Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Kerio Control a VMware Player instalace (problém s nastavením sítě)
  •  
mrabas je nyní offline mrabas

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím vás,

nainstaloval jsem VMware Player na Ubuntu server a do VMware jsem připojil Kerio. Vše úspěšně. Po spuštění se ale nemůžu připojit do Internetu a nevím proč. Nastavení mám takovéto:

Ubuntu server host:
Internet - IP 10.0.0.1; maska 255.255.255.0; DNS 62.141.0.1
Lokální síť - IP 192.168.0.39; maska 255.255.255.0; brána 192.168.0.34; DNS 192.168.0.13

Kerio Guest
Internet - IP 10.0.0.2; maska 255.255.255.0; brána 10.0.0.138; DNS 62.141.0.1
Lokální síť - IP 192.168.0.34; maska 255.255.255.0; DNS 192.168.0.13

V VMware Playeru mám nastavené obě sítové karty na bridge.
Poraďte mi prosím, kde dělám chybu. Zkoušel jsem u síťové karty pro Internet nastavit Host only i NAT, ale se stejným výsledkem.
Předem díky za pomoc.
  •  
Petr Dobrý (Kerio) je nyní offline Petr Dobrý (Kerio)

Takovato konfigurace je velmi neobvykla a popravde mi unika jeji smysl.
Zrejme bude problem v nastaveni Controlu (NAT apod.). Chce to zapnout debug logy v COntrolu a sledovat kudy a kam pakety chodi.

Technická podpora je na adrese http://support.kerio.cz
  •  

Už mám vyřešeno. Problém jsem měl v nastavení bridge. Smysl je ten, že potřebuji mít SW RAID, což mi Control neumožňuje. Nainstaloval jsem Ubuntu srv a na něj VMware Player. Mám celkem 3 síťová rozhraní - lokální a 2 připojení k Internetu. Všechna rozhraní jsou v bridge.
Funguje to dobře, jen jsem narazil na další problém. Ověření uživatelé se nezobrazují ve statistikách Controlu. Control je připojený do domény, mapuje uživatele z AD, mám zapnuté proxy, ale uživatel se ne a ne objevit v přehledech a statistikách. Pokud v prohlížeči uživatele nemám nastavené proxy, na Internet se nepodívá.
  •  

Ještě mám jeden poznatek. Pokud zaškrtnu, aby Control vyžadoval ověření na netransparentním proxy serveru, prohlížeč mě vyzve k zadání uživatele. Zadám uživatele, heslo a můžu prohlížet web. V Controlu se ale uživatel nezobrazí. Zobrazí se pouze komunikace stanice (IP nebo název stanice) Uživatel ale ke stanici není přiřazen a ve statistikách se připisují data k položce "neidentifikovaní uživatelé".
  •  

Nezobrazení uživatele jsem vyřešil opravením špatně nastavené filtrace obsahu a komunikačních pravidel.
Předchozí téma: nefukcni presmerovani komunikace
Další téma: Aktuálně použité šifrování u IPsec VPN
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne čen 25 19:22:06 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00416 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.