Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Problém s IM v KerioConnect
  •  
mada je nyní offline mada

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím všechny,
ačkoliv nepoužívám IM v Keriu Connect, obě služby(Instant Messaging, Secure Instant Messaging) mám zakázané.
Po aktualizaci na 8.3.0 mám stále pořád za sebou tyto chybová hlášení:
Zkoušel jsem vymazat dle rad internetu adresář store/xmpp/database/kerio-connect.private ale nepomohlo to Sad
Díky za každou radu.

HealthMonitor.cpp: Problem has occured in the 'Instant Messaging' component. 5 failures has been found. Component is paused for another 10 minutes. Enable 'Instant Messaging' debug logging and inspect the log for more details.

Instant Messaging [external]: Initializing external component failed (StartServer$LazyExtServiceLoader.event): com.kerio.im.common.error.ServiceException: Failed to load archive at com.kerio.im.core.conversation.archive.Archive.open(Archive. java:90) at com.kerio.im.core.CoreRuntime.setExtService(CoreRuntime.java :93) at com.kerio.im.service.task.StartServer$LazyExtServiceLoader.e vent(StartServer.java:85) at com.kerio.im.service.task.StartServer$LazyExtServiceLoader.e vent(StartServer.java:68) at com.kerio.im.core.Bus.publish(Bus.java:34) at com.kerio.im.core.remote.RemoteControl.messageReceived(Remot eControl.java:51) at com.kerio.im.tigase.ConnectComponent.processPacket(ConnectCo mponent.java:129) at tigase.server.AbstractMessageReceiver$QueueListener.run(Abst ractMessageReceiver.java:1350) Caused by: java.io.IOException: Destination C:\POSTA\archive\xmpp is not a directory and cant be created at com.kerio.im.core.conversation.archive.FileStoreManager.<init >(FileStoreManager.java:77) at co
[11/Jun/2014 13:16:34] Instant Messaging [external]: Performing IM service shutdown (Shutdown$ShutdownTask.run)
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Vytvořte adresář C:\POSTA\archive\xmpp

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Tak jsem to vyřešil úplným zákazem IM v Connectu.
Musí se zeditovat mailserver.cfg(při stopnutém KC) zde:
<table name="InstantMessaging">
<variable name="Port">4042</variable>
<variable name="MaxMemorySize">256</variable>
<variable name="Enabled">0</variable> je zde 1 místo ní dáte 0 a IM se nespouští.
Pro úplné vypnutí IM nestačí jen vypnout služby v administraci.

PS: Ale stejně by mě zajímalo kde byla chyba ? Ví někdo ?
Možná byl problém v té cestě, ale tu jsem v konfigu nikde pořádně nenašel. Nicméně jsem jí i vytvořil, práva k zápisu tam byly, ale stejně tahle chyba. Hlavně že šel IM vypnout natvrdo.
Přimlouval bych se za možnost vypnutí IM natvrdo v administraci.

[Aktualizováno: St, 11 červen 2014 13:51]

•  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Od verze 8.3.0 poskytuje XMPP server i historii a archív zpráv, který je umístěn ve stejné složce jako emailový archív. Pokud složka s emailovým archívem neexistuje, nepodaří se vytvořit ani složku pro XMPP archvív a server není spuštěn.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Archivaci jak pošty, tak rychlých zpráv nepoužívám, jen zálohování.
Předchozí téma: archivace outlook 2013 - původní položky se nesmažou z původního adresáře
Další téma: Doménové zápatí - podmíněný řádek
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt říj 19 05:41:17 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00348 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.