Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Kerio Control appliance (priepustnost)
  •  
Lotus je nyní offline Lotus

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobry den,

mame 150Mbps linku do netu , skusil som speedtest za Kerio Control, linka krasne chodila 150Mbps. Urobil som 2x upgrade na novsiu verziu (teraz posledna 8.3.1 build 2108) a linka uz nechodi za Kerio Control 150Mbps ale uz iba 80Mbps . Ked zoberiem konektor internetu a vyskusam v hocijakom PC tak mi ide 150. Klientov som docasne odstavil , takze ziadny iny traffic. Sietova karta ide ako predtym na 1Gbps. V com moze byt problem???
  •  

Nikto nema podobnu skusenost? Bezi Vam to v pohode nad 100Mbit? Ja ked skusim rozhranie na inom PC tak mi ten net chodi 150Mbit. Ked ho dam do PC kde mi bezi appliance tak mam max.60Mbit.
  •  
ozana je nyní offline ozana

Tak rychlou linku do NETu nemám.
  •  

Stale nikto netestoval rychlejsiu linku ako 100Mbit? Mne to ide 60Mbit max. Nikto neskusa ci mu linka chodi tak ako ma? Alebo nikto nebezi na Linuxe?
  •  
MiRoCZ je nyní offline MiRoCZ

Ahoj,
mam bohuzel naprosto stejnou zkusenost - se zvysujici se verzi Kerio Appliance klesa propustnost zejmena na downlinku, takze jsem dospel k nazoru, ze uz musim zupgradovat hardware. Aktualne jedu Kerio Appliance 8.4.2, 2 sitove karty na 1Gbps, konektivita do Internetu s realnou propustnosti 100/100 Mbps na 1Gbps LAN portu, ale realna rychlost za Keriem je max. 60/90. Upgradoval jsem 2x na vykonnejsi hardware, coz downlink trosku povzdbudilo (z 40 na 60Mbps), ale ikdyz ted zatizeni CPU pri nejvyssim vytizeni je pod 25%, tak se pres 60Mbps na downstreamu nedostanu, ikdyz linka v dany moment da 100 Mbps. Planuju upgrade konektivity na 150/150, ale nejdriv musim vyresit problem s Kerio Appliance, ktery to nepropusti.
  •  
lobic je nyní offline lobic

jak je to rychle po vypnuti IPS a AV?
  •  
krysimlade je nyní offline krysimlade

Mam stejny problem viz jine vlakno.

Osobne jsem zkusil vypnout na me IP inspekcni modul atd a stejne nic ;(
Vymena sitove karty nic neresila.
Linka 100/100 a upload je rychlejsi nez download. Testovano naprimo bez zatizeni, tedy 100 procentne cista lajna za KERIO.

Pekny den

[Aktualizováno: Pá, 02 leden 2015 19:47]

•  

BINGO Vypnutim prevence utoku jsem na skoro maximu. Otazka je tedy. Proc na lince 16Mbit bylo s timto zapnutym stale 16Mbit resp. 15.9 a pouze presun na linku 100Mbit zapricinil ze to padne na 45Mbit DOWNLOAD ?!... Kazdopadne dekuji za zjisteni. Co to znamena v praxi ? Lze toto nejak optimalizovat ci je chyba v jadru ?... Predpokladam, ze by melo byt zapnuto. AV nepouzivam. To nechavam na cilove destinaci.
  •  

v praxi to znamena, ze se zacinam ucit mikrotika, pfsense/opnsense atd
  •  

Potvrdzujem , ak sa vypne IPS priepustnost na mojom HW: HP DL 360 G5 2xXeon 8GB RAM bez problemov 155Mbit , pri zapnutom IPS max 65Mbit , sietovky 1Gbit

[Aktualizováno: Ne, 04 leden 2015 21:23]

•  
lukazzz je nyní offline lukazzz

Také se přidávám a potvrzuji.
Mám 100:100 při vypnutém IPS a cca 40:40 při zapnutém. Mám Kerio Control Box 1120 s aktuální verzí 8.4.2. build 2869.
  •  

No vida,... Jake je reseni teto situace ? V cem je tedy fakticky problem ?!...
  •  

napada me blbe napsany kod...
  •  
MiRoCZ je nyní offline MiRoCZ

Tak huraaa. Nove Kerio Appliance 8.4.3 uz ma problem s omezenou propustnosti odstraneny !!!

S 8.4.3 i se zapnutym Intrusion Prevention me to jede plnou rychlosti 155 / 155 Mbps - http://www.speedtest.net/my-result/4119842167 ,coz drive s 8.4.2 bylo max. 65 / 90.
  •  

Zdravím,
tak mně bohužel aktualizace (8.4.3 build 3108) na Kerio Control Box 1120 nezabrala. Stále stejný problém.

Když rozepíši určité operace, které jsem v nastavení zkoušel:
Rychlost linky definovaná u poskytovatele : 100:100
Rychlost v případě vypnutého IPS : 95:95
Rychlost v případě zapnutého IPS + u všech úrovní závažnosti = žádná akce, databáze nežádoucích adres ponechána v defaultu : 75:75
Rychlost v případě zapnutého IPS + všechny parametry v defaultu : 35:70

Nejvíce má tedy vliv na omezení rychlosti nastavení úrovně závažnosti.
  •  
ozana je nyní offline ozana

MiRoCZ nemá malý box ale virtuál, a ten má určitě vyšší výkon CPU.

[Aktualizováno: Pá, 06 únor 2015 08:48]

•  

To je jasné, ale není to důvod, aby zařízení, které Kerio pro účely firewallu vyrábí a nechá si jej řádně zaplatit, mělo problém s výkonem. Navíc dle přehledu mi při zapnutém IPS pracuje procesor boxu cca kolem 30-40%, takže pokud to dobře chápu, měl by vše stíhat.
  •  

vyreklamuj to, koupil sis kerioskatulku jako celek a nezajima te, zda zlobi HW nebo SW, zkratka pixla nedela to, co slibuje..
Předchozí téma: KC a ADSL modem a bridge mod
Další téma: Kerio VPN server za firewallem
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So zář 23 13:00:34 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00589 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.