlejší ale jako officiální rada je to naprd když starší pánové z vedení to prostě používat nebudou, jsou zvyklí na Outlook a nechtějí se nic jiného učit, nechtějí hledat v archivech, prostě vedení chce všechny svoje zprávy za posledních cca 5 let na jednom místě a aby to běhalo rychle... Smile
Kdyby se vývoj místo neustálého vizuálního překopávání a tabletizace zaměřil radši na rychlost... Jediné v co doufám je že na tohle brzy narazíte v O2 a to už snad bude větší páka než my s pár licencema...
  •  

Popisované chování se děje většinou v kombinaci s dalšími externími doplňky Outlooku. U mě se to stávalo s add-inem od AVG antiviru. Dokud byl v Outlooku přítomen, tak vyhledávání vytuhávalo Outlook i na 5 minut. Po jeho vypnutí stejné hledání trvá 5 sekund. Netušíme přesně, co tyto pluginy uvnitř Outlooku dělají, ale je jisté, že prvním krokem k nalezení příčiny je postupné vypnutí všech dodatečných add-inů.

•  

Potvrzuji citelné zlepšení vyhledávání zpráv po vypnutí doplňku AVG, děkuji za tip pane Dobrý!
Rovněž jsem problém reportoval podpoře AVG a jsem zvědav, zda potíže vyřeší. Možná by pomohlo, kdyby se s žádostí o pomoc obrátilo na AVG vícero z nás.
Jak moc věříte vestavěnému AV Sophos?

TL
  •  

Já preferuji kombinaci technologií. AV Sophos je velmi dobrý, ale žádné AV řešení není stoprocentní. Zatímco Sophos na serveru skenuje přílohy a HTML těla zpráv, na stanici bych použil už jen antivirus s rezidentním štítem kontrolujícím otevírání/ukládání souborů. Na desktopu totiž antivirus dokáže analyzovat i chování a komunikaci programů, což jiná AV řešení integrované v mailserveru nedokážou. Doplněk v Outlooku není nutnost, pokud hrozba spuštění infikovaného souboru je vyřešena rezidentním štítem na úrovni souborů.

•  
Hans99 je nyní offline Hans99

Tak i u nás vypnutí doplňku AVG zabralo! Možná by stálo za to přidat toto řešení do KB, myslím, že používání AVG je dost rozšířené.
  •  

Ono to v KB už je, v seznamu doporučení jak zrychlit Outlook: http://kb.kerio.com/204

•  
Honza Jaroš je nyní offline Honza Jaroš

Na jaře, když jsem zkoušel Kerio Connect, mi někdo z podpory Keria psal, že vývojáři pokukují po možnosti nahradit firebirdové úložiště v KOFF za klasický PST soubor. Bohužel jsem si tehdy ten mail smazal, takže zkusím ťuknout alespoň tady, pokud by mi někdo z Keria odpověděl: pohnulo se to nějak? Podle mého soudu by to problémy s rychlostí mohlo vyřešit.
  •  

No nevim jestli prechod na pst by byl vyhra, jejich prohledavani je sice rychlejsi nez u soucasne struktury, ale jsou nachylne na poskozeni a paralelni pristup k nim je tak nejak... spatne realizovatelny mam ten pocit. Chtelo by to nejaky db engine. V podstate nechapu, proc uz davno kerio nesype maily do (nejake) databaze.
Faktem je, je kerio je pro outlook tragicky partner pokud je mailu ve schránce vic nez malo. A ze takových lidi, kteří mají gigabajty posty a kosatou strukturu slozek je v realnym zivote spousta. Ted jsem nasazoval tri keria po exchangi a všude kvůli prohledavani breci. Coz me nuti ted kupovat esbeeska z druhé ruky bo tam je Exchange Sad
  •  

No já nevím, s PSTčky jsem míval problémy v době 2GB limitu jejich velikosti, ale s novým unicodovým formátem jsem zatím nějaké extra potíže neměl. Možná jen mám kliku, ale pokud bych si měl vybrat mezi tím, že řekněme jednou za dva měsíce někomu, kdo si natvrdo vypnul počítač, vymažu v Outlooku cache a nechám to znovu sesynchronizovat a tím, že mi uživatelé neustále nadávají kvůli Outlooku startujícímu pět a více minut, tak si radši vyberu první variantu. Smile

DB engine tam je, ty FDB soubory jsou databáze Firebirdu, takže to podle mého soudu jede nad nějakou embedded verzí tohohle databázového serveru. Ale evidentně tam nejsou žádné optimalizace, protože pokud to po prvním startu Outlooku načítá z disku objem dat odpovídající podstaté části offline cache, vychází mi z toho, že si to prohledává maily sakumprásk včetně těla. Otázka je, nakolik Outlook nějaké optimalizace nástrojům třetích stran umožňuje, s tím nemám žádné zkušenosti...
  •  

Tak to jste stastny muz, ja kdyz nekomu nastavim pristup do pst souboru xy z vice nez jednoho zarizeni a dotycny se do nej pokusi skutecne pristoupit z vice zarizeni soucasne, tak si ublizi na 100% jak ten pst soubor, tak uzivatel (kteremu to zahlasi chybu). Nekdy to pst prezije protoze druha pristupujici aplikaci spravne zadetekuje zamek. Ale neni to vubec pravidlo.
Takze me pst jako mailstore pro _libovolny_ mailserver nijak nelaka. Jen opravdicky db engine s indexy a paralelnim pristupem z vice mist, nic jineho IMO v realnem svete nema sanci.
  •  

Moment, a proč by se do cache Outlooku mělo lézt z více zařízení současně? Mělo by to nějaký smysl?
  •  

Ne do kese outlooku ale do toho pst. Coz bohate staci.
Zkuste si jedno pst otevrit ze dvou ruznych outlooku _soucasne_.
  •  

a jaky ma takove soucasne prihlasovani do pst smysl?

TL
  •  

Pokud vím, PST není dělané na paralelní přístup z více zařízení, takže mě to, že se to při takovém použití rozpadne, vůbec nepřekvapuje. Proto to tímto způsobem taky nikde nepoužívám a proto mi ty soubory drží... Smile

Každopádně tady šlo o použití PSTčka jako úložiště pro offline cache v KOFF, kde se přistupuje jen v rámci jednoho stroje na lokální disk. Čili mi přijde jako zbytečné tahat do diskuse úplně jiný způsob použití a rád bych se vrátil k původní otázce. Ozve se někdo z Keria?
  •  

Výměnu databáze za PST soubory neplánujeme. Věřte, že jsme to analyzovali několikrát. Jednak by to znamenalo opustit podporu pro Outlook 2003 (stále ještě hojně používaný). Dalším důvodem je to, že další verze MS Outlooku již budou nejspíše mít podporu pro rozumější protokoly (EWS, EAS) a nebude tak žádný Kerio Outlook Connector potřebný.

[Aktualizováno: St, 17 září 2014 12:26]

•  

Jak jsem psal, tvrdil mi to na jaře někdo z podpory. Holt měl asi nesprávné informace... Sad
  •  

Pavel Dobrý (Kerio) napsal dne St, 17 září 2014 12:25
Dalším důvodem je to, že další verze MS Outlooku již budou nejspíše mít podporu pro rozumější protokoly (EWS, EAS) a nebude tak žádný Kerio Outlook Connector potřebný.

Mimochodem, Windowsový Outlook 2013 EAS podporuje a údajně funguje například se StarterMailem. S Keriem se bohužel stále nechytá. Nechystá se v tomto směru ze strany Keria nějaká změna?
  •  

Plánujeme to, ale spiše než technická omezení jsou zde omezení právní. EAS je proprietární a bohužel i licencovaný protokol.

Předchozí téma: Po aktualizaci nejde pustit outlook 2010
Další téma: Nefunkční aktualizace antiviru
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne říj 22 04:55:34 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00704 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.